SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zlamana szczęka - co dalej???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez s.m.p.a. z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 512
Doznalem złamania szczęki, nie obedzie sie bez szyn. posiedze w tym pare miesiecy. Najgorsze, ze mialem zaczynac redukcje, a tu pech. Przez najblizszy czas bede jadl za pomoca slomki. I zastanawiam sie czy da sie sprowadzic diete do postaci "plynnej"? Mam na mysli to, ze bialko dostarczalbym w postaci odzywki, kaszek mlecznych...; tluszcze wiadomo - to nie problem(oliwa, olej kokosowy, omega-3 w tabletkach), co do wegli to zakladam bardzo male spozycie (chce wejsc na CKD), wiec z tym jakos by juz poszlo. Co o tym sadzicie?? Wypali??

Zmieniony przez - cymekkk w dniu 2008-03-12 01:38:21
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Pęknięta lub złamana szczęka jest urazem dość powszechnie występującym u osób uprawiających sporty walki, takie jak: boks, kick-boxing, czy mma. Dochodzi do nich również w wyniku wypadków samochodowych, rowerowych, czy pieszych. Bez wątpienia, w przypadku podejrzenia tego typu urazu należy udać się do lekarza, ortopedy, który zdiagnozuje problem, zlecając wykonanie RTG i określić jaką drogę obrać w celu leczenia problemu. Jeżeli pękniecie, jest niewielkie, z reguły wystarczy założenie:

- metalowej szyny przymocowanej do zębów z użyciem drutów,
- akrylowej szyny z metalowymi elementami,
- aparat Gunninga.

W przypadku bardziej poważnych złamań, z przemieszczeniem lub odłamaniami wymagany jest bardziej poważny zabieg operacyjny. W obu przypadkach rekonwalescencja trwa dość długo, około 2, a nawet 3 miesięcy. W tym czasie znacznie utrudnione jest spożywanie pokarmów i zachowanie odpowiedniej higieny. Niezbędne jest spożywanie pożywienia mielonego do postaci koktajli lub smoothie. W tym celu przydatne będą odżywki białkowe:

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

lub węglowodanowo-białkowe:

https://sklep.sfd.pl/Berserk_Labs_Devil_Mass-opis34159.html

Przydadzą się również suplementy wspomagające rekonwalescencję:

- https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Vit_D3_4000_Forte-opis36353.html
- https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html
- https://sklep.sfd.pl/Medicaline_Wapń_z_Muszli_Ostryg_z_K2_MK7_i_D3-opis33842.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Bedziesz zdrowy to zaczniesz diete, narazie staraj sie jesc tak jak mozesz. Bilans kcal na 0 i jakos przez to przejsc.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 512
Juz tydzien chodze w tym kagancu i problem sie zaostrza. W ciagu dnia zjadam 1-2 jogurty i max 3 gorące kubki. Po prostu wiecej nie daje rady, czuje sie najedzony. Nie chce myslec co sie stanie w ciagu najblizszych 5 miesiecy. Od wtorku wprowadzam odzywke bialkowa (2 razy dzienie) zeby zmniejszyc spadki. Mysle tez aby kupic jakis gainer. Znacie jakies inne plynne posilki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8547
dawaj wszystko co sie da w mikser
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KoY FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3513 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17661
z 1 Marca nabawiłem sie takiej samej kontuzji złamanie szczeki w 2 mscach ponosze to od 8-12 tygodni
jestem tydzien po zadrutowaniu zyc sie niechce pije 2 razy dziennie odzywke białkowa i jogurty ale juz mi to zbrzydło niemoge przełknac zbiera sie na wymioty
jestem osłabiony kreci sie w głowie schudłem juz z 10 kg i jest lipa nie wiem czy przez to przejde jest rzeźnia

"I promise one thing, lots of violence." - Wanderlei Silva
Doradca w dziale Scena MMA i K-1
Autor www.fight24.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
cóż powiem tylko trzymajcie się chłopaki

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to witam w klubie,ja dopiero 5 tygodni,po wieloodlamowym zlamaniu zuchwy,ja nie mam szyny bo mam wstawione plytki podtrzymujace to,dzis robilem rentgen i powiedzieli mi ze zrosla sie w polowie dopiero,schudlem 8kg,moge jesc tylko miekkie rzeczy.Wy to juz pewnie ok bo od marca minely 3 miesiace...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
cymekkk a w jaki sposob o sie stalo?

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
u mnie to dwie solidne bomby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1289 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10818
ilu chlopakow z polamanymi szczekani , jak zescie to sobie zrobili na treningu sam chce zaczac cwiczyc box ale boje sie ze tez dostane jakiejsc kontuzji , a kulturystyka to cale moje zycie chyba tepresji bym dostal jak bym nie mogl jesc jak czlowiek az 5 miechot , tyle to az trwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KoY FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3513 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17661
mozna i tyle nie raz szybciej ale wiesz u mnie akurat byla wersja hardcore 3 miechyb bez niczego - 10 kg w doł
do tego teraz przez najblizesz 2-3 meichy niemoge ejsc nic twardego nie moge nawet mocniej byc pukniety w szcene

"I promise one thing, lots of violence." - Wanderlei Silva
Doradca w dziale Scena MMA i K-1
Autor www.fight24.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sine dłonie

Następny temat

Klatka - mostek - bol?

WHEY premium