SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wzrost a drazek? rezultaty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 517 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17600
mam pytanie do tych ktorzy wykonywali takie cwiczenie w celu "podrosniecia" kilku cm.
czy komus sie udalo w ogole? jakie sa wasze wyniki bo nie wiem czy warto sie za to brac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Podciąganie na drążku to bardzo ważne ćwiczenie, które angażuje górne rejony ciała. Dużo osób zapomina o podciąganiu lub traktuje je jako rozgrzewkę. To błąd! Wystarczy zobaczyc jak wyglądają gimnastycy czy osoby trenujący kalistenikę, czy tzw. street workout, by zrozumieć, że podciąganie powinno być obecne w naszym planie treningowym, gdyż jest podstawowym ruchem.

Podczas tego ćwiczenia pracują mięśnie najszersze grzbietu oraz mięśnie obłe większe i oble mniejsze. W pewnym stopniu zaangażowane są również mięśnie:

-podłopatkowy,

-triceps, szczególnie głowa długa która przywodzi ramię

-kruczo-ramienny,

-biceps


W zależności od rodzaju i szerokości chwytu, zaangażujemy w innym stopniu różne partie naszych pleców. Im chwyt jest szerszy, tym mocniej zaangażowane są górne rejony mięśni najszerszych grzbietu.Natomiast podciągając się podchwytem aktywujemy w większym stopniu bicepsy.


Jeśli zaś chodzi o samo pytane to odpowiedź brzmi nie, podciąganie nie jest w stanie dodać nam centymetrów wzrostu. Ta kwestia jest uwarunkowana genetycznie. Mit tez wziął się stąd, iż ludzie myślą że w ten sposób mogą "wydłużyć" kości co w rzeczywistosci jest niewykonalne.


Pozdrawiam









Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-18 18:13:32

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575
drążek to najlepsze ćwiczenie na mięsnie pleców, szczególnie rozwija najszersze grzbietu z wiadomych powodów. Co do poprawy wzrostu po takich ćwiczeniach, nie słyszalem nic, i nie sądze żeby komuś to pomogło.

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Wzrost osiągnięty dzięki rozciąganiu to żaden wzrost.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 517 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17600
Haldo chodzilo mi o to wiszenie na drazku w celu rozciagniecia..
na forum jest duzo postow na temat wzrostu i kazdy poleca malpowanie na drazku
i chcialbym zapytac czy ktos tak "cwiczyl" i czy jest zadowolony; czy to cos daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
wzrostu nie pszeskoczysz żadnymi ćwiczeniami :P to zależy tylko od genetyki i nie da rady tego obejść:P wiem coś o tym , bo sam mam 170 cm.
jednak z tego co piszesz wnioskujem że hodzi ci o nie taki wzrost , tylko taki "pozorny" , uzyskany za pomocą rozciągnięcia pleców i utrzymywanie prostej postawy... jeśli tak to drążek jest do tego jedną z najlepszych rzeczy :P prosta postawa to zawsze te 2 cm więcej ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
nie daje zauwazalnych efektow

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Rozmawialem kiedys na ten temat z kilkoma lekarzami - wszyscy twierdzili, ze nie zaszkodzi robic regularnych zwisów. Korzysci z tego są takie:

-jest mozliwosc, ze czlowiek 'wyciągnie sie' te 2 cm
-wzmocnisz przedramiona, uchwyt
-jesli masz drobną wade postawy (nawet skolioze I lub II stopnia) zwisy pomogą Ci w jej zwalczaniu
-odciążysz miednice po całym dniu, lub po ostrym treningu np. pleców

Dobrym przykładem jest mawashi - wyleczył skolioze miedzy innymi dzieki zwisom na drązku. Pozatym, gdy zaczynal zwisy mógł sie utrzymac kilkadziesiąt sekundm, natomiast po kilku miesiacach tych cwiczen - spokojnie wisiał 10 minut i dłuzej. Poczytaj (jesli jeszcze nie czytales) jego art "Prostujemy swoje plecy". Tam jest ładnie wszystko napisane

PS. zwisy na drązku są zalecane przez lekarzy sportowych nawet osobom dorosłym.. wiec cos w tym musi byc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
Przyznaje racje. Corleone dobrze prawi. Na pewno nie zaszkodza. Jak cwiczysz plecy moga uchronic przed negatywnym wplywem tego treningu. Ale nie mozna tu mowic o cudach. Sam zwisalem godzinami i nie zauwazylem, zebym urosl, wiec po prostu nie ma co liczyc na cos BIG.

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Nie no wiadomo, ze nagle nie urosniemy 10 cm Ale jest tyle korzysci z tego, ze napewno warto. Mam teraz kontuzje stawu krzyzowo-lędźwiowego i wlasnie po treningu pleców jak nie zrobie nawet stosunkowo krótkich zwisów - czuje sie jakos dziwnie. Gdy leze juz w łózku czuje ze miednica i caly kregoslup potrzebuje troche rozciągnięcia. Więc wstaje i wieszam sie na drążek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Ja na drążku wiszę profilaktycznie przed pogłębianiem się wady postawy. Nic tak nie rozluźnia kręgosłupa jak po przysiadach wiszenie na drążku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1265
kregoslup z tego co wiem mozna rozciagnac nawet o 5 cm ...natomiast mozna tez zyskac 2-3cm rozciagajac nogi, gwarantuje wam ze robiac odpowiednie cwiczenia po 2-3 miesiacach napewno zauwazycie ze jestecie ok 2 cm wyzsi...niestety nie jest to wzrost na stale, po 2 tygodniach bez cwiczen wraca sie do poprzedniego wzrostu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby(pomocy!!!)

Następny temat

nierówna klatka - potrzebuje rady

WHEY premium