SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wybór szkoły

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1755

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Kiedyś zakładałem podobny temat ale teraz konkretnie..mam już 33 lata. Kilkuletnie zainteresowanie tematem odżywiania przerodziło się już w manie. Nawet przez krótki czas miałem amatorski kanał na youtube. Jednak teraz jestem w 100% pewien, że chciałbym to robić całe życie.. Do tej pory tułam się od jednej pracy do drugiej tylko aby zarabiać na życie. Nie sprawia mi to żadnej satysfakcji. Po prostu praca bo praca aby mieć na chleb. Moi znajomi, rodzina puka się w czolo... każdy to samo..
że nie jestem już najmłodszy i każdy cisnie abym miał już potomka i stworzył rodzinę i poświęcił się temu. Obserwując znajomych każdy pracuje z musu... pracuje gdzie popadnie byle były pieniądze. Są sflustrowani swoim życiem i pracą. Ja dopiero w tym momencie dojrzałem mentalnie i jestem pwien na 100% co chcę robić resztę swojego życia co sprawi mi satysfakcję. Tworzac profil lata temu na tym fourm zainteresowałem się odżywianiem w kontekscie budowy masy itp... jednak moja obsesja latami pogłebia się coraz dalej...już mam konta na każdym forum wegan, cukrzyków.. cronowców, żywienia kobiet w ciąży itp..obserwuję co pisza na temat odzywiania.. wymieniam sie wiadomościami. Temat dietetyki pochłonał mnie doszczętnie.. Mam w planach podejście do matury jeszcze nie w tym roku ale w następnym. Chciałbym zrobić jakiś licencjat. Jednak nie wiem co życie i czas pokaże. Są to narazie odległe plany a żyję życiem teraźniejszym. Więc do sedna...koniec marzeń.. W mojej miejscowości startują od marca 2 szkoły roczne.. Są to zaoczne szkoły jednoroczne kierunek specjalista ds dietetyki.. Jestem świadomy, że po takiej szkole nie mogę nazwać się dietetykiem, gdyż została wprowadzona ustawa, że aby być dietetykiem należy skończyć studia wyższe. Mogę się nazwać jakimś konsultantem, żywieniowcem itp.. nie będe mogł pracowac w instytuacjach publicznych ale jest to pewnie jakis krok, który przybliża mnie do marzeń.
Sa 2 szkoły:
Szkoła Nova...wystarczy chodzić... dostaję jakiś papier na koniec. Razem 280 godzin
Szkoła Żak. trochę droższa.. są zadawane prace pisemne i są egzaminy.. w dodatku są praktyki 30 godzin.
Jest tez standard isco 3259-średi personel ds usług wspomagających medycynie jako zawód medyczny. Razem 290 godzin.

muszę podjąc decyzję do nowego tygodnia.. rozsądniejsza wydaje mi sie opcja druga


Mam wykaz przedmiotów.. jak będzie ktoś chętny to wypiszę.. bo już zaczęła się robić telenowela :P





Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-02-08 14:01:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Lepiej jak czegos od Ciebie wymagają wtedy musisz się tego nauczyć, przyswoić wiedzę a dla samego papierka to nie bardzo iść, no chyba że ktos jest na tyle kumaty i jedynie potrzebuje jakiegoś zaświadczenia.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Rozglądam się na youtube.. to bez wykształcenia wyższego jednak można jak człowiek się dobrze sprzeda....znalazłem już 2 typów co od jakiegoś czasu prowadzą amatorski kanał na youtube i mówią jak się odżwiać...nagle oznajmiają, że skończyli kurs i są trenerami żywienia... przekierowania na fb i na swoją stronkę.. patrzę a tam ceny za diete 100-200 zł. Ludzie komentuja na fb. Chwalą sobie diety i wszystko przebiega pozytywnie. Dla mnie z jednej strony trochę to chore no ale jednak można a wy jak sądzicie?

Ja już sam nie wiem co myśleć... wcześniej myślałem, że aby pracować w tym zawodzie to trzeba mieć studia wyższe jednak widze, że dobra reklama samego siebie i kurs i samonauka bez studiów też ma racje bytu


Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-02-09 11:49:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak ktoś ma wiedze to ok, na studiach jej się nie nauczysz, koleżanka zaczęła studiować dietetykę i to czego się uczy to jakieś lata 90, uczą się wyższości margaryny nad olejemm kokosowym itp.
Wiadomo część nauki się nie zmienia ale wciskają starą wiedzę w niektórych aspektach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Mi głównie zależy na wiedzy, na nauce, na poznawaniu wszystkiego ze szczególami. Wiem, że nawet z internetu i dobrych książek można się czegoś dowiedzieć i chciałbym się z tym później dzielić. Chyba wybiorę się do tej rocznej szkoły i mam plany w 2019 r zdać mature i może jakieś 3 letnie studia może wpadną. Czas pokaże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 198
Świat kręci się w okół pieniądza, Ameryki tym nie odkryłeś. A na poważnie, rób to co uważasz dla siebie za słuszne. Nikt Twojego życia nie przeżyje za Ciebie!

Przecież historia rodzinna jest pojedynkiem wielu różnych opowieści, a wygrywa go ten, kto bardziej się uprze

...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 151 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 455
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie

Następny temat

Buty do biegania

WHEY premium