SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zma - problem ze snem

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2819
Mam taki problem, otóż czasami po ZMA nie moge usnąć i nie wiem od czego to zalezy bo zazwyczaj po nim spie jak male dziecko.
Bywa tak ze nie spie cala noc pomimo tego ze jestem zmeczony i czuje sie senny tylko jak zamkne oczy to tak jak by mnie cos blokowało i nie ma szans abym usnal. Czuję sie tak jak bym wypil kawe przed snem ktorej nie pije w ogole, nie lykam tez zadnych innych supli na noc,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
trenujesz wieczorami?
od dawna ten problem masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 224 Napisanych postów 328 Wiek 45 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14244
moze zma nie ma tu nic do tego, odstaw sobie na pare dni jesli masz jakies podejrzenia i przyobserwuj czy bedzie lepiej
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli jednego dnia zasypiasz jak dziecko, a innego nie możesz spać, to raczej nie wina ZMA. Problemu raczej szukałbym w "myśleniu o tym", im bardziej myślisz o tym że nie możesz zasnąć, to bardziej się nakręcasz i pogłębiasz ten stan, mogę też zaryzykować, że masz coś takiego - w te dni, w które nie możesz zasnąć masz momenty, że przysypiasz i budzisz się wystraszony z myślą "kurczę, już zasypiam, czy mi się wydaje?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160409 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234297
mysle, podobnie jak koledzy wyzej, ZMA tutaj nie bedzie mialo wplywu na to, jak ksztaltuja sie TWoje mozliwosci snu... szukalbym przyczyny gdzies indziej, czasem nasza sugestia, ze jest to "wina" ZMA wlasnie, sprawia, ze tak bedzie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Poczytaj o higienie snu, przyjrzyj się ostatniemu posiłkowi na ile go przed snem spożywasz czy zaglądasz w telefon, jakis laptop przed snem itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2819
jest dokładnie tak jak napisał Dj_DoDo, jak wtedy zasypiasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160409 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234297
czyli problem lezy w glowie i nakrecaniu sie. tutaj bardziej pomoze cos na wyciszenie i melatonina

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
arek12o
jest dokładnie tak jak napisał Dj_DoDo, jak wtedy zasypiasz?

u mnie takie coś się pojawia jak wiem, że następnego dnia mam coś ważnego lub muszę być w pełni sił i wyspany, a na dodatek późno się i tak położę. Zazwyczaj jest to takie szarpane spanie, z budzeniem się przy przysypianiu, aż w końcu kolo 3 nad ranem zasypiam na dobre. Czasami łamię zasady dobrego snu i wtedy włączam na laptopie jakiś film lub na telefonie na youtube jakiś wykład "do słuchania", żeby oderwać myśli od "myślenia o zasypianiu" i jakoś wtedy łatwiej zasypiam już bez wybudzania... czyli najprościej mówiąc, zasypiam dobrze dopiero jak już ustalę sam ze sobą, że "mam w nosie" czy się wyśpię czy nie i się tym nie przejmuję u mnie na szczęście takie coś zdarza się 2-4 razy w roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160409 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234297
u mnie jest podobnie, jak za duzo mysle to nie moge spac, wlaczam wtedy bardzo cicho ebooka jakiegos i zasypiam, albo wykorzystuje nagrania z YT typu szum fal itd, tylko musze wlaczac tak cicho jak tylko sie da by slyszec minimalnie, wtedy mnie uspokaja i wylacza myslenie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2819
"u mnie takie coś się pojawia jak wiem, że następnego dnia mam coś ważnego lub muszę być w pełni sił i wyspany, a na dodatek późno się i tak położę."

w punkt:) zawsze jak chce sie wyspac i byc wypoczety na drugi dzien bo mam cos waznego do zrobnienia to jestem bez snu +30h,
jutro kupuje melatonine na takie przyadki i bede lykal jak sie bede stresowal zasnieciem



Zmieniony przez - arek12o w dniu 2017-11-29 17:02:08

Zmieniony przez - arek12o w dniu 2017-11-29 17:02:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hmb czy warto na początku stosować

Następny temat

Cell Pump + Mono

WHEY premium