SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zrzucanie wagi i uda po raz kolejny / potrzebne rady :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 401
dobra, ściśle, krótko i na temat. muszę zrzucić parę kilo, powiedzmy 5-7. raz już miałam prawidłową wagę (ok. 52-3 kg) ale się zjojczyło i przy 162 cm wzorstu mam teraz 60 lub więcej, nie wiem bo się nie ważę :) ale jest teraz taka kwestia, ze kiedy poprzednio się odchudzałam, mięśni miałam malutko. teraz jestem bardziej umięśniona (więc cięższa i waga się zaburza) ale jednocześnie zatłuszczona tam gdzie nei trzeba (mam sylwetkę wybitnie gruszkowatą - cienka talia, szerokie biodra, uda-koszmarki, całe szczeście że chociaż proporcjonalną). widać więc, że u mnie sylwetka to sprawa hormonów, naczytałam się wczoraj na forum o tym - estrogen, testosteron... mniej więcej orientuję się w temacie. odświeżyłam swoją wiedzę na temat treningów i żywienia i chciałabym zacząć raz jeszcze, ale tym razem być pewną, że nie zrobię błędu.

pisałam już, ze odchudzałam się (i to nie raz, chociaż od ostatniego minęło już sporo czasu) więc biorę pod uwagę wolniejsze tempo tracenia wagi. również zdaję sobie sprawę z tego, że najpeirw będzie mi spadać z góry, a dopiero na końcu stamtąd, skąd chcę najbardziej. przerobiłam już to wszystko. sytuacja wygląda tak: na kondycję nie mogę narzekać, od dłuższego czasu (już ładnych parę miesięcy) jeżdżę na rowerku stacjonarnym, macham sobie hantelkami + parę ćwiczeń na inne partie ciała. obóz z któego niedawno wróciłam też zrobił swoje (taki prawdziwy, hardkorowy ;)). żywienie muszę układać od nowa. na razie na podstawie tego, co tu wyczytałam ustaliłam sobie taki plan:
pon, śr, pt - aeroby, które w moim wypadku polegają na włączeniu filmu na dvd i pedałowaniu słusznym tempem przez cały film (conajmniej 1,5 godziny), a regulacja oporu zależy od nastroju i poziomu zmęczenia
wt, czw - siłowy i z tym mam trochę problem, bo wypadałoby, żeby trwał tak z godzinkę. mam do dyspozycji hantle 3 kg i chciałabym wypróbować różne rodzaje ćwiczeń z nimi, oprócz tego różne rodzaje brzuszków, pompki męskie i damskie + na tricepsy. teraz potrzebne mi są jeszcze ćwiczenia na nogi, w szczególności na uda, bo do łydek nie mam nic, lubię jak są odrobinkę rozbudowane. jak na razie wyłowiłam wykroki, do których dołączyłabym hantle w rękach. czy dobrym pomysłem na wysmuklenie (albo chociaż nie rozbudowywanie) ud jest unoszenie prostych nóg w leżeniu na plecach (tzn biodra w powietrzu, mam nadzieję że łapiecie o co mi chodzi ? wtedy bym dodała jeszcze to i unoszenie nóg w leżeniu na boku, na odwodziciele i przywodziciele. ilość powtórzeń na razie musiałabym wyczuć, starałabym się raczej wypełnić czas.
sob - wytrzymałościowy i tu pytanie - tak samo długo jak aeroby ale tak żeby bardziej się zmęczyć czy mogę skróbić odrobinę czas? np do godziny?
nd - wolne

diety jeszcze nie mam szczegółowo ułożonej, ale z tym raczej nie będzie problemu bo mam obcykane co i jak, przechodziłam przez to parę razy, a ten ostatni z solidnym podłożem teorytycznym :) zresztą jakby co zapytam w dziale żywienie. zamierzam zamknąć się w 1400-1500 kcal, z nastawieniem na redukcję, a nie na budowanie masy.

przegrzebałam forum wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu ćwiczeń na uda. nie powiem - znalazłam ale naprawdę efektywne wydają mi się tylko te o których powyżej pisałam. jest może jezscze coś o czym nie wiem? tak naprawdę większośći z nich nie wypróbowywałam i może przeoczyłam coś naprawdę ważnego? dodam jszcze, że moje uda mają kształt bardzo kłopotliwy, tzn otłuszcozne bardzo od wewnętrznej strony, szczególnie nad kolanami i wysoko pod miednicą. następne miejsce to przednia część uda, i to naprawdę brzydko wygląda, taki bardzo wystający łuk. na tylnej też jest i to jest uwarunkowane chyba tym, że mieszkam na 4 piętrze i jestem zmuszona zasuwać po tych schodach czasem parę razy dziennie :) oprócz tego pod koniec lipca wyjeżdżam na obóz teorytycznie taki 'koloniowaty' ale będzie dużo chodzenia + basen i hala sportowa bez ograniczeń, z czego zamierzam korzystać :D czy nie zapomniałam o niczym? jakieś rady, wskazówki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie bardzo mam czas na czytanie takich epopei (lepiej by było postawić konkretne pytania) ale z tego co mi się udało wyłowić to :

- aeroby : 1,5 godziny to zdecydowanie za długo
- trening siłowy : nie polega na machaniu 3 kg hantelkami przez godzinę
- dieta : 1400 - 1500 kcal to trochę mało
- uda : wyszczuplą je dieta i odpowienie aeroby
- zrzucać należy tłuszcz a nie wagę

Generalnie - wiesz że dzwonią ale nie wiesz do końca gdzie.

Jeszcze jedno - jeśli masz 15 lat nie odchudzaj się drastycznie - zahamujesz wzrost i rozregulujesz układ hormonalny oraz nabawisz się kłopotów na długie lata !

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-07-19 11:11:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moje wyliczenie odnosnie diety

Następny temat

Sniadanie (masa)

WHEY premium