SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyniki rtg plecow - i co dalej?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
Witam zrobiłem sobie rtg plecow bo 2 razy miałem sytuacje ze poczułem bardzo mocny ból w okolicy ledzwi, działo sie to raz przy martwym a drugi raz jak chcialem zarzucic sobie sztangielke do francuskiego wyciskania. Przez jakies 2 min od urazu nie byłem zbytnio w stanie chodzic no i ból stopniowo mijał i w potem było niby wszytsko ok.

Dzis miałem okazje zrobic u dziewczyny w pracy ale nie mogłem sam rozmawiac z profesorem co opisywal badanie tylko dziewczyna mi przekazała ze nie powinienem przeciazać go zbytnio.

oto opis:

rtg kręgosłupa lędźwiowego
Niewielkie lewoboczne skrzywienie kregosłupa ledzwiowego
hyperlordoza
niewielkie zwęzenie tarczy L5/S1
tendencja do sacrum acutum i niestabilnosci kręgosłupa
Struktura kostna kregów prawidłowa
Kręg L1- wariant rozwojowy w postaci asymetrii wyrostków poprzecznych






Pojde skonsultowac to z lekarzem i tak ale wiem ze jest tez tutaj pare osob co sie na tym zna wiec chcialem zapytac co ogólnie z trenowaniem na siłce, głownie chodzi mi o cięzkie martwe ciągi i przysiady bo od jakiegos czasu nie robie bo troche sie bałem ze znow sie to powtórzy. I druga sprawa ze zaczynam trenowac MMA no i wiem ze to tez obciaza troche kregosłup i nie wiem na ile to moze byc kontuzjogenne w moim przypadku? pzdr

Zmieniony przez - prv_87 w dniu 2008-12-05 18:53:14

Zmieniony przez - prv_87 w dniu 2008-12-05 18:54:34

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
No ja się zorientowałam nieco, ale chodzi Ci generalnie o to, że nie posiadam wiedzy na ten temat, czy chodzi Ci o moją dyskopatię? No wiedzy zbytnio nie posiadam to fakt niezaprzeczalny, choć ostatnio (1 m-c) właściwie niczym innym się nie zajmuję jak czytaniem na ten temat, no to chyba trochę wiedzy przyswoiłam, choć nie da się ukryć, że jest powierzchowna. Tak czy siak lepiej chłopa nastraszyć, bo "zbada" sprawę, a nie będzie się "bujał" z bólami tyle lat co ja, co to sobie myślałam, że się przećwiczyłam, albo źle spałam, latka płynęłay a przepuklina się powiekszała...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
taki wynik z rtg ma co 2 trenujący siłowo ale nawet o tym nie wie. Proponuje Ci wizytę prywatną u lekarza sportowego . Do zwykłego nawet nie chodź bo szkoda czasu. Zrezygnuj narazie z ciągów i przysiądow ze sztanga z dużym ciężarem. Zdr .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
ok dzięki, a jak z MMA ???

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nie szalałbym za bardzo z treningami, bo możliwe, że masz dyskopatię, gdyż na zdjęciu jest wyraźnie widoczne zwężenie między 5 kręgiem lędźwiowym, a kością krzyżową, obraz ten przynajmniej odpowiada dyskopatii,ale to jeszcze dodatkowo musi sprawdzić lekarz na podstawie badania.

Reszta to natomiast niewielkie odchylenia od normy,które wręcz ćwiczeniami na siłowni można "naprawić"

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
lekarz sportowy bedzie mi w stanie powiedziec czy jest ta dyskopatia czy bedzie trzeba robic jakies dodatkowe badania ??

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Będzie w stanie Ci to powiedziec.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
ok dzięki sogi poszly

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Tak się "cudownie" składa, ze przerabiam problem dyskopatii i jesli jest ból lub jakies niepokojące objawy to robią RTG, bo najtansze, jesli z RTG wynikają jakieś nieprawidłowości, robią bardziej szczegółowe badania pokazujące tkanki miękkie, ja miałam RMI, no i na tym badaniu to nietrudno jest dostrzec zmiany. Objawy jakie opisujesz (brak czucia w nogach) niestety wskazują, że z lędzwiowym jest coś nie tak - ucisk dysku na worek oponowy lub rdzeń więc Saida jak zwykle może mieć rację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Gita, ale może najpierw zorientuj się co to ta dyskopatia, bo na razie to nie za bardzo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 54 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 725
Nie ma wyraźnych cech dyskopatii, za to jest mocno pogłębiona lordoza lędźwiowa z bardzo ostrym przejściem lędźwiowo-krzyżowym (nawet jak krążek jest w porządku, to wkrótce nie będzie). Wielopoziomowa niestabilność na granicy kręgozmyku. Szkoda, że nie ma piersiowego, bo gotów się jestem założyć, że masz znacznie pogłębioną kyfozę, a hyperlordoza lędźwiowa wygląda na wyrównawczą. Kręgosłup nie nadaje się do znacznego obciążania pionowego. Moim skromnym zdaniem ćwiczyć musisz z rozwagą, na umiarkowanych ciężarach i bezbłędnie technicznie.

"Ludzie potykają się nie o góry, ale o kretowiska"
Chwała temu, kto mnie zabije. Śmierć temu, kto mnie obrazi.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plamka na oku

Następny temat

koksartoza

WHEY premium