SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zerwanie więzozrostu barkowo-obojczykowego 3 stopnia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 79218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11


witam

chciłem sie od kogoś z forum dowiedzieć czy już miał kiedyś taki przypadek z zerwaniem więzozrostu barkowo-obojczykowego 3 stopnia jak ja. Na pocztku września miałem upadek na rowerze i niestety posedł mi bark ;/ Przeszedłem operacje nastawieni złamania i stabilizacji więzozrostu sosobem Webera. chodziłem w gipsie 4tyg i następne 2 tyg w kamizelce. Na dzień dzsiejszy moge ruszać raminiem w całym zakresie ruchów ale mimo wszytko mam delikatne bóle. 22 gródnia zrobilem RTG barku i w przyszłym tygodnu mam sie udać do ortopedy zeby ocenił czy sie nadaje już do usuniecia drutów. Dziś obejzałem zdjecie ale coś mnie niepokoi tak jaby to sie nie zrosło... i chciałem sie zwrócić z pomocą do was co o tym sądzicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zerwanie, naderwanie lub naciągnięcie więzozrostu barkowo-obojczykowego związane jest ze zwichnięciem stawu barkowo-obojczykowego. Uraz tego typu występuje najczęściej w sportach kontaktowych, takich jak:

- sporty walki,
- rugby,
- football amerykański,
- kolarstwo,
- narciarstwo,
- jeździectwo.

Wszędzie, gdzie nasz staw barkowy narażony jest na siłę, która może oddziaływać na niego, czy to w wyniku kopnięcia, zderzenia z kimś innym, czy upadku. Często urazowi temu towarzyszy uszkodzenie przyczepu mięśnia naramiennego lub czworobocznego do kręgosłupa, złamanie wyrostka barkowego, obojczyka, czy wyrostka kruczego.

Wyróżniamy aż 6 stopni zwichnięć stawu barkowo-obojczykowego. Zależne są one od stopnia przemieszczenia obojczyka i stopnia uszkodzeń struktur więzadeł.

W przypadku tak poważnych urazów niezbędna jest konsultacja z lekarzem ortopedą lub chirurgiem, który na podstawie badań określi dalsze postępowanie. Po okresie leczenia niezbędna będzie fizjoterapia. Za pomocą zabiegów manualnych, fizjoterapeuta doprowadzić nasz organizm do sprawności. Pokaże on też jak, odpowiednio wzmacniać bark, wykonując ćwiczenia.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
najlepiej udaj sie do innego specjalisty w tym zakresie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 146
Zdjęcie wygląda prawidłowo. Może jest troche powiększona szpara stawowa pomiędzy końcem barkowym obojczyka a wyrostkiem barkowym łopatki. Na tyle co widać na tym zdjęciu.
To, że masz pełny zakres ruchu to bardzo dobrze. Kluczowe jest odwodzenie powyżej 90 stopni. Wtedy pewnie czujesz ból. Masz ciało obce w stawie barkowym. T nic złego że boli. ;]

Więzozrostu nie widać na zdjęciach (tzn widać ale bardzo delikatnie) bo to są poprostu więzadła a nie kości. Nie zrośnie. Tam powinna być fizjologiczna szpara stawowa. ;]
1

Primum Non Nocere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
jestem 7 tydz po usunięcia zespolenia. Bóle praktycznie ustały, chcociaż czasem jeszcze coś poczuje. mam poszerzony staw, lekarz powiedział ze jesli bedzie mnie boleć to konieczna bedzie operacja. Cwicze nia siłowni 2 tydzień i jak narazie jest wporządku. Max cięzar jaki wyciskałem na klate to 95kg, naszczeście nic mnie nie bolało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Teraz stało mi się dokładnie to samo. Dlatego mam prośbę, mógłbyś powiedziec coś wiecej na temat swojego zdrowia. Jestem ciekaw jak będe dochodził do siebie i jak będzie wyglądać moja sprawność. Proszę o odpowiedź!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
minął już ponad rok od mojej kraksy na rowerze. po wyjęciu zespolenia już nie robiłem żadnych badań. był okres czasu ze nie mogłem leżeć na boku bo przekreceniu sie na plecy miałem ostry boł. Teraz jest wporządku nie mam już zadnych bólów i moge ręką wykonywać wszystko. Pewna osoba mi pisała na gg ze też miała taki przypadek i była po usunięciu zespolenia ale nie wszystko wyjeli zostawili pętle ja mam takie uczucie jak by mnie coś czasem zakuło w barku musiał bym wykonać prześwietlenie czy mi też to czsem nie zostawili
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1079
NO witam, miałem tą samą kontuzje.. W sierpniu 30.08.2007 na meczu Rugby miałem nieszczesliwy wypadek, nastapiła kontuzja. Po udaniu się do szpitala lekarz stwierdził zerwanie wiezozrostu czego sie domyślałem po obejrzeniu z zewnątrz stanu barku(nie naturalny kształt, opadnięcie kości ramienia). Na szczęscie lekarz zaproponował mi operacje jeszcze tego samego dnia a wiec kilka godzin po zdarzeniu, dzieki czemu nic w barku jeszcze sie nie zaczeło zrastac. Po operacji 3 dni leżałem w szpitalu z sączkiem, 2 tygodnie nosiłem gips, a poźniej następne 2 tygodnie stabilizator. Codzienne zimne okłady z IcePacków(zamrożony żel) do 6 razy po 20 min. Pod koniec października mialem konsultacje i lekarz wyznaczył termin wyjęcia drutu na grudzien, jako że wszytko wyglądało dobrze. W tym czasie zaczynałem powoli rehabilitacje polegająca na cwiczeniach rozciągających, zwiększających zakres ruchu stawu i wzmacniajacych mieśnie w okolicy kontuzji(cwicznie z gumami). W grudniu zdjeli mi druty i po tygodniu znowu rehabilitacja indywidualna(wg. zaleceń rehabilitanta)przede wszystkim wlasnie na gumach, stopniowo zwiekszając obciazenie gum. I tak w miesiącu lutym po raz pierwszy siłownia, na początku same wzmacnianie sciegen, wiezadeł i przyczepów(małe ciężary, duuuzo powtórzeń). I tak się rozkrecałem i maju doszedłem do pełnej sprawności na siłowni, a na boisku pojawiłem się juz w czerwcu:) Tak więc moja rada: Cierpliwośc i upór w rehebilitacji, dzisiaj nie czuje żadnego bólu i wszytko jest ok, mineło juz ponad 2 lata. Pozdrawiam i zdrówka życze.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
Ogolnie mi też stało się na meczu, tyle że piłki nożnej. Czas też podobny bo 3.09.09. I zwolnienie z w-f mam do końca listopada więc nie wiem co mam przez to rozumieć: tzn. czy w grudniu jestem juz zdolny do ćwiczen itd.? Mnie ciekawi kiedy jak wróce na boisko, szczególnie że piłka nożna to troche "delikatniejszy" sport niż rugby.?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Czy mógłbym dowiedzieć się czegoś na temat zerwanego więzowzrostu barkowo-obojczykowego. Rok temu miałem wypadek samochodowy po którym został ten uraz. Zbagatelizowałem lekarza i do dni dzisiajeszego gdyż mam z nim problem do dzisiaj. Zerwane jest I - II stopnia. Czy po tak długim czasie istnieje realna operacja? Jeśli nie ... jakie wiąże to konsekwęcje?. Od pół roku trenuję ten uraz. Do dnia dzisiejszego mam bóle jeśli nie trenuję ból zwiększa się stopniowo. Czy z tym urazem kwalifikuję się pod " kalekę" ? Po przeczytaniu wielu wypowiedzi na podobne tematy tak właśnie wywnioskowałem. Proszę o odpowiedz na moje pytania :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
Witam! Obecnie przechodzę gehennę związaną z w\w kontuzją i jestem tydzień po operacji. Mam pytanie czy ktoś z Was miał jakieś leki przepisywane po operacji (nie licząc zastrzyków przeciw zakrzepowych)??? Pytam ponieważ po tygodniu nie widzę żadnych efektów operacji :( ból jest przeokropny a ketonali w większych dawkach chciałbym uniknąć. Mam cały czas spuchnięty bark i lekko zasiniaczony do tego non stop przez szwy sączy mi się jakaś wydzielina i temp. 37,8. Bardzo proszę o odpowiedź bo ledwo zipie a kontrole najbliższą mam dopiero za 6 dni a od "kochanego" ortopedy nie dostałem żadnej rady tylko totalna zlewka:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
jak ci sie takie akcje dzieją to marsz do lekarza ! nawet pierwszego kontaktu to może być jakaś infekcja

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masaz skory glowy

Następny temat

Święta, sylwester a pryszcze?

WHEY premium