SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wszyscy na mecie a czy wiecie co jecie?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 803 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3620
Sporo o tej mecie i teściu ostatnio. Gwoli wyjaśnienia garść podstawowych wiadomości. (Nie bierz MetaRulez tego osobiście bo z tego co widzę masz jakieś pojęcie o kwasach- ale tutaj znajdziesz coś dla siebie). Te wyjaśnionka przydadzą sie tym wszystkim którzy szukają na tym forum szybkich odpowiedzi na pytania typu: “jak walić metę?" “czy meta szkodzi?", “chcem walnąć 100 mety, 50 anapolonu i 10 omki na początek , napiszcie jak?" albo moje ulubione: “czy jak wezmę 200 metanabolu to będę miał 44 w bicu?" he he. Poniższe informacje to nie moja produkcja bo taki mądry to ja k..wa nie jestem. kazdy może te informacje znaleźć chociażby w internetowej encyklopedii onetu, czy encyklopedii multimedialnej firmy “fogra" a pełne kompendium wiedzy o lekach znajdziecie w “Lekach współczesnej terapii" Jana i Alicji Podlewskich (wydana przez państwowy zakład wydawnictw lekarskich w 1986 roku)a jak ktoś lubi obrazki to zostają gazetki He he. Skoro tylu z odwiedzających forum nie zna pojęcia “encyklopedia" a androgeny myli z andromedą, metanabol z tabletami Goździkowej to może coś to da że podam tu garść informacji podstawowych bo mnie osobiście rajcuje poszukiwanie i chemia to poniekąd moje hobby od pewnego czasu. Osobiście uważam, ze tego typu wiedza znacznie ułatwia wybór odpowiedniego środka i zminimalizowanie efektów ubocznych. Celowo zamieszcam informacje dot tylko dwóch środków ale to właśnie one są najczęściej stosowane dzięki przystępnej cenie i dostępności. Mało kto wie że sa niestety również najbardziej szkodliwe dla zdrowia młodego człowieka. Niech opisane w tym poście skutki uboczne będą przestrogą dla nieumiejętnie stosujących te środki, dla tych którzy dopiero zaczynaja i wreszcie niech będą motorem poszukiwania takich metod zażywania sterów które sa najmniej szkodliwe. I niech wreszcie skończą się pytania typu: “czy po mecie rosną cyce?" i “czy po testancie mi już nie stanie?". Nie napiszę w tym poście o odżywianiu, treningu, wypoczynku, odżywkach itp. bo zakładam że odwiedzający ten dział maja to w paluszku skoro chcą walić kwasy he he. Nie rżnę tu kozaka i mam w d.. czy ktoś daje mi sogi jestem samoukiem i uczyłem sie na własnych błędach ćwicząc sporty walki i na siłowni przez ok 10 lat przez co większość z tego okresu bardziej znałem definicję praktyczną terminu “spadek" niż “wzrost". Przeszedłem wszystkie szczeble “kariery" w branży ochroniarskiej dochodząc do wysokiego stanowiska kierowniczego i to nie dlatego że jestem kafar tylko dlatego że w pewnym momencie zacząłem myśleć czego i wam 17 i 20 latkom przymierzającym sie do brania sterów również życzę.

Na początek anabole a androgeny:

Anaboliczne środki, leki steroidowe, ułatwiające wbudowywanie białek do komórek organizmu, powodujące przez to wzrost masy tkanek, gł. tkanki mięśniowej. Środki anaboliczne są syntetycznymi męskimi hormonami płciowymi, o budowie podobnej do testosteronu. Ich nadmiar prowadzi do impotencji, bezpłodności, a także do zaburzeń układu krążenia. Stosuje się je w chorobach wyniszczających organizm, np. w leczeniu chorób nowotworowych. Często - wbrew prawu (zakazane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski) - używają ich sportowcy jako środków dopingujących.

Androgeny, męskie hormony płciowe ( testosteron, dwuhydrotestosteron) wytwarzane gł. przez komórki śródmiąższowe Leydiga w męskich gruczołach płciowych (jądrach). Androgeny wpływają na wytwarzanie cech męskich, pobudzają wzrost m.in. kośćca, prącia, moszny, gruczołu krokowego powodują występowanie zarostu oraz zmiany krtani objawiające się mutacją głosu ( dojrzewanie płciowe), stymulują ogólną przemianę materii.

Steroidy, sterydy, związki organiczne, naturalne lub syntetyczne, zawierające w cząsteczce układ cyklopentanoperhydrofenantrenu, czyli gonanu (cztery nasycone, skondensowane pierścienie, w tym trzy pierścienie sześciowęglowe i jeden pięciowęglowy), zmodyfikowany dzięki różnemu stopniowi jego nasycenia oraz obecności podstawników. Steroidy wykazują aktywność optyczną.
Rozróżnia się steroidy:
1)hormony kory nadnerczy
2) hormony płciowe gonad (np. testosteron- męskie, estrogeny- żeńskie),
3) glikozydy nasercowe,
4) sterole,
5) kwasy żółciowe.
Steroidy znajdują zastosowanie jako leki o działaniu anabolicznym ( środki anaboliczne), moczopędnym, przeciwnowotworowym oraz jako środki antykoncepcyjne, a także (niedozwolone) środki dopingujące (steroidy anaboliczne)

Metanabol (matandienon, methandrostenolone, bionapol, dianabol, matabolina, naposim, nerobol, stenolon) anabolik- pochodna metylotestosteronu pobudzająca anabolizm białek. Wywołuje dodatni bilans azotowy i wapniowy z odkładaniem Ca do tkanki kostnej. Zmniejsza wydalanie z ustroju (daruje sobie tablice mendelejewa) potasu, wapnia, sodu, chlorków i fosforanów. Zmniejsza diurezę dobową (siusianie) przez co stosowany jest u chorych na moczówkę (idealny środek dla lubiących podlewać z przyczajki śpiącego na boczku tatusia czy śpiąca obok pluszowego misia mamusię he he he a i masa dodatkowo “pójdzie") Zwiększa łaknienie, masę ciała, poprawia stan ogólny (może nie uwierzycie ale mam kola co poszedł do apteki i poprosił o metanabol mówiąc, że to dla dziadka bo coś marnie ostatnio wygląda).
Interakcje: może wzmagać działanie środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny, insuliny i doustnych środków przeciwcukrzycowych oraz kortykosteroidów.
Przeciwwskazania i działanie uboczne- jak w przypadku propionatu teścia (zaraz podam). Objawy toksyczne występują rzadziej i sa słabsze (niestety państwo Podlewscy nie uwzględniają uboków przy braniu innym niż terapeutyczne bo wtedy objawy toksyczne moga byc a jakże). U dzieci może spowodować przedwczesne kostnienie. Długotrwałe stosowanie niechybnie prowadzi do uszkodzenia wątroby a przez to i żółtaczki (podobnie jak przedawkowanie). W leczeniu terapeutycznym stosuje się dla dorosłych dawki 2,5- 5 miligramów dziennie nie dłużej niż 4 tygodnie. W czasie brania metanu w celach “sportowych" w ilościach powyzej 100 tabsów zalecam badanie wątroby na poziom emzymów GOT i GPT oraz bilirubiny. Jako osłonke preferuje heparegen a jak nie ma recepty to hepatil. Sylimarol nie jest moim zdaniem najlepszy. Na żołądek polecem Lakcid (renovantina florae intestinalis) i pochodne: acicur, hylak, lyo-bifidus, mutaflor, omniflora, paidoflor.

Testosteron propionate- androgen- hormon wytwarzany przez komórki miąższowe jąder (Leydiga). Działa androgennie, w dawkach terapeutycznych pobudza czynność krwiotwórczą, rozrost jąder i spermiogenezę. Inicjuje i i stabilizuje powstawanie drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych (ustawianie strun głosowych, podtrzymanie popędu płciowego), kształtuje cechy psychiczne u mężczyzn, osłabia objawy przekwitania. Wykazuje również działanie anaboliczne; powodując rozrost włókien mięśni szkieletowych, jędrność skóry, wpływa na rozrost kośćca. Małe dawki pobudzają przednią część przysadki. Ukobiet zmniejsza bolesne napięcie sutków w okresie przedmiesiączkowym (można śmiało walnąć szczała w tryca śpiącej żonie na rozluźnienie ha ha). Stosowany terapeutycznie w nadmiernych krwawienich miesiączkowych, w hamowaniu laktacji (wydzielaniu mleka w cycu) oraz w celu ograniczenia przerzutów w raku sutka. U facetów przy impotencji zaburzeniach procesu przekwitania, późnym dojrzewaniu u chłopców.
Wchłania się z przewodu pokarmowego i błony śluzowej ale najłatwiej z tkanki mięśniowej. Ulega zmetabolizowaniu w wątrobie, tylko ok. 20 % wydala się z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów.
Interakcje identyczne jak przy mecie.
Przecwskazania: rak sutka i gruczołu krokowego u mężczyzn, w okresie ciąży i karmienia. Zabronione jest stosowanie u chłopców poniżej 15 roku zycia. Ostrożnie przy hiperkalcemii, hiperkalcynurii, zaburzeniach mięśnia sercowego, wątroby i nerek w padaczce, migrenie i nadciśnieniu.

I coś dla was młodzieńcy:
Działania uboczne: może wywołać odczyny alergiczne, duże dawki hamuja czynność przedniej części przysadki, zmniejszaja wydzielanie gonadotropin hamując spermiogenezę, powodują zanik jąder, zmiany zwyrodniające w kanalikach nasiennych, ginekomastię (przerost sutka). U kobiet duże dawki powodują: nadmierne owłosienie, trądzik (to u facetów też ), drugorzędowe cechy męskie, zaburzenia miesiączkowania i owulacji. U obu płci wystąpić mogą obrzęki, zatrzymanie wody w ustroju oraz hiperkalcemia (podwyższony poziom wapnia w surowicy) a także uszkodzenie wątroby i żółtaczka cholestatyczna u młodych osób zahamowanie wzrostu kości długich (radzę sobie przypomnieć wzrost bułgarskich ciężarowców w okresie ich świetności- zostali wy....ani za doping). Może wywołać niewydolności krązenia. Anrogeny przyspieszają procesy rakowe.
Terapeutycznie domięśniowo- 5-15 mg 1-2 razy tyg.
Preparaty: testosteronum propionicum, agovirin, androfort, androlan, testex, testoviron, testovis inj, triolandren.
Dla mnie osobiście pojęcie trening oznacza odstresowanie i luz a ciężka praca na sali jest sposobem aby ten luz osiągnąć. Stery walę i będę walił bo lubię korzystac z możliwości które one dają. Jeżeli jednak nie czujesz sie chory gdy nie możesz iść na trening a do sztangi nie podchodzisz z szacunkiem zostaw metkę w spokoju bo nic ci ona nie da.
CH..J!

Kingsajz dla każdego!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...

======================================================
>> Chron mnie Boze od przyjaciol, bo z wrogami sam sobie poradze << &reg;
======================================================
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
no i co ..... zreasumuj

Grzegorz :)
Jak powiedział jeden paker : "w życiu trzeba być twardym , a nie miętkim ".

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 5734 Wiek 20 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 98631
Jak juz zywcem ścinasz to powinieneś podać żródło bo tak to po prostu ukradłeś czyjś artykół !!!

A świstak siedzi ... bo sreberka były kradzione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 803 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3620
chyba was pokreciło. po pierwsze co tu reasumować. wnioski są oczywiste. jak ktoś chce brać testo czy mete to niech najpierw się dowie co to jest i jak działa a przecież k..wa podałem gdzie szukać i podałem skąd "ścinałem" czytaj uważnie!!!!! bo ty nawet chyba nie wiesz skąd ścinać.

Kingsajz dla każdego!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 5734 Wiek 20 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 98631
Smiejemy się z twojego artykułu bo nie wnosi nic nowego przeczytaj podwieszone posty to zobaczysz że ameryki nie odkryłes

A świstak siedzi ... bo sreberka były kradzione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 803 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3620
mnie to nie boli że tobie sprawia to radość, ten artykuł napisałem po to żeby pobudzić niektórych do szukania i do pogłębiania wiedzy ponieważ większość szuka na tym forum gotowych rozwiązań. czy ciebie nie frustruje ze padają wciąż te same pytania, że ludzie chcą mieć gotowy cykl złożony ze środków o których nie mają zielonego pojęcia? sama wiedza jak walić to trochę za mało a może właśnie należysz do tych, którzy tak robią?

Kingsajz dla każdego!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
Są wyjądki,walą coś w siebie nie wiedząc co,ale to nie forum sportów ekstremalnych,choć pytania czasami na to wskazują.Rozsądni ludzie wiedzą co można ,co nie.

Grzegorz :)
Jak powiedział jeden paker : "w życiu trzeba być twardym , a nie miętkim ".

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 5734 Wiek 20 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 98631
Tu się zdziwisz ale właśnie dlatego że posiadam wiedzę na temat SA nie biorę.

A świstak siedzi ... bo sreberka były kradzione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
dokładnie

Grzegorz :)
Jak powiedział jeden paker : "w życiu trzeba być twardym , a nie miętkim ".

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 803 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3620
macie od ggoba bo sogu bo w porządku z was jednak chłopaki. tak gwoli wyjaśnienia to ja ameryki odkrywac nie chciałem. chciałem natomiast zwrócić uwagę na fakt że to forum nie jest jedynym miejscem gdzie można pogłębiać wiedzę na ten temat. na forum w zasadzie większość z użytkowników zakłada temat aby uzyskać konkretne rozpiski. chciałem zwrócić uwagę, że najpierw trzeba znać podstawy i dlatego podałem szczegółowe opisy dwóch najpopularniejszych i najtańszych środków aby skończyły się pytania "co po mecie?" itp. ten temat przeczytało już prawie dwieście osób i mam nadzieję ze przynajmniej część z nich jeżeli nie wiedziała jak jest różnica pomiędzy anabolikiem a androgenem to dzięki memu postowi już wie. a jeżeli ktoś korzystając z wyszukiwarki kiedyś jeszcze tu trafi także coś się dowie. uważam że dzięki temu mój artykuł spełnił swoje zadanie.

NIE MA ZABAWY BEZ OPRAWY!

Kingsajz dla każdego!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Primabolan S

Następny temat

"Nowy" Omnadren 250

WHEY premium