SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyjście z diety dukana

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7238

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356


Od listopada 2010 byłam na "diecie"dukana.do maja schudłam 12 k9(z 67 na 55g9) i przeszłam na na tzw III fazę.Niestety w moim przypadku nie działa ona chyba tak jak powinna,ale z pewnoscia mam tez rozlegulowany metabolizm i problemy z odzywianiem.Tak wiec przez ostatnie 8 miesiący jadałam 5-6 posiłków dziennie .Każdy składał się z dużej ilości białka oraz w większości takze z łuszczu(jadałam i nadal jadam bardzo dużo tłustych ryb,zazwczaj 2 x dziennie po ok 200g łososia lub makreli wędzonej lub grilowanej,więc jakby zjadałam więcej kcal niż większość dukających bo ok 2000-2200 kcal,co mam nadzieje uchroni mnie przed nagłym wzrostem wagi przy ewentualnym przejściu na dietę redukcyjna lub zbilansowana(jeśli zle nazywam prosze o poprawę bo powtarzam że się nie znam:) )Od razu podkreślam ze chciałabym zrzcić jszcze tooszke tłuszczu (który powraca jak bumerang)tylko ze przy pomocy bardziej racjionalnego odzywiana niz dukan (bo tutaj pozbyłam się chyba tylko wody-po zjedzeniu czegokolwiek innego niz białko mam ok 5-6 kg do przodu)Nie chce popelniac błędów jak do tej pory więc proszę o pomoc.Inne dane jakie trzeba zamieszcze jeśli ktoś sie odezwie z chęcia pomocy przy ułożeniu diety i planu ćwiczeć(przed dukanem ważylam 80 kg-głodówkami i cięzkimi ćwiczeniami zeszłam do 65,przy powrocie wagi i wejściu na 67 kg przeszlam na dietę dukana mysląc ze uchroni mnie przed jo-jo co bylo wielkim błędem.

Płeć: Kobieta

Wiek: 24

Waga: 57

Wzrost: 165

Obwód klatki: 84

Obwód ramienia: 24

Obwód talii: 78

Obwód uda: 55

Obwód łydki: 37

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 19,9 %

Aktywność w ciągu dnia: mała aktywność,poruszam sie wszędzie rowerem

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rano lub wieczorem 1h rowerek stacjonarny,brzuszki ,rozciąganie,przysiady

Odżywianie: wczesniej redukcja-głodówka,ćwiczenia,pozniej dukan dla staabilizacji-jak widac nie działa

Cel: stabilizacja aktualnej wagi

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: ok 1,5 h dziennie,raczej w domu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: dieta dukana:(

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-06-30 15:10:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
wejdz na low carb. poczytaj sobie o tej diecie, wylicz swoje kcal, BTW, węgle daj tylko dobre i tylko rano/okolotreningowo, reszta bialko, warzywa, tluszcze.
jak ulozysz diete- wklej do oceny

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356
tak tylko low carb nie bedzie sie praktycznie niczym różnic od tego w czym teraz jestem.(pozostałośc po dukanie)stosowalam taki rytm przez 6 miesięcy z utratą mniej wiecej 1kg tygodniowo, natomiast problem zaczyna się przy dodawaniu liczby kcal w bilansie tygodniowym.Momentalnie waga leci w góre, więc teraz powrucilam do nie przekraczania liczby weglowodanów powyzej 30g
5 z 6 posiłków to białko (2g na kg masy ciała i tłuszcz -ale wynikający z "tłustości produktu białkowego"nie dodaje oliwy czy orzechów,jest to tłusta ryba, tłuszcz jajka itp.dodatkowo zielone warzywa a rano weglowodany w postaci owsianki z mlekiem oraz owocami.
nie zmieni sie praktycznie nic tylko to ze będe mniej jesc zeby zmieścić sie w bilansie kcal,chyba ze się mylę.A jeśli zastosuję się do tego i ułożę sobie menu w oparciu o to co jem tylko zmniejsze liczbe kcal to co dalej,co zrobić jesli osiągne swój cel, jak przejsc do normalnego trybu odzywiania.ułożę diete low carb dostosowana do zapotrzebowania na btw ale nie sadze zeby różniło sie to choc troszkę od tego co teraz jem,a bardziej niz na zrzuceniu kilogramów zalezy mi na tym zeby zacząc się racjonalnie odżywiać i nie dopuścic do efektu jo-jo,choć marzę o tym by być wreszcie nie otuszczonym ciałem:)

Podkreślam ze sie nie znam, staram się tylko rozwiac moje wątpliwości
a i jeszcze jedno:

czy ilośc białka na kg masy ciała ma się zmniejszać wraz z utrata masy? np jesli wazylam 67 kg to jem 134 g białka, ale stopniowo zchodząc z wagi zmniejszam ilość białka w diecie(teraz 57 więc wychodzi 114g) czy zostaje ona taka na na poczatku? bo nie wiem a stosuje cały czas wyliczenia z poczatku dukana czyli ok 134g białka*(bo w innym przypadku trzema zmieniać wyliczenia co tydzień lub dwa)

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-06-30 17:02:43

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-06-30 17:13:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
widzisz. ty masz wegli 30g. low carb moze byc nawet przy 100-150g. tluszczy nie powinnas unikac- wrecz odwrotnie. prócz prozdrowotnych funkcji, są tez bardzo wskazane na redukcji. zwlaszcza o-3, tran, oliwa, lniany.
bialka daj sobie 2g na kgmc
kcal dostosuj teraz do bilansu na "0"
to ze wazysz wiecej- oczywiste. woda, cykl miesiaczkowy, zawartosc jelit rowniez. waga sie nie sugeruj, ale obwodami i lustrem.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356
czyli przy bilansie na "0" bedzie to dieta dla utrzymania wagi ,nie do redukcji,tak?wychodzi ok 2300kcal ale dokladne szczeguly sprawdze i ustale diete.Więc jeśli zależy i na utrzymaniu wagi i sutabilizowaniu jej na tym poziomie to jak długo bedę musiała stosować taki rytm diety bo juz sie pogubilam.Co w przypadku jeśli chcę jeszcze trochę zrzucić?Stopniowe odejmowanie kcal?a pozniej nagle bilans na 0 tak jak teraz po otrzymaniu wymiarów jakie chcę mniejwiecej uzyskać?chyba nie bo jojo gwarantowane.

Powiedzmy tak.Teraz powruciło mi 2,5 kg po wprowadzeniu dodatkowych pokarmów(niewiem moze to tez tabletki anty bo azczelam brac miesiąc temu) ale cialo tez stracilo wydatne mieśnie np na brzuchu,teraz jest pozbawione wyraźnych szczegułów i jest napeczniałe,miesiąc temu słyszałam ze jestem wychudzona teraz pyzowata:P

chcę to teraz zrzucic ,wiedziec jak i wiedziec co zrobic po tym jak osiągne swój cel,bo nie podejme zadnej nastepnej diety nie wiedząc jak z niej odpowiedio wyjśc co wtedy dodac co odjąć,zacząc odrzywiać się normalnie bardziej swobodnie(od 7 miechów mam brak życia poza domem,tylko gotowanie ,jedzenie planowanie, i na co jak waga powraca)i nie dopuscic do efejtu jojo.

Prosze o pomoc

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-07-01 10:52:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 405 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3567
ik sluchaj. low carb - ten rowerek zmiennie z bieganiem - bedzie git.
waga? ***ac wage - liczy sie efekt wizualny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356
dobra w takim razie zabieram sie do układania diety z bilansu na 0.A co do wagi wiem-klamie(tabletki,zatrzymanie wody ,wprowadzenie warzyw po sporzywaniu samego białka z tłuszczem-wiem ze wszysko to sie składa)ale centymetry też poszly w górę(tak jak by te 12 kg utraty to była tylko woda)

warzywa mam wliczac do ilości węgli?bo nie wiem a na śniadania jadam otreby owsiane na wodzie i odrobinie mleka wiec to juz wychodzi ok 20-30g w.Chyba że usunę mleko całkowcie to zostanie troche miejsca na warzywa ale ciezko mi bedzie.Twaróg bym chciała jeść chociaz przed snem a tez ma 3g wegli na 100g:/Dobra nie pitole już pisze diete i pomożecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
zadne otręby. jedz owsiane górskie.
warzyw nie liczysz. poza strączkowymi/ziemniakami.
mleko usun jak najbardziej- jesli nie musisz go pić. nabial tez zatrzymuje wode, wiec nie jest to dobre zrodlo wartosci. ponadto nabial= laktoza. wszelkie kefiry, maslanki, jogurty, twarogi- zwlaszcza w takich ilosciach jak poleca ten szaman-dukan to czyste nieporozumienie.
na noc poltlusty z oliwą jak najbardziej wskazany.przestan liczyc tak obsesyjnie ww, bo zaczyna to pachnieć ED. od 3 ww w twarogu jeszcze nic sie nikomu nie stalo

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2011-07-02 13:20:29

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356




tak więc mniej wiecej tak jadłam przez ostatnie dni(pomiedzy 1000 -2700kcal zależnie czy to był dzień kiedy jadłam wiecej chudego nabiału, czy dzień w którym przeważała makrela i łosoś)
i szczegółowy jadłospis z niedzieli(dzień kiedy akurat zjadłam mniej)

wiec myślę ze 1900 kcal bedzie ok

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-07-04 14:16:48

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-07-04 14:17:13

Zmieniony przez - ik_wro w dniu 2011-07-04 14:19:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
białko, tłuszcze i warzywa powinnas miec w KAZDYM posiłku !!!

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 356
no tak ale to jest to jak jadalam do tej pory teraz sie glowie jak poukladac menu na nowo ale ni jak nie moge policzyć bo jak stosuje "Tutaj zacytuje...definicja low-carbu

I. Ułóż dietę zgodnie z tymi proporcjami:
białko 3g/kg wagi ciała
węglowodany 1g/kg
tłuszcze(zdrowe) 0,5g/kg " - znalazlam to w artykule

to ni jak nie wychodzi mi zapotrzebowanie kaloryczne tylko jakies nedzne 1200 kcal i nie wiem już jak mam zrobić

a jak daje 2,5 g b na kg to wychodzi mi
142 g(570 kcal z białka ,
30g z wegli(120 kcal)
i reszta czyli 134 g to tłuszcz az 1210 kcal

czy tak mam to zrobić
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROBLEMY ZDROWOTNE LADIES

Wiecej