SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

zakwasy po treningu

Wysłana -
czy jak robicie trening to po kazdym zawsze macie zakwasy czy nie ?? glupie pytanie ale kluce sie z kumplem i twierdze ze jak cwicze planem to zakwasow nie mam po treningu chyba ze jak mam dluga przerwe i nie cwicze wogole np miesiac i potem nagle wracam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
No pain no gain - to oczywiste

Ale niech wypowiedzą sie inni. Po każdym dobrym treningu powinny być zakwasy... Dokładnie są to mikropęknięcia wywołane treningiem a co idzie w skutkach ból mięśni na drugi dzień.

Zmieniony przez - Menda1989 w dniu 2009-02-09 01:07:12
Wysłana -
j/w
bez bólu nie ma korzyści
jak zrobię porządny trening to na drugi dzień bolą mnie mięśnie ale to się różni od zakwasów.
pozdro
Wysłana -
Ja zakwasy mam przy wykonywaniu jakiegoś ćwiczenia pierwszy raz.
A tak normalnie to na drugi dzień mnie np. bolą łapy :)
Wysłana -
Po każdym dobrym treningu powinny być zakwasy.

Co do pytania to NIE, organizm sie przyzwyczai do nowego wysiłku, do nowego bodźca i tyle, z resztą zakwasy nie są żadnym wykładnikiem dobrego treningu.
Wysłana -
Jeżeli ćwiczy się dość intensywnie, dość mocno to na drugi dzień czy trzeci odczówa się ból w danym mięśniu. Jest to spowodowane mikrouszkodzeniami.

Zakwasy - utrzymują się 1- do 2h po treningu
Mikrouszkodzenia - są skutkiem treningu a co z tym idzie jest odczówalny większy lub mniejszy ból w mięśniach.

Bery89 - zakwasy nie są żadnym wykładnikiem dobrego treningu I tak i nie ale nie myl to z zakwasami. Ból odczówalny na drugi dzień to nie zakwasy tylko mikropęknięcia we włóknach mięśniowych. Owszem - nie musi to być wykładnikiem dobrego treningu aczkolwiek ból jest zazwyczaj oczówalny. No chyba że ćwiczysz ciężarem 40%cm i robisz max 6serii.

Pozdro
Wysłana -
Ja miałem w pierwszych dniach zakwasy:P
teraz coraz rzadziej ;D

Na początku po treningu na nogi nie mogłem ze schodów zejść <lol2>
Wysłana -
Zakwasy to naturalny odruch organizmu i efekt kwasu mlekowego. Z czasem powinny "słabnąć" ;} aby próbować ich uniknąć zrób sobie ok 20 minutowe kardio

Zmieniony przez - kastorius w dniu 2009-02-10 12:13:03
Wysłana -
Usunięty przez Banan za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Wysłana -
SPAMER - odgrzebaniec - zgłaszam do admina
Wysłana -
Jeszcze jakby coś mądrego napisał...
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź