SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zlamana szczęka - co dalej???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 636
hehe ja to przy zlamanej szczece ( nie bylem w szpitalu przez tydzien ) pobyt w szpitalu i potem z drutami przez 10 dni schudlem prawie 10kg... wiec nie wiem czy jest sens robic jakas diete :D
albo moze schudlem dlatego ze wlasnie nie robilem zadnej diety? tylko w******lalem wszystko co mi sie przecisnie przez zeby? :DDD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
He he nieźle, ale generalnie chodziło mi o to co jecie przez tą słomkę - poniewaz trochę chcę sobie urozmaicić jedzonko. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 636
ja to wole se nie przypominac co jadlem... to bylo straszne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
no ja jem jakieś zupy wszelkiego rodzaju ;D
jakieś kaszki , gainery pije ,jogurty, jakies zupki z amino kiśle, ostatnio próbowalam zmiksowane miesko z kurczaka z ziemniakami i rosołem dało rade przełknąc nawet nie bylo najgorsze :) ale ogolnie zmiksowane jakiekolwiek mięso mi nie smakuje , odliczam tylko dni kiedy mi to zdejmą... ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
A jaki konkretnie GAINER pijesz? Podaj dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
Witam.

Dobre 2 lata temu miałem podobny problem. Tyle, że ja miałem szczękę pękniętą, co nie zmiania faktu, że również byłem "zadrutowany". Nie były to szyny, ale też nie było za ciekawie. Nosiłem to jakieś 1-1,5 miesiąca.

Początkowo jakiekolwiek normalne jedzenie nie wchodziło w grę, dlatego ograniczyłem mój jadłospis do postaci płynnej tj. gainer, jajecznica, zupy itp.

Po około 2 tygodniach ciągle nie mogłem otworzyć ust mocniej niż na jakieś 1,5cm-2cm max, ale znalazłem kilka sposobów na w miarę normalne odżywianie w tym czasie. Mianowicie ugotowana pierś z kurczaka drobniutko potem pokrojona + ziemniaczki + np. fasolka, makaron od chińczyka z małymi paseczkami kurczaka no i oczywiście wcześniejsze "menu" zostało.

Myślę, że coś takiego jest ok, tyle że nie wiem na ile możesz otworzyć usta.
-Nie czytałem tych 10 stron ;p

Pozdrawiam.

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Ja nie mogę w ogóle otwierać szczęki.:) A co miałeś w takim razie założone? też te gumki ściągające szczęki razem żeby nie można było ich otworzyć czy jakiś inny system?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
no ja też właśnie nie moge nawet na centymetr jej otworzyc, a co do tego jaki gainer to nie mam pojęcia, chlopak mi przyniosl, ja sie na tych rzeczach nie znam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Mam pytanko do tych którzy mieli już ściągane druty, mianowicie jeśli ktoś mógłby szczegółowo opowiedzieć jak się odbywało owe zdejmowanie krok po kroku to byłbym wdzięczny - pytam ponieważ za niecały tydzień mam ściągane druty i chciałbym wiedzieć na co się przygotować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Witam
Jestem już po zdjęciu drutów a raczej wyszarpnięciu ich z dziąseł bo inaczej się nie dało - mam tak ciasno osadzone zęby że pan doktor dziwił się jakim cudem poprzedniej pani doktor udało się tam te druty włożyć.
Ale od początku:
Druty rzeczywiście wyjmowane są bez znieczulenia. Nie jest to aż takie straszne jak myślałem i napewno, w moim przypadku, mniej bolesne niż zakładanie, aczkolwiek wyjmowanie bolało jak cholera.
Najważniejsze w tej całej sytuacji związanej ze złamaniem szczęki, drutowaniem itd. jest to żeby się nie łamać. Nie kombinować z samodzielnym zdejmowaniem gumek i nie eksperymentować. Wiadomo że po ściągnięciu zęby wyglądały tragicznie, ale wszystko można wyczyścić czy to samemu czy to u dentysty. Najważniejsze z najważniejszych to żeby zrobić sobie dietę i ja utrzymywać
Przykładowa dieta poniżej:
Rano około 8.00 - zupa mleczna z makaronem około 600 ml. (wszystko zblendowane)
Godz. 11.00 - NUTRIDRINK - 200 ml.
Godz. 15.00 - obiad zależy albo zupa albo np potrawka z ryżem i kurczakiem i rosołem - około 600 ml. (wszystko zblendowane)
Godz. 17.00 NUTRIDRINK - 200 ml.
Godz. około 20.00 - jogurt pitny.
- mi osobiście dało to to że nie schudłem jakoś tragicznie - max 5 kilo w dół na przestrzeni 7 tygodni.
Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sine dłonie

Następny temat

Klatka - mostek - bol?

WHEY premium