SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zbyt intensywne treningi?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 994
cześć. od niedawna zaczęłam chodzić na sekcję, wcześniej chodziłam na zajęcia z boksu w crossfit boxie, jak się domyślacie różnica jest ogromna. treningi na sekcji - 1:30-1:45h - są bardzo intensywne, w trakcie treningu jestem w stanie wykonać wszystkie jego elementy i nie czuję silnego zmęczenia. za to po treningu przez kilka dni czuję silny ból niektórych mięśni, wręcz nie mogę czasem się ruszyć. trener mówi, że to normalne i przejdzie, z kolei fizjoterapeuta (byłam u niego na kontroli w innej sprawie), że absolutnie mam nie trenować w takiej sytuacji.
macie podobne doświadzenia? co możecie poradzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myśle że się przyzwyczaisz ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 994
Nawet jeśli jest tak, że dzień-dwa po treningu nie jestem w stanie np. unieść nóg do góry leżąc na plecach (jakby mieśnie 'nie działały'), potem mi to przechodzi aż do kolejnego treningu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ile już ćwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co piszesz to masz najzwyczajniej DOMS-y. Tak jak napisał _NOWAK_, ciało się przyzwyczai. Musisz dać sobie kilka tygodni.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Ile razy w tygodniu trenujesz? Jeśli więcej niż 3 to zmniejsz tą liczbę właśnie do 3 i zluzuj nieco na treningach. Dopiero zaczęłaś ostrzejsze treningi, a do tego ciało musi się przyzwyczaić więc warto stopniować wysiłek i nie robić wszystkiego na 150%, ale z lekkim zapasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 994
_NOWAK_
Ile już ćwiczysz?


rok w poprzednim miejscu, trzy tygodnie w nowym - na sekcji ćwiczenia kondycyjne to bita godzina bez żadnej, nawet półminutowej przerwy, a do tego nie jestem jeszcze przyzwyczajona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 994
SzK
Ile razy w tygodniu trenujesz? Jeśli więcej niż 3 to zmniejsz tą liczbę właśnie do 3 i zluzuj nieco na treningach. Dopiero zaczęłaś ostrzejsze treningi, a do tego ciało musi się przyzwyczaić więc warto stopniować wysiłek i nie robić wszystkiego na 150%, ale z lekkim zapasem.


Obecnie: 2-3 razy boks + 2 razy bieganie + 1 raz wspinaczka (choć ostatnio nie poszłam, ledwo się ruszałam dzień po boksie).
Dla porównania wcześniej: 2 x boks, 3 x crossfit, 3 x bieganie, 1-2 x wspinaczka

Chciałabym stopniować trening, trener jednak nie do końca tak to widzi - mam robić, bo przecież mam jeszcze siłę. W sumie nie mam z tym problemu, o ile nie będę miała przez to później żadnych komplikacji.

Dzięki!


Zmieniony przez - ariannaanna w dniu 2/25/2018 1:18:33 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
To rób teraz po 2 sesje boksu tygodniowo, jak zakwasy zaczną zanikać dołożyć 3 trening.

Co rozumiesz przez STOPNIOWAĆ TRENING? Czyli robić co 2 serię jak macie kondycję albo 4 obwody jak w planie jest 5?

A poza tym, to tylko sport, jak po poniedziałkowym treningu masz zakwasy to robisz następny w piątek żeby się zregenerować. Pomyśl że jakbyś miała pracę fizyczną w Biedronce to codziennie rozładowywałabyś palety nie szukając wymówki BO MAM ZAKWASY;)

Chodzisz na zajęcia w normalnej sekcji a nie jakieś BOKS W CROSSFIT BOKSIE - co to właściwie jest? - więc naturalnym jest, że obciążenie organizmu jest większe i musi się wyrobić tolerancja.

Ewentualnie rób 3x boks i ogranicz bieganie i wspinaczkę. Skoro macie ostrą kondycję w klubie to zarzynanie się bieganiem jest zbędne.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Z biegania na razie zrezygnuj. Wspinaczkę, jeśli to Twoja pasja, zostaw. Jeśli tylko pewien sposób na wytrenowanie potrzebnych umiejętności, odłóż na chwilę. Fakty są takie - boks z całego zestawienia jest najbardziej wymagający. Jednocześnie na treningu masz wysiłek jak w trakcie biegu i wspinaczki. Daje to w kość i trzeba się przyzwyczaić. A ile to czasu przyzwyczajenie zajmie zależy wyłącznie od konkretnego organizmu. Generalnie lepiej jest poczekać za długo niż za krótko, żeby nie doprowadzić do przetrenowania.
Odpoczywanie na treningu to nie robienie serii mniej itp. tylko rozsądne gospodarowanie zasobami organizmu (energia). Tzn. jak robisz tempówki na worku to bijesz szybko, ale nie z całej siły. Podobnie dłuższe treningi na worku, szczególnie te trwające 3 minuty i dłużej - rób technicznie, spokojnie i bez szaleństw. Normalne, że trener będzie cię motywował do większego wysiłku - ja czasem ledwo stoję pod koniec i zapewne gdyby nie ten miły, motywujący głos "rusz dvpe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" to bym dalej stał nic nie robiąc.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-02-25 10:41:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
ariannaanna
,,, na sekcji ćwiczenia kondycyjne to bita godzina bez żadnej, nawet półminutowej przerwy...

A te ćwiczenia kondycyjne to co? Worki, tarcze, łapki czy zarzynane brzuszkami, żabkami itp.?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

muay thai

Następny temat

Fbw pod boks

WHEY premium