SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

witaminy-jakie? +ćwiczenia na większą siłę-proszę o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
Trochę powrócę do wcześniejszego tematu, a więc pracuję fizycznie, do tego zacząłem chodzić na siłownię, ale dla zdrowia, a nie dla nabrania gabarytów gołoty. Biorę tylko witaminy, bo trochę brakuje mi powera, ale nie wiem, czy lepiej brać zestaw witamin, czy wybiórczo jakieś brać. Ja biorę Kixa w płynie /made UK/ i 200 mg dobrze przyswajalnego magnezu pharma nord na skurcze mięśni. Do tego zestaw witamin na dobry metabolizm /dietrim-made UK/....i robi mi się na języku żółty nalot, którego nie mogę się pozbyć. Czy ten nalot może być po witaminach,czy po czymś innym...? dawniej tego nie miałem :(
Jeśli polecacie jakieś witaminki, to proszę o podpowiedź z uwzględnieniem, że mieszkam w Anglii i zakupy mogę robić tutaj, mogę przez internet, ale naturalnie nie chciałbym przepłacać. Może do tych witamin dobrać coś jeszcze? Ale nie będę się na pewno bawił w bzdury układania super diety opartej na pastylkach, chodzi mi tylko o podstawowe rzeczy, jakie mogą mi pomóc żeby mieć więcej siły w pracy głównie. Na siłowni robię różne ćwiczenia w zestawach 3 x 8 -10 powtórzeń, do tego rower, bieżnia, ale może powinienem robić inne ćwiczenia na zwiększenie siły, np niej biegów, aerobów, a więcej sztangi, itp? jestem ciekawy, co o tym myślicie, ale weźcie pod uwagę, że ja nie chcę zostać jakimś pakerem, zresztą nie mam do tego predyspozycji, po prostu chcę mieć więcej siły.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Witam serdecznie. Pisze w sprawie mojej nie za wielkiej orientacji w tych witaminach. A wiec: zaczelem chodzic na silownie, to znaczy chodze na silownie juz od 2 miesiecy, jestem dosc wysoki (180cm) i waze tak przecietnie do wzrostu (77kg). Niewielkie efekty mojej pracy na silowni widac a chodzilem sumiennie (tak 3/4 razy w tygodniu) a chcialbym troche przybrac na masie i tak jakby wyzezbic sobie troszke figure. I slyszalem ze witaminy sa niekiedy niezbedne do takich rzeczy. Chcialbym zaczac jakies brac ale kapletnie nie mam pojecia od czego moglbym zaczac. Wielce prosilbym o jakas rade tych witamin na poczatek dotyczacych moich obecnych 'gabarytow'. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Faszerowanie się witaminami nie da Ci siły - pamiętaj, że nadmiar może nawet szkodzić. Proponuję zapoznać się z poniższym postem:

https://www.sfd.pl/Ostrożniej_z_witaminami_..._[zapraszam]-t322826.html

Co do tematu - uzupełniaj magnez / wapń / potas / vit.B6 / zwiększone dawki vit.C. Odnośnie bo trochę brakuje mi powera możesz zacząć suplementację żeń-szeniem - wzmocni i doda energii. Poza tym uzupełniaj płyny, możesz wprowadzić zieloną herbatę celem usuwania wolnych rodników, które u osób pracujących fizycznie "bombardują" organizm.

Co więcej - dobrze zbilansowaną dietę radziłbym stosować - szczególnie regularne posiłki (jeśli to możliwe) o mniejszej objętości a regularnie + owoce / warzywa. Jeśli czas/praca/moment nie pozwala posiłkować sie suplementacją - gainer/proteiny.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Trochę powrócę do wcześniejszego tematu, a więc pracuję fizycznie, do tego zacząłem chodzić na siłownię, ale dla zdrowia, a nie dla nabrania gabarytów gołoty. Biorę tylko witaminy, bo trochę brakuje mi powera,

Tak jak kolega wyżej - od witamin powera się nie nabiera.



ale nie wiem, czy lepiej brać zestaw witamin, czy wybiórczo jakieś brać. Ja biorę Kixa w płynie /made UK/ i 200 mg dobrze przyswajalnego magnezu pharma nord na skurcze mięśni. Do tego zestaw witamin na dobry metabolizm /dietrim-made UK/....

Dietrim to spalacz tłuszczu. Choć nie pamiętam czy on mocny czy słaby. Brałem go kiedyś, ale w okresie swojego największego melanżu. Więc efekty były żadne.

i robi mi się na języku żółty nalot, którego nie mogę się pozbyć. Czy ten nalot może być po witaminach,czy po czymś innym...? dawniej tego nie miałem :(


Czort wie skąd ten nalot.


Jeśli polecacie jakieś witaminki, to proszę o podpowiedź z uwzględnieniem, że mieszkam w Anglii i zakupy mogę robić tutaj, mogę przez internet, ale naturalnie nie chciałbym przepłacać.

Polecam sieć sklepów Holland&Barett. Zawsze mają jakieś fajne promocje. Ostatnio jak byłem było 1 kg mono za 4.99. Trzeba zaglądać i wybierać co jest ciekawego. Z tańszych rzeczy to zestawy witaminowe w Tesco czy Asdie. Nie wiem jaka jakość, ale brałem i żyję. Co do stron internetowych :

https://www.sfd.pl/skąd_kupujecie_odżywki_-t318553.html


Ja kupuję w www . discount-supplements. co . uk/

Dostawa szybko i za darmo.


Może do tych witamin dobrać coś jeszcze? Ale nie będę się na pewno bawił w bzdury układania super diety opartej na pastylkach, chodzi mi tylko o podstawowe rzeczy, jakie mogą mi pomóc żeby mieć więcej siły w pracy głównie. Na siłowni robię różne ćwiczenia w zestawach 3 x 8 -10 powtórzeń, do tego rower, bieżnia, ale może powinienem robić inne ćwiczenia na zwiększenie siły, np niej biegów, aerobów, a więcej sztangi, itp? jestem ciekawy, co o tym myślicie, ale weźcie pod uwagę, że ja nie chcę zostać jakimś pakerem, zresztą nie mam do tego predyspozycji, po prostu chcę mieć więcej siły.


1) Dieta to podstwa. Poczytaj dział Odżywianie. Zła dieta może być jedną z przyczyn Twoich problemów.

2) Regeneracja. Brak siły może być spowodowany nie tyle brakiem mięśni co brakiem wypoczynku. Śpij co najmniej 8 godz. Wypoczywaj. Siedzę w Anglii, na kawalerskim stanie więc wiem jak jest : Jak wygląda kwestia alkoholu, używek i imprez u Ciebie?

3)[b] Ustal sobie konkretny cel treningowy. Takie gadki : "nie mam predyspozycji" itp. to takie "chciałabym i boje się". A tak - decydujesz się co chcesz osiągnąć, ile możesz czasu na to poświęcić, organizujesz sobie życie i jedziesz z koksem.

4) Generalnie to bym Ci polecał basen.

Co możesz brać na regenerację i lepsze samopoczucie:

- ZMA na godz. przed snem. To trzy pastylki - magnez, wit. B6 oraz cynk. Lepszy sen, produkcja testosteronu.

- Omega - 3. zdrowe źródło tłuszczy. Dawkowanie jak zaleca producent.

- Żelazo. Na produkcję czerwonych krwinek, na lepszy transport tlenu do komórek. Polecam kupić zestaw wit. z dodanym żelazem. Oraz szpinak.


- właściwa dieta. Bogata w węglowodany o niskim IG (brązowy ryż, brązowy makaron - za grosze w Tesco). Mięso - najlepiej pierś kurczaka, czasem wołowina. Ryby - tuńczyk, wędzone ( bardzo fajne rybki można kupić w Sainsburcu). Do tego oliwa z oliwek i mnóstwo warzyw. Unikaj jak diabeł święconej wody wszelkiej maście fast foody - kebaby, chicken & chips oraz fish and chips.


To tak w skrócie. Jak masz pytania to wal jak w dym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
Wiem że wyskoczyłem jak wsiur z kszaków z moją wypowiedzią( wyżej mądre, i inteligentne wypowiedzi) ale co do pytania co polecacie. No to ja biore Olimp Vita-Min Plus. I tanie(15zł miesięcznie) gładko idą i dobzre się po nich czuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Olimp jest w UK, ale raczej białko tylko i inne suple. I nie jest tani.

Zmieniony przez - Kuro w dniu 2007-07-19 20:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Nie znam dokładnie tamtego rynku. Kolega wyżej ma szerszą wiedzą teoretyczną i praktyczną w tym zakresie także korzystaj do woli - z pewnością nie będzie miał nic przeciwko

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
No cóż, z grubsza robię co mogę, zapomniałem powiedzieć tylko, że mam olbrzymi apetyt na słodycze, stąd biorę ten magnez 200....i inne witaminy, i szczerze mówiąc nie pomaga to na 100%, tak żebym w ogóle nie jadł słodyczy...mam takie napady, że muszę zjeść słodkie i już, ale może ta kuracja z magnezem zadziała dopiero za jakiś czas. Jeśli macie jakieś inne pomysły na zahamowanie tego, to proszę o wiadomość.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Na słodycze miód - łyżeczka w sytuacji podbramkowej

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8945
to się łatwo mówi, gorzej w realizacją, jem np 4 twixy za jednym posiedzeniem, a i tak jest lepiej, bo jadłem np 5 snickersów od razu.

Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Spróbuj wielu osobom pomogło. W momencie najścia ochoty na słodycze łyżeczka miodu bezpośrednio do buzi i ssać aż do rozpuszczenia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Na słodycze profilaktyka - nie czekaj jak Cię dopadnie wilczy głód. Zacznij od tego, aby dodać do śniadania z dwa banany. Kup sobie gorzką czekoladę i zjadaj pare listków do każdego posiłku.
W posiłkach dodawaj większe ilości węglowodanów złożonych (ryż brązowy, makaron brązowy). Oraz duuużo warzyw. Najlepiej surowych.
Dodawaj owoce jako przekąski pomiędzy posiłkami. Ale nie wieczorem.


No i jeszcze raz dodam - profilaktyka. Lepiej zawczasu zjeść trochę słodkości. Bo jak dopada chcica to nie ma mocnych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźbienie bezucha

Następny temat

siłownia a SW... znowu - pytania

WHEY premium