SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zwichnięcie stawu obojczykowo - barkowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Na treningu zwichnąłem staw obojczykowo - barkowy. po wizycie u ortopedy (jeszcze nikt nigdy tyle fotek mi nie pstryknął co w tedy RTG dostałem). Diagnoza: zwichnięcie stawu obojczykowo - barkowego II stopnia. Kazał chodzić 4 tyg w ortezie (takie coś zastępczego od gipsu), ale moim zdaniem jest jakiś problem, bo już prawie minął termin, a ja wyglądam troszku asymetrycznie, tzn. cały łuk barkowy (prawy) jest trochę niżej niż powinien być, a ponad to wystaje mi końcówka obojczyka, tzw. klawisz, a wygląda to tak jakby zaraz miała przebić skóre. Z bólem to sam nie wim co napisać, bo czasem boli, a czasem nie. Czy to jest normalne w podobnych urazach? Czy choć trochę wróce do normalnego wyglądu? kiedy mogę wrócić do treningów (trenuję chyba najbardziej kontaktowy sport - futbol amerykański). Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
nic sie nie dziw, reka w unieruchomieniu to miesnie zanikają, oczywiscie po całkowitym sciagnieciu tego "czegos" miesnie wroca i to dosyc szybko do wygladu sprzed urazu (a nawet powiem Ci ze moga wygladac lepiej :P), czy bedziesz mogl wrocic do treningu? jesli to bylo zwichniecie stawu barkowego....niewazne ktorego stopnia....odpowiedz moim zdaniem brzmi nie....chyba ze po operacji rekonstruujacej obrąbek stawu barkowego ktory został w tym momencie dotkliwie uszkodzony.

czemu nie bedziesz mogl wrocic do treningu?, wiesz na upartego bedziesz mogl ale licz sie z tym ze teraz Twoj bark bedzie wylatywał znacznie łatwiej i częściej, bo prawie kazde zwichniecie stawu barkowego konczy sie nawykowym zwichnieciem stawu (no chyba ze ktos uwaza na siebie i prowadzi bardzo asekurancki styl zycia, nie tak jak ja :D), w sumie mialem to samo, z tym ze przy 4 zwichnieciu nauczylem się bark samemu nastawiać , teraz jestem po artroskopii stawu barkowego i mam nadzieje na wyleczenie nawykowego zwichniecia stawu, aha i taka mała dziwna rada, następnym razem jak znowu Ci się zwichnie ten sam bark (uwierz mi zycze Ci z całego serca by tak jednak nie było bo to przesrana sprawa) nie dawaj się pakować w zadne unieruchomienia, jak 1 raz nie pomogło to nie łudź się ze za 2,3,4...10 razem unieruchomienie cos pomoże,a tylko tracisz cenny czas, ja po 2zwichnieciu stawu barkowego (barkowo-obojczykowego), po 2 dniach normalnie ruszałem ręką.

Ale nie przejmuj się, kazdy organizm jest inny i może akurat nie bedziesz miał tego problemu co ja, ja tylko opisałem to co wiem z 2 letniego doświadczenia, walczenia z tym cholerstwem, pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ehh facecik, faza144 pisze o chlebie a Ty o niebie. Zwichnięcie stawu barkowego to nie jest to samo co zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego. On ma(miał) problem z obojczykiem a Ty z tego co piszesz to wnioskuje, ze z głowa kości ramieniowej w panewce łopatki a w jego przypadku nie chodzi tutaj o wypadanie. To dwie różne sprawy.
Ja miałem rozerwanie więzozrostu barkowo-obojczykowego stopnia V-tego( efekt klawisza z wyraźnym ostawaniem obojczyka do góry).
Faza144 takie objawy "po wyleczeniu" jak Ty piszesz( opadnięty bark i odstający do góry obojczyk) ja miałem zaraz po urazie. Może po prostu miałeś rozerwanie podobnie jak u mnie a lekarz źle to zdiagnozował jako uszkodzenie II-go stopnia. ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
P.S.

Moja operacja polegała na zamocowaniu drutów kirschnera+pętelka które nosiłem 7 miesięcy bo miałem je mieć przez minimum pół roku. Aktualnie to już 18 miesięcy od mojego urazu. Nie jest już tak super jak było, bo chrupie mi w barku przy niektórych ruchach prawdopodobnie przez to, że usunięto mi tak łękotkę, która spełnia funkcje amortyzujące i wzmacniające. Po za tym odczuwa się nieraz taki dziwny dyskomfort zwłaszcza jak nie jestem rozgrzany. Jednak po dobrej rozgrzewce nie ten dyskomfort znika praktycznie wcale. Ostatnio byłem na konsultacji u ortopedy i powiedział, że mogę uprawiać sporty jakie tylko chcę od sztuk walk po...jogę Zalecił mi także kupno preparatu na stawy o nazwie FLEXUS który można kupić bez recepty, ma on bardzo bogaty skład więc naprawdę się opłaca. Opakowanie 30tabletek kosztuje jedynie 42-44zl a jakbym miał kupić jakieś zamienniki to nie dostane tego w postaci jednego produktu tak więc musiałbym wtedy skompletować przynajmniej dwa różne a to by wyniosło co najmniej 100zł. Lekarz powiedział, że wystarczy jedna tabletka dziennie i ten środek powinien zmniejszyć chrupanie oraz tarcie bo zwiększa ilość mazi stawowej i wiele innych. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4
a czy możesz napisać jak wyglądał zabieg ile trwał czy był związany z pobytem w szpitalu, ile dni, czy jakieś unieruchomienie po tym rehabilitacja, pisze na goraco bo własnie wczoraj mni pokonała deska snowbordowa i mam klawisz do takiego zabiegu ;(

Zmieniony przez - p4t1 w dniu 2012-02-02 13:19:28
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Artroskopia barku co robic....?

Następny temat

doradzic:)):))

WHEY premium