SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tatuncio po 40 tce

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 240861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
tatuncio

Na razie ciężko mi jest pochlaniac duże ilości jedzenia , ale mam nadzieję , że będzie lepiej ;)


Nie chcę Cię demotywować!
Wystarczy niewielka nadwyżka do budowania masy mięśniowej!
Wkraczasz w wiek w którym będzie coraz trudniej tracić tłuszcz i naprawdę łatwo z tłuszczem zostać .na zawsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Nie zgodzę się. Przed 40 wg mnie najtrudniej jest coś zbudować, a sucha masa to w ogóle trochę jakby yeti. Redukcja to pikuś i leci dość gładko, a najbardziej zależy od diety ,cardio i determinacji. Zresztą widać po koledze, że z redu nie miał problemów.

Co do pochłaniania większych ilości to po redu metabolizm może być wolniejszy. Nakręcisz go ćwiczeniami i michą ( w szczególności węglami) to nadejdzie czas, że przy 3500 zaczniesz chodzić głodny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
kabo - pogadamy gdy będziesz redukować do MPJiW.
Przybierałem na masie mięśniowej w wieku ponad 50 lat (a nawet powyżej 60).
Teraz jest to dużo trudniejsze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 3285 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28439
Super że mogę przyglądać się tej dyskusji, może na razie przez jakiś czas postaram się jeść więcej i zobaczymy jakie będą efekty. Tydzień odpuszczam sobie nogi i martwy ciąg, bo w zeszłym tygodniu naderwalem dwuglowy uda :( ale z resztą jadę bez wymowek

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
U mnie zawsze było tak: przez pierwsze 1-2 tygodnie wydawało mi się, że wszystko jest ok.
Potem okazywało się jakby nagle, że na brzuchu przybyło tłuszczu, który nabierał twardości!
I znowu musiałem się redukować do zawodów!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 3285 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28439
Ja już mam wyobrazenie że najpierw jest bebzol a to dopiero 3 tydzień masy , może zmniejszę kcal

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
Z pewnością masz rację!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
pierwsza redukcja. nie wpadnij w błędne koło jak Kerad. Masa = tłuszcz, nie unikniesz tego bo organizm to nie jest apteka i ty nie masz 15 lat do tego. Zaakceptuj to jak Kabo i ja i będzie szło łatwiej a nie n okrągło będziesz rozpamiętywał " formę z redukcji".

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
Gwid , czyżbyś proponował zapuszczenie się a nie dochodzenie do większej masy mięśniowej przy zachowaniu przyzwoitego wyglądu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
kabo - pogadamy gdy będziesz redukować do MPJiW.
Przybierałem na masie mięśniowej w wieku ponad 50 lat (a nawet powyżej 60).
Teraz jest to dużo trudniejsze!


chyba nie rozumiemy się, punkt widzenia zależy oczywiście od subiektywnych odczuć i zdolności do budowania czy redukowania, natomiast w większości przypadków katabolizm przychodzi dużo łatwiej niż anabolizm, łatwiej o tyle że nawet osoba niedoświadczona jest w stanie zrobić jakąś lepszą czy gorszą redukcję, łatwiej tez można kontrolować progres i dużo szybciej widać efekty,

jeżeli natomiast mówiąc łatwiej rozważamy to co nam łatwiej przychodzi pod katem co jest przyjamniejsze to niewątpliwie jest to budowanie, bo wiadomo, nie chodzimy głodni, rośnie siła itd

P.S. do MPJiW już redukuję kilka tygodni, musiałem zjechac z 3500 do 3000kcal i faktycznie jest coraz trudniej to znosić bo chodzę ciągle głodny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ulozeniu planu

Następny temat

32-latek średniozaawansowany, na redukcji

WHEY premium