SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wytrzymalosc szybkosc i sila a aminokwasy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Prosze o pomoc jakie aminokwasy mam wybrac - czy rozgalezione czy zwykle. Mam wyczerpujace treningi silowo-wytrzymalosciowo-szybkosciowe i nie zalezy mi bardzo na masie, tylko na przyroscie sily i wytrzymalosci oraz szybkiej regeneracji organizmu. Slyszalem ze aminokwasy przeciwdzialaja zakwasom - to tez dla mnie wazne.
Wiem juz z archiwum ze najlepiej jesli kupie je z Ultimate Nutrition, Fitmaxa lub Vitalife, ew. Prolabu.
Prosze tez o rade jak mam stosowac przy wadze 75 kg - ile tabletek (bo myle pojecia raz widzac ze tylko po treningu a w innych postach ze przed posilkami, to chyba roznica przy calodziennych i innych?
Jakie wiec amino mam wybrac w moim przypadku i jaki produkt danej firmy i jak go stosowac? Dzieki za pomoc, archiwum przeszukalem ale gubie sie w natloku informacji.


Serek Kiri
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, wiec juz jest mniej-wiecej jasne. Teraz sprecyzuje pytanie:
PYT 1. Ktore amino wybrac, BCAA czy calodzienne w przypadku treningu wytrzymalosciowo-szybkosciowo-silowego, by rowniez przyspieszyc regeneracje organizmu oraz uniknac zakwasow. Jak z sila przyjdzie masa to tez dobrze, ale nie to jest najwazniejsze.
PYT 2. Jak dawkowac wybrane aminokwasy (jakie pory dnia, przed/po posilku, jakie posilki-wiecej ww czy bialka, przed/po treningu, na czczo, z woda, z glokoza, mlekiem, wieczorem przed snem, rano...)
PYT 3. Jesli sadzice ze jednak nie Ulitmate Nutrition to jaka firma i jaki dokladnie produkt?

tak czy inaczej dzieki wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Serek Kiri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na szybką regenerację polecam glutamine, na energię, zwiększenie siły i wytrzymałość, polecam rozgałęzione (walina, leucyna, izoleucyna). Dobrym aminokwasem jest również tyrozyna, oraz te bardzo pospoliteczyli alanina i fenyloalanian. Co do suplementów, które je zawierają nie wiem. Z pewnością odpowie Ci ktoś na forum. Ja proponuje tak przed treningiem rozgałęzione wraz z alaniną i fenyloalaniną, po glutamina i tyrozyna.

"Najwybitniejszym biochemikiem jest metabolizm..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za profesjonalne info, oczywiscie wzgledy ekonomiczne nie pozwola mi na zakup az tak wielu suplementow. Bede musial wybrac jeden.


Serek Kiri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o suplementację glutaminy to najlepsze dawki to 10-20g, tak jak mówiłem zaraz po treningu, albo przed spaniem. Słyszałem, również o aminokwasach rozgałęzionych Olimpu - Strong BCAA 750 - podobno bardzo dobre

"Najwybitniejszym biochemikiem jest metabolizm..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3338 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15112
Glutamina, to dobry wybór. Bierzesz około 20g dziennie, z czego główną największą dawkę około 10g, po treningu. Jeżeli chcesz zrobić siłę, niestety nie zrobisz jej bez zwiększenia masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oczywiscie jesli masa przybedzie wraz z sila to bardzo dobrze, po prostu nie jest dla mnie priorytetem.
Co do glutaminy (regeneracja), to z tego co piszecie raczej jednak z aminokwasami (energia, wytrzymalosc, sila), a jesli mam wybrac jedno to jednak chyba aminokwasy, jak piszecie rozgalezione czyli BCAA.
Wiec moga to byc np. Amino2000 z Ulimate? 325 tabletek w opakowaniu - jak mam je przyjmowac (kiedy, z czym laczyc -ww czy bialko, czy moze duzo wody lub glukozy jak przy kreatynie?)


Serek Kiri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ile one kosztują (tak z ciekawości)? I jaki jest skład ilościowy poszczególnych? Najlepiej jest stosować się do tego co jest napisane na opakowaniu.

"Najwybitniejszym biochemikiem jest metabolizm..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
Amino2000 UN

Aminokwasy w 1 tabletce:
L-leucyna - 252 mg
L-izoleucyna - 125 mg
L-walina - 99 mg
L-lizyna - 212 mg
L-treonina - 81 mg
L-metionina - 42 mg
L-fenyloalanina - 78 mg
L-trypofan - 52 mg
nie niezbędne:
L-arginina - 37 mg
L-kwas asparginowy - 209 mg
L-cystyna - 75 mg
L-alanina - 103 mg
L-kwas glutaminowy - 334 mg
L-glicyna - 39 mg
L-histydyna - 42 mg
L-prolina - 84 mg
L-seryna - 79 mg
L-tyrosyna - 70 mg

Sposób użycia:
3 razy dziennie po 3 tabletki między posiłkami.

kosztują 118 zł

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znalazlem inne zrodlo danych i wartosci roznia sie znacznie, ale moze wynika to z tego ze nazwy roznych produktow Ultimate Nutrition sa podobne? Juz sam nie wiem, jest Super Amino 2000, jest chyba Amino 2000, jest tez WHEY Super Amino 2000, kurcze, prosze oswieccie mnie ktore to sa te rozgalezione i wlasciwe dla mnie aminokwasy! Nie chce wtopic kasy!
Faktycznie polacaja brac 3 x 3 tabletki dziennie, ale moze ktos poda jakies konkrety by najlepiej dzialalo?

Serek Kiri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
na opakowaniu jest Amono2000 Super Whey formula i to są całodzienne aminki
Natomiast jest Bcaa Ultimate i ma
L-walina i L-leucyna po 200mg
Izoleucyny 100 mg w kapsułce

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
aha ja np biore te całodzienne 3 x po 4 tab 20 min przed posiłkiem ,a
po treningu AminoAnabolPQ Hi-Teca i glutamine

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna+dekstroza

Następny temat

kreatyna +bialko+...

WHEY premium