SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

walka realna, trening

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
Witam Fighterow
wiem ze ten temat byl juz parokrotnie przerabiany ale mam pewien problem.
W moim miescie nie ma sekcji bjj ani zapasow wiec z dwoma kumplami cwiczymy cos w stylu zapasow&bjj , wazne ze cos robimy hehe. Moi kumple majo po 25 lat, so wieksi i duzo silniejsi i obaj cos juz cwiczyli- jeden judo, drugi karate. I co ciekawe jak przechodzi do walki z kazdym z nich rozwalam obydwu:] Ale nie o to tutaj chodzi otoz niewiem jakby to wyglodalo w walce realnej-niewiem jak bym komus wejscie w nogi zrobil, boksowac raczej nieumiem a tylko to mi wychodzi i co smiesznewydaje mi sie ze byle gowniaz moglby czyms mnie zaskoczyc, moze wiecie co jest?
Jak juz mowilem z moimi sparing partnerami jakos mi idzie tak zwyklych matolow spod sklepu troche sie boje, ****a ciota ze mnie...
pozdrawiam

radek

.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak juz wspomniałeś, temat ten był poruszany kilka razy.
Z kaset i książek za dużo się nie nauczysz (ew. złapiesz kontuzję). Szukaj dobrej sekcji judo, zapasów st. wolnego (kurdę, mówię jak stary), itp. Tylko tam możesz rozwinąć "swojego ducha walki"

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha, zostaja jeszcze seminaria (późniejsza praktyka w domciu z kolegami)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie martw sie , ze mną też tak było, ale pobijesz sie ze trzy razy( na ulicy, zakładając ze wygrasz) i przestaniesz sie bać ( no może troche ), co do technik to nie wiem,
ja trenuje karate, i też na początku myślałem że będe mógł zastosować jakieś obrotowe itp. ale sie myliłem, w grę wchodzą tylko uderzenia i proste kopnięcia ( mae geri ) !

Życze powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tzn. nie do końca. Można, z zaskoczenia wykonać np. ura-mawashi-geri i kolesia wbije w ziemię. Ale tylko z zaskoczenia (nie odwróciłbym się już w czasie walki do żadnego kolesia tyłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Bo to by było ushiro-mawashi-geri, ura nie wymaga odwracania się plecami do przeciwnika, co najwyżej bokiem. Poza tym jest wyjątkowo mało skuteczne i przez ten fakt, estremalnie mało wykorzystywane.
Co do ushiro mawashi to kopnięcie dynamit - zrealizowane przez fachowca potrafi wyjąć szczękę z zawiasów bez większego problemu. Jeżeli jednak już coś z obrotem to proponuję ushiro geri, albo hybrydę zwaną ura-yoko-geri czy yoko geri bite jak ushiro ale po obrocie. W celu maksymalizacji siły bez podporu (czyli w powietrzu) bite nie wyżej niż na pęcherz lub brzuch. Taka technika potrafi skrócić dystans o około 2-4 metrów przy dobrym wykonaniu. Większość ludzi nawet jej nie zauważa.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ups...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3655
troche zes wody polal ale jak tak tak twierdzisz to musisz kumac czacze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a co, jeśli jest ich kilku ?

Następny temat

Backfist

WHEY premium