SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wznowiłem ćwiczenia na drążku

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2350
Witam forumowiczów. Postanowiłem pokazać się na forum, m.in. po to aby zmobilizować osoby w moim wieku, i pokazać im, że warto ćwiczyć i wiek w tym wcale nie przeszkadza. Mam 53 lata i od początku roku rozpocząłem lekki trening na drążku. W latach 1980 - 1985 troszkę ćwiczyłem na drążku, a mój rekord z 1981 roku w podchwycie to 19 podciągnięć, wymyki przodem i tyłem nie sprawiały mi wówczas żadnego problemu. Od tamtego czasu do dziś nie ćwiczyłem regularnie, choć zdarzało mi się czasem wykonywać kilka ćwiczeń na drążku. Dwa lata temu zmontowałem sobie na działce ekstra drążek do gimnastyki, ale nie potrafiłem się zmobilizować do regularnych ćwiczeń. W domu mam zamontowane trujkąty na łańcuchach, na których troszkę ćwiczył syn. Od początku 2012 roku postanowiłem prowadzić regularne treningi na drążku (wiszące uchwyty). Zacząłem od 5 serii 4-6 podciągnięć 11 razy w miesiącu + test sprawdzający, w którym miałem wynik na koniec stycznia 13 podciągnięć. W lutym ilość ćwiczeń we wszystkich seriach wzrosła z 29 do 39 i osiągnąłem kres swoich możliwości. W teście 14 podciągnięć. W marcu zmniejszyłem ilość ćwiczeń w seriach, tak bym mógł zwiększać go w następnych miesiącach. Jak na razie znaczących efektów wizualnych nie zaobserwowałem, ale emocjonalnie jestem podbudowany, lepiej też oddycham, mam jakby pełniejszą klatę. Mam jeszcze niedopracowaną rozgrzewkę. Dopiero w marcu odkryłem wpływ odżywiania na budowę masy mięśniowej. Mobilizują mnie filmiki z YouTube "ghetto workout" postanowiłem że jeszcze nauczę się paru sztuczek np. efektownego pociągania się do pasa. Kiedyś wrzucę jakieś fotki i filmiki.

starzejemy się tylko z własnej woli, ale nie musimy tego robić

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2350
Giaurnemo
Jakie treningi prócz drążka wykonujesz?

Żadnych, jestem ciągle zalatany, sporo pracuję na działce, gdzie bywa, że wspinam się na drzewa i obcinam gałęzie w różnych akrobatycznych pozycjach. bez treningu i tak ciągle jestem w ruchu i w zasadzie to też są ćwiczenia. Wolnych chwil nie mam chyba, że pada deszcz, ale i tak cały czas jestem lekko przepracowany, dlatego mogę sobie pozwolić tylko na drążek do którego zawsze mnie ciągnęło i choć miałem długą przerwę, to sporadycznie gdy tylko miałem możliwość, zawsze korzystałem z okazji i wykonywałem jakieś ewolucje. Pracuję na zmiany w służbie zdrowia i zdarza się czasem fizycznie ciężko, obserwuję ludzi starszych i to mnie motywuje do pracy na rzecz zdrowia i sylwetki, nic nie jest nam dane za darmo, na sprawność musimy sobie zapracować, jeśli zdrowie na to pozwala.

starzejemy się tylko z własnej woli, ale nie musimy tego robić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3343
I takie podejscie rozumiem - brawo. :)

Co to za chłop, co 100 kg nie wazy ?!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728566
swietnie!
warto tez podłączyc do tego cwiczenia na silowni..

Zapraczam też do klubu muscle up-mozna się zgłosic jako kandydat na przyjęcie,jezeli jeszcze siłowego wejscia nie opanowałes..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2350
Siłownia zdecydowanie odpada, bo nie mam wolnego czasu, zajmuję się działką, poza tym praca na zmiany. Mam pytanie; czy można włączyć do treningu na drążku, kilka pompek, bo zawsze odpuszczałem sobie pompki, a moje mięśnie klatki piersiowej są mało wyraziste.

starzejemy się tylko z własnej woli, ale nie musimy tego robić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
bogus1959
Siłownia zdecydowanie odpada, bo nie mam wolnego czasu, zajmuję się działką, poza tym praca na zmiany. Mam pytanie; czy można włączyć do treningu na drążku, kilka pompek, bo zawsze odpuszczałem sobie pompki, a moje mięśnie klatki piersiowej są mało wyraziste.


Pytanie raczej winno byc: dlaczego nie mozna dodac pompek? Cos stoi na przeszkodzie?

Jak cwiczysz na dzialce to az sie prosi dorzucic wiecej, na szybko przychodza mi do glowy w dzialkowych warunkach:

1. Ustawic skrzynie / dwie - i skoki na to.
2. Mlot + opona (jak masz mlot i opone
3. A jak juz masz te opone, to mozesz ja podzwigac.

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728566
na drązku też mozna robić pompki-są dość trudne ale swietnie wpływają na mieśnie i ogólną sprawnosc.Plus masa cwiczen na brzuch...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiadroman

Jak cwiczysz na dzialce to az sie prosi dorzucic wiecej, na szybko przychodza mi do glowy w dzialkowych warunkach:

1. Ustawic skrzynie / dwie - i skoki na to.
2. Mlot + opona (jak masz mlot i opone
3. A jak juz masz te opone, to mozesz ja podzwigac.

jasne ,ze można tak ,tylko "chwaściory" do pasa na dzialce to juz inna sprawa wtedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tak na powaznie to cieszy mnie ,ze temat drązka tak sie rozwija ,w grupie bedzie rażniej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2350
Pytanie o pompki dotyczyło ćwiczenia w tym samym dniu, bo słyszałem o treningu przemiennym, co już odpada ze względu na pracę w 12 godzinnym wymiarze. Mam stary filmik z 2009 roku na którym widać aktualny stan mojej sprawności, co do wejścia siłowego to myślę, że jest w moim zasięgu, kiedyś udawało mi się wejście po jedynym łokciu.mój podmyk

starzejemy się tylko z własnej woli, ale nie musimy tego robić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobry jesteś!!! ,tez tak fikałem przed laty -identycznie
,filmik fajny w pierwszym momencie jak wyskoczyłes zza tych lisci to myslałem ,ze to Tarzan :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9048 Napisanych postów 82715 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699574
i to właśnie mi się podoba
sprawność w każdym wieku
wystarczy popatrzeć na większość facetów po 40
od telewizora nie odchodzą ,jeżeli tak to tylko do lodówki po piwo

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2012-03-14 12:42:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Club Muscle Up

Następny temat

Jan Wegiera - Arnold Classic 2012 - WL: 290 kg - I sze m-ce! GRATULACJE

WHEY premium