SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wynik badania tomografii komputerowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2955 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40935
czesc!

mam pytanko dla tych ktorzy sie troszke znaja o skomentowanie albo wyrazenie zdania na temat wyniku badania

oto tresc: "Na poziomach C3/C4 oraz C4/C5 widoczne tylne centralne uwypuklenia tarcz miedzykregowych z modelowaniem worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych. Centralno-prawoboczna tylna wypuklina krazka miedzykregowego na poziomie C5/C6 z modelowaniem worka oponowego oraz prawego korzenia nerwowego na tym poziomie. Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze w stawach miedzykregowych na badanych poziomach oraz drobne osteofity na tylnych krawedziach trzonow C5,C6 (dl. do 2mm)- w miernym stopniu modeluja worek oponowy."

dodatkowo z rezonansu magnetyczengo:
"Centralna przepuklina jazda miazdzystego L5/S1 usicka na worek oponowy.
Wyppukliny tarcz m-k L3/L4,L4/L5.
Obnizenie wysokosci tarcz miedzykregowych z nizszym sygnalem w obrazach T2 zaleznych odpowiada zmianowm degeneracyjnym. Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kregow. Poziome ustawienie kosci krzyzowej."
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
jesli sa osteofity to swiadczy o poczatkach choroby zwyrodnieniowej te osteofity mogą uciskać wychodzące z rdzenia kręgowego nerwy, będąc przyczyną rwy kulszowej bądź rwy ramieniowej tylko tyle zapamietalem z prelekcj z reumatologi

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2955 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40935
dalbym soga ale abonament mi sie dawno skonczyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
tu nie sa wazne osteofity ale te przepukliny.

jezli ktos ma jakies dolegliwosci bolowe to polecam rehabilitacje a w zaostrzeniach leki przeciwbolowe (voltaren, ketonal, etc) i zwiotczajace miesnie (mydocalm, sirdalut etc)

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
przepukliny swoja droga osteofity tez sa wazne

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
jezeli modeluja worek oponowy to moze i tak

Zmieniony przez - krates w dniu 2004-12-21 19:00:15

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2955 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40935
ok, dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Witam, proszę o poradę, mam prawie takie same wyniki plus miałem kompresyjne złamanie kręgu L5 S1, bardzo duży ból, czy te obrażenia są groźne, miałem propozycję operacji ale nie wyraziłem zgody.Miałem też złamaną miednicę, co się również wiąże z bólami.Proszę o odpowiedź.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

solarium likwiduje wory?

Następny temat

owłosienie u kobiet

Wiecej