SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zapytanie początkującego

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
Witam. Od 2 lat trenuje na siłowni typowe ciężkie treningi masa/rzeźba rest masa/rzeźba rest. Ostatnio zaciekawił mnie temat crossfit'u. Sporo o tym czytałem, czytałem dzienniki treningowe, ale no nie wiele zrozumiałem + te dziwne nazwy ćwiczeń :D . I dlatego mam kilka pytań. A więc.. Jak wygląda typowy trening crossfitu z tego co zrozumiałem są 2 rodzaje treningów takie gdzie wykonujemy daną ilość powtorzeń i takie gdzie robimy ćwiczenia przez określony czas. Kolejne pytanie ile trwa taki trening i czy można łączyć go z jakimś treningiem standardowym, siłowym. I proszę nie odsyłajcie mnie do różnych linków bo serio czytałem wiele tu na sfd. Jak coś mi się przypomni będę pytał. :D Pozdro :D

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 194
absolutnie nie odradzam Ci treningu na ciężarach, ale uwierz mi, zrobić na przykład Fran z marszu nawet z obciążeniem 25kg to nie lada wyzwanie, a co to jest Fran sprawdzisz sobie na YouTube, na wszystko przyjdzie czas, ale ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
siema;) najlepiej to by było gdybyś zapisał sie do jakiegoś boxu, tam najlepiej pokazali by ci co to jest Crossfit, nauczyli techniki ćwiczen itp. Ale tak w skrócie to Crossfit too nic innego jak stale zmieniające się treningi, prowadzące do wzmocnienia twojej wydolności, sprawności, siły, mobilności.. Oczywiście że można go łączyć z innymi treningami, tylko z głową. Co do treningu, (WODÓW) poczytaj dzienniki, w moim tez na bieżąco wrzucam wody więc zapraszam do poczytania. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
O i na taka odpowiedź liczyłem ;) a ile taki trening powinien trwać? Gdzieś czytałem że 15-25 minut zapewne zależy to też od wytrzymałości fizycznej. Gdybym wstawił przykładowy plan mógłby ktoś go ocenić?

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
w boxach taki trening Crossfit trwa ok godziny, najpierw rozgrzewka ok 15-20 minut, później doskonalenie technik (np. Clean, Jerk, OH Sqat) lub siłowo. No i później ,,WOD" może to być np. AMRAP 20minut, czyli wykonusze jakieś ćwiczenia przez 20 minut i liczy sie rezultat jaki uzyskasz w tym czasie, lub też masz rozpisane jakieś ćwiczenia i dążysz do ich jak najszybszego wykonania. No i na koncu rozciąganie. Tak mnie więcej wygląda trening w boxach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
A co powiecie o takim tygodniowym treningu.
PONIEDZIAŁEK:
Rozgrzewka
Później CF:
-Kettlebell
-Burpees
-Thruster
-wznosy kolan do tułowia w zwisie na drązku
-martwy ciąg
A następnie wrzuciłbym mały trening klatki i biceps (po 2 ćwiczenia)
WTOREK
Basen
ŚRODA
Rozgrzewka
CF:
-podciąganie na drążku
- Front squat
- pompki
- wiosłowanie sztanga
- Shoulder press
Po tym trening triceps ( 3 ćwiczenia)
CZWARTEK
N/T
PIĄTEK
Rozgrzewka
CF:
to samo co w poniedziałek
Trening klatki i nóg
SOBOTA
N/T
NIEDZIELA
Bieganie dystans ok 8km
Nadaje się coś takiego?



Zmieniony przez - ekon23 w dniu 2015-01-28 19:55:55

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
osobiście to bym nie łączył crossfitu i ćwiczeń na siłowni w jedym czasie. Po crossficie masz paść na ryj i nie miec sily na nic innego. A na siłowni ćwicz sobie w inne dni. To tak moim zdaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
No właśnie zastanawiałem się nad tym, ale mój trening CF nie będzie tak wyczerpujący jak Twój w boxie. A co myślicie o samym treningu CF, doborze ćwiczeń?

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
Podbijam temat. Liczę na odpowiedź :)

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 520 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4013
jeśli chodzi o crossfit wybrałeś najlepsze ćwiczenia, ćwiczenia kettebels, burpee, thrustery, przysiady, pompki, podciąganie na drążku, wyskoki na skrzynie, skakanka to najbardziej wykorzystywane ćwiczenia w crossficie. Z biegiem czasu możesz wplatac w WODY bardziej techniczne ćwiczenia o ile umiesz je wykonywac lub będzie Ci mógł ktoś pokazać prawidłową technikę, chodzi mi tu o rwania, zarzut i podrzut, chodzenie na rękach, podwójne skoki na skakance itp.


Zmieniony przez - bokser199 w dniu 2015-02-02 20:14:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 194
Z mojej strony radziłbym Ci na początek ćwiczyć bez dodatkowego obciążenia żeby przystosować organizm do wysiłku.
Na początek rób treningi do 30 minut, ale nie zawsze muszą one tyle trwać.
WODy od których ja zaczynałem to :

Chelsea - 5 podciągnięć, 10 pompek i 15 przysiadów po kolei, masz na taki cykl minutę,a przez pozostałe sekundy odpoczywasz i docelowo robi się to przez 30 minut, czyli 30 takich cykli, ale na początku prawie na pewno nie dasz rady tyle zrobić, dlatego zapisuj sobie ile cykli zrobiłeś przez 30 minut bo dzięki temu będziesz mógł odnotowywać progres.

Drugi WOD to Angie - 100 podciągnięć, 100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów w jak najkrótszym czasie z zachowaną kolejnością ćwiczeń. Na początek spróbuj robić po 50 powtórzeń, a stopniowo zwiększaj ilość.

Trzeci WOD, którego nie pamiętam nazwy, ale polega na tym, że przez 20 minut robisz 5 podciągnięć, 10 pompek i 15 przysiadów AMRAP (as most reps as possible), czyli jak najwięcej cykli w 20 minut. Pozdro.

Zmieniony przez - pele1921 w dniu 2015-02-06 01:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1194
Bardziej bym preferował trening na ciężarach :) od poniedziałku zaczynam treningi CF , jeśli się wciągne zaczynam dłuższą przygode z CrossFitem :)

http://www.sfd.pl/[BLOG]_DT_by_Ekon-t1063475.html ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA I KOMENTOWANIA

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywka białkowa między treningiem siłowym a Wod-em

Następny temat

Dziennik ZombieHunter - we Wrocławiu za murami :)

Wiecej