SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopracowanie sylwetki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3256

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47
Hej,mój problem nie polega na budowaniu masy mięśniowej/gubienie fatu. Kobieta lat 19 wzrost 165m, 47 kilo. Biust 90, talia 60/61, biodra 77-81, tyłek 87, udo 50, łydka 34.
Jestem raczej chuda, nieźle wyrobione mam mięśnie łydek i brzucha(a6w, trening arnolda domowy)
Dieta warzywa surowe(brokuły, marchewka, ogórki, cukinia pomidor etc) jabłko lub banan lub pomarańcz, jogurt, szynka jakies 3 plasterki, ser żółty 3 plasterki, kawałek kuraka, minimum 3 litry wody, otręby, sezam,pestki dyni, olej z zarodków pszennych, jajko, słonecznik i mak, ziarna siemienia lnianego, kiwi.
Ćwiczenia codzienne: rano a6w, 2 elementy treningu arnolda jeden razy 100 drugi razy 500, przyciąganie nóg do klatki piersiowej(na lordoze), przysiady 100, wypady z poglębieniem 10 min na nogę, godzina biegu/rowerku treningowego) rozciąganie łydek, bioder(skłony na boki), once again arnold, 2-3 godziny bez zarcia, a po południu pół godziny twistera, rozciaganie tali, rozciąganie łydek, spięcia brzucha tak ze 20 min, rozciąganie pleców na lordoze. Dieta i ciwczenia te od 2 lat, generalnie od 5 cwicze i jem zdrowo.

Problematyczne strefy to głównie talia. zastanawiam się czy ćwiczenia na brzuch plus twister nie sprawią ze zacznie zanikać(twister robie dopiero od 3 miesiecy). Od paru dni robie ćwiczenie polecane przez joggera skłony na boki z obciążeniem i przybyło mi 1 cm-bez zmiany diety. widziałam mieszane opinie na ten temat. problem w tym ze ci którzy twierdzą ze nie zaniknie mówili do przy spalaniu tłuszczu and that is not the point. Mysle czy ciągle robic?? Chciałabym dobić do 55cm.
Druga rzecz na brzuchu to wywalone jelita. Od jakichś paru miesięcy hmm wzdął mi się brzuch w okolicach jelit jednak to nie są wzdęcia. Co dziwne chyba chodzi o pęcherz jak jest pełny to mam 81 cm jak pusty 77. Nie mm pojęcia co do cholery się stało, może to jednak jelita... najgorzej ze ten wypukły bebech opinają mięśnie co wygląda tragiczno smiesznie. Jestem wstanie je wepchnąc na siłę do srodka( wzciaganie brzucha arnola) ale jak oddycham znowu wychozą. to na pewno nie brzuch. Lekka hiperlordoza jest ale trudno mi ją trenować bez drązka. Nie jest to brak otrębów bo jem je odkąd skonzyłam 11 lat, od 5 wywalam z diety węgle w typie pieczywo ryże ziemniaki cukier więc zatkanie jelit to chyba tez nie to.
trzecia sprawa to za duze mięśnie łydek kombinuje z przepaleniem mięśni i mysle nad cwiczeniem wspięć, którymi wyrobiłam te miesnie po porannym bieganiu ale nie chce tego pogorszyc. Jak jeszcze urosną to szlag mnie trafi. Co myslicie? Jakieś rady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47
Wygląd mi sie wbrew pozorom podoba ale mam duzo czasu wolnego ten ostatni rok więc chętnie popracuje;p. W diecie powinno być więcej białka ale niestety ceny idą w górę, chyba ze uwazasz ze jem za mało tłuszczów nasyconych co jest możliwe bo nie jadam masła/smietany tak jak przeciętny człowiek( ale po prostu nie mogę znieść smaku).
Taa wiem czytałam już wszystko i na forum i generalnie o łydkach jkr o przepalaniu mięśni i analogicznie skoro niechcianie przepaliłam jedne to drugie może też się uda, z tym że boję się ryzykować powiększenia skoro już i tak ze 3 razy na miesiąc musze wymieniać zamek w kozakach.
Co do treningu to może się wydawać drastyczny, ale skoro już mam taką aktywność fizyczną 5 lat to myśle że przywykłam, choć oczywiście zastosuje sie co do rad z plecami, tyłkiem i brzuchem. Zaeksperymentuje z zarzuceniem skośnych i mam nadzieje że nie utyje jak mi się zmniejszy metabolizm, bo tego się najbardziej boję. Za rok zamierzam ćwiczyć max 1h więc to już powinien być tylko efekt podrzymujący a nie nic konkretnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
Hej!

To wszystko co wymieniłaś chodzi mi o treningi to wykonujesz codziennie?. Ile czasu to Ci zajmuje.?

Dziewczyny Ci lepiej doradzą, bo są tu osoby które wiedzą dużo więcej, ale jak dla mnie to trochę się przetrenowujesz.

Lepiej by było opracować jakiś konkretny trening siłowy + aero.

Otręby - zbyt duża dawka tego składnika nie tylko pogłębia wcześniejsze schorzenia, lecz stwarzała nowe problemy - np. z zespołem drażliwego jelita lub ze skutkami niedoboru składników mineralnych. Spożywanie otrąb na surowo nie tylko pogarsza przebieg niektórych chorób, lecz także może spowodować pojawienie się nowych.
Zawarty w otrębach kwas fitynowy dodatkowo upośledza wchłanianie przez organizm składników mineralnych pożywienia, takich jak wapń, magnez, żelazo, cynk. Znacznie zdrowszym źródłem błonnika, niż surowe otręby, jest pieczywo pełnoziarniste, pozbawione w znacznej mierze kwasu fitynowego rozkładanego prze enzymy obecne w drożdżach. Cztery kromki pełnoziarnistego pieczywa dostarczają takiej samej ilości błonnika jak 3 łyżki otrąb. Obróbka cieplna stosowana przy produkcji wysokobłonnikowych przetworów zbożowych niszczy większą część kwasu fitynowego. Jednak niektóre produkty śniadaniowe zbożowe mają zbyt dużo soli oraz cukru i dlatego ich walory zdrowotne są mniejsze w porównaniu z niesłodzonymi muesli lub płatkami owsianymi.

To odnośnie otrąb.

Zmieniony przez - rezerwa w dniu 2011-03-04 20:30:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
jak możesz to wrzuć swoje fotki, lepiej będzie widać ten "bebech", poz atym wrzuć dokładną rozpiskę swojej diety z rozkładem na kcal, białko tłuszcze i węglowodany... na moje oko też przeginasz z tym treningiem ale poczekajmy nasze kochane kobitki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Wypełnij ankietę z podwieszonego regulaminu działu.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oraz:

Wpisz swoją dietę do dziennika dietetycznego: http://dzienniki.sfd.pl/
Zrzut ekranu wklej tutaj.

Instrukcje użytkowania znajdziesz tutaj: http://

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47
Codziennie w 2 partiach rano koło 4.30 5.30 lub 6.30 w zależności od szkoły a druga partia po południu. Razem zajmuje ze 3h myśle

z konkretnym siłowym bez możliwości siłowni i przyrządów trudno,a z aerobów to godzIna bieganie dziennie chyba strcza no i twister to lekki aerob.

Wiek : 19
Waga : 47
Wzrost : 165
Obwód w biuście : 90
Obwód pod biustem :72
Obwód talii w najwęższym miejscu : 60
Obwód na wysokości pępka :
Obwód bioder : 87
Obwód uda 50
Obwód łydki 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : eee nie zdarza mi się
W którym miejscu najszybciej chudniesz : tyłek...
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) codziennie wyżej wymienione
Co lubisz jeść na śniadanie: bułka dukana z serem żółtym i chudą szynką
Co lubisz jeść na obiad : zupa warzywna z kurczakiem(bez ziemniaków czy innych węgli tego typu)
Co jako przekąskę : brokuły
Co jako deser : ee typowego nie mam ale jem w szkole owoce wzgl jogurt naturlny słodzony galaretką
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia : niedoczynnośc tarczycy, alergia na pyłki, cisnienie 9/60
Preferowane formy aktywności fizycznej: Coś co można robić w domu samemu bez specjalnego sprzętu(w/w)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : bodyfire z avtivlaba, jakieś witaminy
Stosowane wcześniej diety : nic konkretnego od lat bez węgli


Co do otrębów widziałam mieszane opinie ale nigdy ich nie jem razem z produktami bogatymi w witaminy i minerały bo wiem ze obnizają wchłanianie poza tym moje otręby nie są surowe mieszam je z jajkiem fasolą trochę maggi na 4 minuty o mikrofali i tkz bułka dukana jest

Zdjęcia nie wrzucę bo nie mam jak je zrobić

A co do tych diet zaznaczę że nie potrzebuje schudnąć, boję się rozrostu mięśni skośnych zabijających talię

Zmieniony przez - aloehumili w dniu 2011-03-05 11:16:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
i tkz bułka dukana jest
Dukasz?

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47
Nah, ale nie jem białej mąki, cukru, ziemniaków, ryżu etc więc biorę często przepisy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
Chleb można jeść z mąki razowej z pełnego przemiału, o 100% zdrowszy jest niż to coś co robisz z otrąb

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 47
Ale wtedy ma skrobię zatykajaca jelita;p poza tym jest raczej droga i jak czytam zawartośc witamin i minerałów otręby mają ich więcej więc tu bym się wahała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Ale wtedy ma skrobię zatykajaca jelita
To bardzo ciekawe skąd bierzesz te wiadomości?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fatalna figura po ciąży

Następny temat

Tunrrida/Redukcja - 10kg/pierwsze podsumowanie str.28

WHEY premium