SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

złamana noga ile moze potrwać rehabilitacja?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47333

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
Hejka złamałem noge na treningu(piłka nożna)kosc(strzałka) i doktor dał mi gips na 4tygodnie,jak długo moze potrfac rehabilitacja ?czy jest mozliwe ze po 3tyg będe mógł juz grac normalnie?Czy znacie jakies dobre cwiczenia?ps kiedys miałem złamaną piszczel ale nie pamiętam jak długo trwała rehabilitacja ,wtedy rehabilitowałem sie sam w domu.
7

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Rehabilitacja jest to proces bardzo indywidualny, to ile będzie trwała, silnie zależne jest od tego, jakie to było złamanie oraz w jakim stanie noga jest po operacji.
Najczęściej złamanie kości strzałkowej nie jest poważnym złamaniem i sama rehabilitacja trwać może około 4-6 tygodni. Po tym czasie warto udać się na wizytę kontrolną celem zrobienia zdjęcia RTG, jeśli ortopeda na obrazie nie zobaczy nic niepokojącego, na pewno zaleci już normalną sprawność fizyczną, ale zaznaczyć może, by jeszcze lekko odciążać nogę, na wszelki wypadek.

Jeśli nie jesteś pewny, gdzie znajdziesz rzetelnego fizjoterapeutę, skorzystaj z porad w dziale Zdrowie i uroda:

https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html

Na pewno znajdziesz kogoś w swojej okolicy, kto pomoże Ci wrócić do sprawności fizycznej, szybciej niż się obejrzysz.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
Dziękuje wszystkim za odpowiedz,nie ma to jak pomoc od forumowiczów
1

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21742 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Zadajesz pytania na które można teoretyzować. Zostanie określony okres rehabilitacji, na bieżąco będziesz monitorował powrót do zdrowia i na konsultacjach będziesz mógł rozmawiać odnośnie rokowań & czasu powrotu do aktywności fizycznej.
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
No i jestem bez gipsu,pierwsze mi go sciagli a pózniej zrobili zdjęcie(ja mysle ze kolejnosc powinła byc inna) doktor powiedział tylko że sie nie zrosła tak jak powinła i powiedział cwicz i wracaj tu za 3tyg.Mam bóle kostki a mięsien w porównaniu z drugą nogą jest dużo mniejszy.
1

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67
Hej!
A od razu chodzileś po zdjeciu gipsu bez kul? A jeżeli nie, to czy już zdążyłeś się ich pozbyć?

Ja sciągam gips po złamaniu dwukostkowym 8 listopada, i boję się strasznie, bo 21.XI lecę do Stanów i musze już poruszać się bez kul. Mam szansę?

Pozdrawiam serdecznie,
jw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli to złamanie dwukostkowe w obrębie stawu skokowego to masz marne szanse.Chyba,że będziesz podskakiwać;)
Ale....jest złamanie i złamanie;)
I dlaczego MUSISZ?!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
Nie niestety chodziłem dopiero po 4 dniach i to tak powoli,teraz juz mógłbym biegac ale lekarz mi zalecił 3 miesięczną przerwe w treningach bo złamanie to złamanie,grozny uraz.

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
Witam mam pewien problem 17sierpnia złamałem nogę w stawie skokowym 6tyg w gipsie po upływie tego czasu złamanie nie zrosło sie wiec lekarz przedłożył jeszcze o dwa tygodnie! nie moglem stawać na nogę po tych dwóch tygodniach zacząłem chodzić i ćwiczyć lekarz kazał moczyć nogę w soli bohenskiej jeździć stopa na butelce i mija już prawie miesiąc a ja wciąż kuleje nie jestem stanie przejść wiele bo ból jet silny pomóżcie ile to potrwa zanim dojde do siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
Nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze conajmniej miesiąc,miałem podobny przypadek złamana piszczel i tez kąpiele w tej soli,trudno mi sie wypowiedziec:(ale życze Ci szybkiego powrotu do zdrowia:)
1

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Złamania są różne,ale te w obrębie stawu skokowego to jedne z mniej przyjemnych;)
Generalnie 1 dzień unieruchomienia = 10 dni rehabilitacji...
A staw ma prawo puchnąć conajmniej rok od urazu...

Mam 2 pytania:
1.Nie chodzisz o kulach? lekarz pozwolił już nogę obciążać?
2.Zalecił jakąś rehabilitację pod okiem specjalisty czy tylko to moczenie i toczenie butelki? uprzednio opróżnionej jak mniemam;)
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
tak nie chodzę już o kulach wczoraj bylem nawet u lekarza dal mi ostatnie 21dni zwolnienia kazał przestać ćwiczyć nogę a także moczyć w soli nakazał oszczedzac nogę nie przesilać
i nic więcej a ja wciąż kuleje choć jest już troszkę lepiej ale rehabilitacji nie przechodziłem u rzadngo specjalisty i była to tylko butelka i sul
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

controloc i ursofalk:czy te leki maja wplyw na wyniki treningu i diete?

Następny temat

popekane naczynka

Wiecej