SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

weglowodany czy białko na mase ? pilnie :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
elo !!!
mam małe pytanko stosowałem diete i przytyłem 7 kilosów w ciągu pół roku, ale potem przestałem i schudłem waże obecnie 52
1) przed dietą 48
2) w trakcie stosowania 55
3) już od wakacji jej nie stosuje i ważę teraz 52

chce znowu wrócić do diety ale tak sie zastanawiałem czy zeby przyspieszyć wzrost masy to chyba kupie albo białko albo węglowodany co lepiej ?? mój kumpel kupił białko i nieźlźe przez 2 miechy przytył, i przy tym ćwiczył troszke i ładnie sie mu kształtuje ciało. jak radzicie białko czy węglowodany ?? mi sie zdaje ze lepiej białko !! bo juz na kolacje mógł bym dostarczyć samo białko !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Okres budowania masy mięśniowej wbrew pozorom nie jest prosty. Jest to bardzo złożony i trudny okres który powinien zostać dobrze przemyślany. Niestety, zarówno redukcja jak i masa nie przychodzi szybko.
Jedynymi sposobami na to by szybko przybrać na masie jest przytycie - jednak mija się to z celem ponieważ przybieżemy również na bezsensownej tkance tłuszczowej. Kolejnym sposobem na szybkie przyrosty masy mięśniowej jest doping - który niesie ze sobą ogrom negatywnych skutków zdrowotnych.

Zakładając więc że nie chcemy się "zalać" oraz zniszczyć sobie zdrowa stosując sterydy, jak odpowiednio przeprowadzić okres budowania masy mięśniowej?
Po pierwsze, podstawą jest dieta, musimy dobrać odpowiednią ilość makroskładników dopasowaną do naszej aktywności, somatotypu oraz innych aspektów oraz wprowadzić nadwyżkę kaloryczną.

Jeżeli chcesz szybko przytyć warto do swojej diety dorzucić wieksza ilość węglowodanów, które pozwolą Ci nabrać kilogramów, ale oczywiście nie powinny być to węglowodany w podarzy typpu chipsy, slodkie napoje , ciastka itp. Powinny być to węglowodany, które będą rozrastać nasze ciało w dobry sposób a nie ''zalewając'' je. Białko jest również bardzo wąznym czynnikiem, więc nie nalezy o nim zapominac.
Trening

Kolejną bardzo ważną kwestią jest trening, mięśnie potrzebują odpowiedniego bodźca do rozrostu. Tak naprawdę trening podczas redukcji oraz budowania masy mięśniowej nie różni się niczym oprócz ewentualnie zmianą ilości jednostek aerobów czy interwałów w tygodniu jak również zmianą systemu treningowego na bardziej wymagający dla nas.

Fast foody a budowanie masy mięśniowej

Budując masę mięśniową powinniśmy skupić się na odpowiedniej podaży makroskładników i bazować na niskoprzetworzonych, zdrowych produktach. Tak naprawdę dieta w budowaniu masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej może być taka sama, balansujemy jedynie kalorycznością i podziałem makroskładników. Budowanie masy mięśniowej nie oznacza że możemy sobie pozwolić codzienie jeść fast-foody. Jednak czy to budując tkankę mięśniową czy redukując tkankę mięśniową, niektóre osoby mogą pozwolić sobie na Cheat Meal. Cheat Meal może mieć jednak postać również zdrowego i pełnowartościowego posiłku, tylko poprostu bardziej kalorycznego.


Suplementacja

Sumplementacja jest również bardzo przydatna jeśli chodzi o budowanie masy mięsniowej i ochorone swojego zdrowia
- gainery - świetne w przypadku osób które potrzebują dodatkowych wartościowych kalorii poza dietą
- odżywki typu carbo - dostarczające energii podczas treningu oraz uzupełniające glikogen
- bcaa - podstawowe aminokwasy stosowane w celach energetycznych oraz zabezpieczenia mięśni
- kreatyna - jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych suplementów m.in. stymuluje syntezę białek
beta alanina, cytrulina, aakg oraz wiele innych suplementów okołotreningowych

Należy pamiętać również o podstawach suplementacji takich jak kompleks witamin i minerałów oraz kwasy Omega 3 aby organizm byl chroniony.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12676
Jezeli mówisz o suplementach,to powinienes wiedziec,ze sa one tylko uzupelnieniem diety.Ukladasz diete (2g białka,6g wegli na kilogram masy),jezeli brakuje Ci w niej białka,to kupujesz białko,natomiast jezeli jest za malo jest weglowodanow,to kupujesz weglowodany.Mozesz kupic tez gainera,jezeli chcesz uzupelnic i wegle i bialko.
Napisałeś:"bo juz na kolacje mógł bym dostarczyć samo białko"-zjadasz puszke tunczyka i masz białko.
Uluż sobie dobra diete,cwicz,odpoczywaj,a przybedzie Ci 7 kg w ciagu dwóch,trzech miesięcy,a nie pół roku.
Poczytaj podwieszone posty w dziale.
1

"Marzy mi się czarny Lincoln, lecz jak go wyrwać wilkom
Rozumiem więc czemu czasem chłopaki biorą WINSTROL"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2585 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17421
przy takiej wadze nie potrzebujesz wogole odzywek. Wszystko mozna zaspokoic z diety bez zbednego wydawania kasy na odzywki. Jedynie co mozesz sobie zakupic to carbo po treningu i styka

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Rydzyk fizyk

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1213 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25292
Porcja bialka z odżywki jest w wielu przypadkach tańsze niż z żarcia(np piers kurczak).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
musisz ogólnie podnies bilans zeby przybrac na masie ale najlepiej naturalnie z jedzenia

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
joŁ !
ha no wiesz mi jest trudno przy wadze 52 kg przytyć bez problemu :( jak by tak było to bym sie bardzo cieszył !
po 2 nie chce sie faszerować codziennie piersia z kurczaka ponieważ jest pedzona chemicznie i potem cos sie dzieje z hormonami ( np wzrost owłosenia )
aha dobra sprawdze jeszcze raz swoja diete i zobacze czego mi brakuje ale chyba jak bym kupił białko+weglo w 1 to nie zaszkodziło by mi to mojemu organizmowi ?
podeśle jeszcze za jakieś 10 min diete to zobaczycie na czym stoje :)
a i dzieki za odpowiedz strzała -=-=-= >
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12676
qazar- żelazo tez jest potrzebne
1

"Marzy mi się czarny Lincoln, lecz jak go wyrwać wilkom
Rozumiem więc czemu czasem chłopaki biorą WINSTROL"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WIELKA PROSBA

Następny temat

Jaka dieta?

Wiecej