SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wzrost tkanki tłuszczowej po silowni ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Possible z działu Aktualności - Kulturystyka i Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
kobieta, lat 19
witam,
od 3 miesiecy chodze na silownie, zaczelam z waga 48.5 kg/166cm wzorstu 7.5% tkanki tluszczowej teraz mam 50 kg i o dziwo nie przyrost miesni, a wrecz przeciwnie, a wzrost tkanki tluszczowej na 10%.. moje treningi sa 3-4 w tyg troche cardio, z silowych to wykroki, przysiady z obciazeniem, cwiczenia na maszynach, do tego cwicze tez brzuch z jakims tam obciazeniem. nie sadzilam ze wzrosnie tkanka tluszczowa, dlaczego tak sie dzieje? przez miesiac przybylo mi prawie kilogram tkanki tluszczowej na samym brzuchu, prawie po 2% na nogach. jesli chodzi o diete jem zdrowo, bardzo zdrowo to zapewniam i owszem zaczelam jesc wiecej od czasu gdy chodze na silownie ale wydawlao mi sie, ze wydatek energetyczny rowniez mam wiekszy - wczesniej cwiczylam 2 lata w domu, teraz wydajace mi sie "smieszne" filmiki na youtube, czasem pobiegalam ale teraz naprawde solidniej sie do tego przykladam, a mam wzrost nie miesni lecz tluszczu, co jest? aha i z 1384 moj metabolzim spadl- niewiele ale jednak! - na 1366 kcal to strasznie malo.. co polecacie? widze ze mam duzo masywniejsze nogi, centymetry w talii tez sie zwiekszyly.

nie jestem pewna czy dobrze umieszczam temat - prosze o przeniesienie w razie pomylki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
sn. : 3 lyzki platkow owsianych, 150 ml mleka, 150 wody, 4-5 suszonych sliwek/moreli, zawsze jakies orzechy ( wloskie/slonecznik/ziemne ) w ilosci lyzka/dwie, do tego swieze owoce np. jablko i pomarancz
po silowni : banan
obiad : 4 lyzki suchej kaszy (bulgur/jaglana/gryczana) lub ryz brazowy, czasem makaron dwie garstki ( razowy, orkiszowy ), do tego ok. 150 gram kurczaka upieczonego/ugotowanego lub losos/pstrag, do tego salatka, surowki itd itd ale robione w domu wiec z tluszczy tylko olej rzepakowy i to max. 1 lyzka
przekaska : np. 3 lyzki jogurtu nat., owoc, otreby, siemie lniane
kolacja : 150 gram twarogu chudego + maslo orzechowe domowej roboty ( czasem z nim zaszaleje ale ok. 2-3 lyzki stolowe ) LUB kurczak upieczony i do tego np. ugotowane brokuly, salatka tez z dodatkiem oliwy LUB puszka tunczyka + jajko + warzywa..

napoje : ok. 3,5 l wody dziennie, max. dwie kawy, zielona i czerwona herbata

tak to wyglada zazwyczaj, na sniadanie roznie - czasem kasza jaglana, bulgur + dodatki ( migdaly, inne orzechy ) tak naprawde za kazdym razem cos innego wychodzi ale wszystko w granicach max. 450 kcal

gdy nie ide na silownie wtedy IIsn to dwie kromki razowca/czasem jedna, chude mieso, warzywa lub owoce ale wtedy troche mniej na obiad



Zmieniony przez - i00 w dniu 2015-01-17 17:03:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 532 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9347
Za pomocą czego liczysz poziom bf?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Przepraszam, że się wcinam.. wkleję ci tylko, jak obrazowo wygląda stan BF u kobiet. Nie wiem, czym ty twój BF mierzyłaś, ale wiem jedno: nie wierz temu!




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
tanita na silowni jedna i ta sama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
wiem, ze to malo wiem ale skad wzrost a mniej miesni? kilogram wiecej tluszczu w miesiac na samym brzuchu ? za duzo tluszczy w diecie? ale sa to same zdrowe ( z ryb, orzechow, nasion, olej rzepakowy na zimno, chudy nabial - nie 0%, nie smaze ( pieke, gotuje ).. moze obciac tluszcze na korzysc wegli sama nie wiem.. chyba ze troche odpuscic silownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
powtarzam, nie zawierzaj Tanicie.. 7,5% tkanki tłuszczowej? wątpię, byś z takim poziomem tłuszczu mogła jeszcze w ogóle funkcjonować... inne pytanie: wyglądasz, jak Pani ze zdjęcia nr 1?
Rada: polecam przeczytać to:
https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html

oraz, informacyjnie to:
https://www.sfd.pl/Procent_tłuszczu_w_organizmie_5%bf_,_wiek_metaboliczny-t876738.html?utm_source=SFD&utm_campaign=Szukaj&utm_medium=all

oraz to:
https://www.sfd.pl/Tanita__interpretacja_wyników.-t891651.html?utm_source=SFD&utm_campaign=Szukaj&utm_medium=all

i bonus:
https://www.sfd.pl/BlueCrocus_Po_zdrowie_i_sprawność-t887095-s14.html#post10 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 532 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9347
Wyniki z Tanity są nic nie warte. Mi pokazywała, że mam 23 %, a kiedy wyraźnie schudłam, pokazała... 30 %. Możesz poziom bf obliczyć ze wzoru, albo kupić fałdomierz.
Prawdopodobnie Twój bf się nie zmienił, tylko maszyna miała gorszy dzień. Nie przytyjesz, jeśli nie masz dodatniego bilansu kalorycznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja to wolę ten obrazek. Panie na obrazku pushhard są ponadprzeciętnie umięśnione, A przecież niski bf można też mieć bez mięśni i wygląda to zupełnie inaczej.






Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-01-16 19:08:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 76
okej nie zalezy mi na tych % tluszczu az tak bo do zawodow nie startuje, czuje po prostu ze jestem wieksza.. spalilam miesnie, wzrosl tluszcz ( niewielkie roznice bardzo niewielkie wiec fakt moze waga miala gorszy dzien albo po prostu zjadlm inne sniadanie ), a cwicze wiekszosc silowek chociaz ost. dolozylam cardio.. zastanawiam sie czy nie jem za malo i nie spowolnilam metabolizmu ? ile powinnam kcal spozywac przy 50 kg wagi, aktywnosc 3-4 w tyg po 1-1,5h + aktywny tryb dnia, duzo szybko chodze pieszo, nie ma lezakowania przed tv, tak naprawde caly czas cos.. wiek 19 lat, wzr. 166. mysle, ze jestem ok. 1700 kcal i to nie zawsze ;/ co sadzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
I mierz się, a nie opieraj na wadze czy "czuję się większa", chyba każda kobieta się od czasu do czasu czuje jak hipopotam
No i z reguły przed okresem się nabiera wody, to normalne i nie ma co drzeć szat.

Zmieniony przez - halinae w dniu 2015-01-17 10:38:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nie ogarniam obliczenia swojego dziennego spożycia kcal, pomocy

Następny temat

Jak zwiększyć motywację?

WHEY premium