SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 5x5 redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 25

Waga : 85

Wzrost : 177

Cel treningowy : redukcja z minimalizacją utraty siły

Staż treningowy na siłowni : 3 lata potem 5 lat przerwy i teraz od 4 mies

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full siłownia

Dieta : redukcyjna
w trakcie układania

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : planuję zakup kreatyny i białka które jedynie będę brał potreningu

Ostatnio przerabiany plan: push&pull

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie mierzyłem maksów, w serii to wychodzi:
Wyciskanie na płaskiej 70x8,
Przysiad: 80x8
Mc: 85x8

Cześć,
Przesyłam do oceny plan FBW 5x5, chce na nim zrobić redukcje z najmniejszą utratą siły (z progresem jak się da). Trening co 2 dzień.

A.
1. Przysiady 5x5
2. WL hantlami 5x5
3. Wiosło podchwyt 5x5
4. Podciaganie podchwyt 3x max
5. Uginanie hantlami z suplinacją 3x8
6. Brzuch - nie wiem jakie cw tu by pasowało ostatnio robiłem uginanie kolan na drązku
7. Łydki

B
1. Podciąganie nadchwytem 5x5
2. MC 5x5
3. WL na ukośnej 5x5
4. Żołnierskie wyciskanie 5x5
5. Wykroki ze sztangielkami 5x5
6. Wyciskanie wąsko 5x5

Jeszcze mam pytania:
1. Czy ten plan nie jest jak na 5x5 za bardzo załadowany?
2. Czytałem, że najlepiej zmierzyc swoje 5 powtórzeń maks i potem w 1 tyg 70% tego potem 80, 90 itd.. czy to dobre rozwiązanie? I jak sprawdzac maksy zeby byly najbardziej wiarygodne ( ile cw na raz sprawdzać)?

Z góry dzięki za pomoc


Zmieniony przez - Batop w dniu 2018-02-28 16:34:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To faktycznie bardzo fajne wyniki zanotowałeś tylko się cieszyć i ciągnąć dalej zwłaszcza, że treningi sprawiają frajdę
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Podrzucam fajne opracowanie wraz z kalkulatorem w excelu

http://www.body-factory.pl/showthread.php?91-5x5-Bill-Star-POLSKI-KALKULATOR-EXCEL!!!


Zmieniony przez - georgu w dniu 2018-02-28 19:33:15
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
Dzięki bardzo za tą wrzutke. Mam jednak pewne "ale". To jest jeden z rodzajów 5x5. Tutaj widać, że priorytetem są nogi. Ja bym chciał "rozwijać" wszystko bardziej równomiernie. Dlaczego tez przysiad jest, aż na kożdym treningu?

Czy jezeli zaczne tą wersją z artykulu gdzie robie caly trening 1 ciezarem np 70%, kolejny tydz 80% itd. Czy jednak z tym ze w kazdej serii dodaje ciezaru o 10%?

I w końcu - nie jestem w stanie podbić o 2,5 kg bo najmniej na siłowni moge zalozyc po 2,5 z kazdej ze stron a to daje 5kg.


Zmieniony przez - Batop w dniu 2018-03-01 06:07:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Spokojnie. W tym treningu nie ma żadnego priorytetu
Sprawdzałaś ten kalkulator który tam jest? Jak wpiszesz maxy to nasz rozpisany ciężar na każdą serię

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
Nie mogę się właśnie zarejestrować tam. Troszkę mnie przeraża te dozowanie kozdej serii gdzie technicznie cieżko tak kilogramowo dodawać. Ja np myslalem zrobic tak:
Martwy ciąg mój maks 5x 90 kg
1 tydz robie 70kg 5x5
2 tydz 75
3 tydz 80kg
4 tydz 85kg
5 tydz 90kg
6 tydz 95

Czy to ma ręce i nogi? Czy jednak spróbować z takim stricte treningiem jak tam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
5 serii na ciężarze roboczym to będzie ciężka sprawa
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Oczywiście, że możesz ale Martwy Ciąg może być ciężki do wykonania ciężarem stałym. Chodzi o regenerację. Skłaniał bym się, żeby jednak to ćwiczenie robić w rampie zamkniętej na 5 serii przy stałej liczbie powtórzeń 5. Bill Star z linka od Georgu jest świetny w swojej prostocie. Manipulowanie ciężarem możesz zaokrąglić do 2,5, 5 czy 10 kg - nie będzie problemu.


Zmieniony przez - Lurker83 w dniu 2018-03-01 09:31:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
Lurker83
Oczywiście, że możesz ale Martwy Ciąg może być ciężki do wykonania ciężarem stałym. Chodzi o regenerację. Skłaniał bym się, żeby jednak to ćwiczenie robić w rampie zamkniętej na 5 serii przy stałej liczbie powtórzeń 5. Bill Star z linka od Georgu jest świetny w swojej prostocie. Manipulowanie ciężarem możesz zaokrąglić do 2,5, 5 czy 10 kg - nie będzie problemu.



Zmieniony przez - Lurker83 w dniu 2018-03-01 09:31:45


Podoba mi się ogólnie tamten plan tylko np. Nie widze tam ćwiczeń na triceps czy można coś tam dorzucić od siebie? Konkretnie o jakims 1 cw na triceps mysle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
A co powiecie o tym treningu z leksykonu?
http://m.sfd.pl/FBW_5x5-t1135970.html
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 666
A co powiecie o tym treningu z leksykonu?
http://m.sfd.pl/FBW_5x5-t1135970.html
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To też dobry trening ale ten co wrzuciłeś nie jest zły. Możesz podstawowe boje zrobić na 5x5 a resztę na wyższych powtórzeniach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chodzenie na siłownię, a praktycznie brak efektów wizualnych

Następny temat

Pomoc z treningiem

WHEY premium