SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

z czym łączyć barki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4257
z czym łączyć bary i czy to jest mała partia czy duza,a moze srednia i czy w przypadku takiego polączenia barki+klata barki powinny byc pierwsze cwiczone??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witaj


Barki to mięsień, który nadaje sylwetce szerokości, składający się z trzech głównych aktonów :

-aktonu przedniego

-aktonu tylnego

-aktonu zewnętrznego (nazywanego bocznym)


Akton przedni mocno współpracuje z klatką podczas wszelakich wyciskań. Akton tylny zaś jest stosunkowo mocno aktywowany podczas treningu grzbietu (wiosłowania, face pulle, pendlay row). Zatem słuszny wydaje się wniosek, iż połączenie przedniego i zewnętrznego aktonu z klatką zaś tylnego z plecami da fajny efekt. Stawy barkowe są już wówczas dobrze rozgrzane i włókna sfatygowane, a więc nie potrzeba im wiele. Ponadto maleje ryzyko kontuzji.
Barkom można również poświęcić osobny dzień, szczególnie jeśli są priorytetem, choć u mnie i u podopiecznych najlepiej rosły ćwiczone w konfiguracji, którą przedstawiłem na początku.

Na pewno należy unikać treningu mięsni naramiennych dzień przed klatką piersiową, gdyż to znacząco wpłynie na wyniki w wyciskaniach i może pogorszyć stabilizację kompleksu barkowego.


Pozdrawiam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
klatka pierwsza
generalnie laczenia zaleza od stazu i priorytetow

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Zapoznaj sie z atlasem
- http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
1

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
klatka+barki(bez przedniego aktonu)
barki+nogi
barki+tric
barki+bic
plecy+barki

i różne różniste jeszcze sa.

joł.
1

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 490
Myśle ze barki to najlepiej robić osobno, są to duze partie mieśni tak jak plecy czy klata, dlatego lepiej je robic osobno :) a z barami sobie mozesz robic kaptury, biceps czy triceps albo nogi czy brzuch...pozdro
4

We fight 'til no one can fight us
We live and no one can stop us
-|||||-----------------|||||-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 314 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10233
mad majk miesnie naramienne sa malymi miesniami cos ci sie chyba pomylilo jako porownanie zestaw sobie miesnie barkow z np miesniem czworoglowym
Don Garcia dlaczego klatka i barki bez przedniego aktonu ????
1

Dziś staraj się być lepszy
niż byłeś wczoraj !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 64 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2310
Łączenie klatki z miesniami naramiennymi nie jest najlepszym rozwiązaniem, można je zrobić razem jak wszystko ale ja osobiście odradzam, zdecydowanie lepiej zrobić barki z kapturami.Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Chłopie, patrz na daty.


Edit: I nie pisz głupot.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-06-27 18:06:41

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co z cukrem i słodyczami ?

Następny temat

Zanikająca sylwetka

WHEY premium