SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wada kręgosłupa i trening 22 lata, kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350
Cześć, mam kilka pytań odnośnie treningów w mojej sytuacji - skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i odstające łopatki.
Konsultowałem się z ortopedą i powiedział że biorąc pod uwagę mój wiek, raczej bardziej sobie kręgosłupa nie popsuje, o ile będę ćwiczyć z głową. Do ćwiczeń przekonał mnie jeden kumpel, który mając podobna wadę jak ja zaczął trenować. Ma nie proporcjonalną sylwetke (jakby za bardzo skupił się na plecach i barach), ale i tak dużo lepiej to wygląda niż u mnie.

Moje pytania są następujące:
1. Czy lepiej zacząć od robienia masy i później rzeźba , czy odwrotnie - problem w tym że np. tyłka sobie nijak nie zmniejsze, tak samo S-owatych pleców(może z łopatkami coś się da).Mam troche fatu, ale jego spalenie za dużo mi nie da jeśli chodzi o proporcje w budowie.
2. Znacie może jakieś dobre treningi na brzuch oprócz abs 2 i a6w??
Narazie robiłem A6W, kręgosłup troche bolał w trakcie, ale później jak ręką odjął (robiłem na 2godziny przed siłką, kręgosłup nie dokuczał w trakcie ćwiczeń), pytałem się fizjoterapeutki i lepiej żebym go nie robił, tzn,chwilowo robie z pominięciem 5 ćwiczenia(niby rowerek). ABS moge tylko do drugiego stopnia (bez ćwiczeń na drążku)
3. Fizjoterapeutka powiedziała żebym skupił się głównie na barkach i plecach, ale ćwiczenia mało obciążające dolny odcinek kręgosłupa. Czy lepiej porobić sobie na początku FBW przez pół roku, czy od razu split z priorytetem ??



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 83

Wzrost: 184

Cel treningowy: właśnie chciałem ustalic od czego lepiej zacząć

Staż treningowy na słowni: pół roku,ale kiepski trenieng

Uprawiane inne sporty: basen,rower, siatka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka, hantelki, sztanga prosta, 60kg obciążeń, drążek

Dieta: na razie brak

Przeciwskaznania medyczne: skolioza - opisałem dokładniej w poście

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 404 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4360
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4211
1. Z tym się wstrzymaj - najpierw jakiś trening ogólnorozwojowy ACT lub jak później zaznaczyłeś FBW.
2. Jeśli tego fatu jest sporo to raczej nie tędy (przynajmniej narazie) droga ;)
3. Tu ktoś bardziej kumaty musi się wypowiedzieć. Jak dla mnie to nie szarżuj z obciążeniem i może spraw sobie pas usztywniający krzyż.
zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350
Dzięki waliegow .
Ćwiczę sobie tak od około miesiąca FBW ,który znalazłem tutaj na forum,wcześniej pół roku na WFie na studiach, ale kiepski to był trening (raz w tygodniu 2 godziny), ACT będzie mi ciężko zrobić w domowych warunkach - za mało sprzętu, tak samo siłownia w mieście - małą i dużo ludzi, tych krótkich odstępów nie zachowam. Co do fatu - najwięcej na plecach, na brzuchu trochę, ale mam wysuniętą klatkę i nie widać tego zupełnie(prawie ).Brzuch chce głównie wzmocnić, stąd np. ABS . Chciałem teraz ćwiczyć na masę ze względu na pore - coraz zimniej, więc ciężko biegać, czy na rowerze, a później gdzieś od marca zacząć to rzeźbić.
A co do fizjoterapeutki to nie wiem czy nie zmienić - spodziewałem się np. wykluczenia martwego ciągu, a okazało się że niby nie za dużym obciążeniem mogę , z tego co mówi powinienem nie robić ćwiczeń nie symetrycznych na plecy - np. wiosłowanie sztangą a nie hantelkiem.
Prosiłbym jeszcze tylko o odpowiedź na 3 pytanie - bardzo lubię FBW ale proporcji w swoim przypadku raczej nie zachowam, stąd pomysł ze splitem 2x .


Zmieniony przez - sykur w dniu 2008-09-25 22:21:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350
Prosiłbym o odpowiedź, chce się zabrać od przyszłego tygodnia za treningi.
Na razie ciągnie mnie w stronę splitu 2x tydzień:
na podstawie :https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html

A1: klatka, barki, tricepsy (ciężko).

wyciskanie sztangi/sztangielek płasko 3s
wyciskanie sztangi/sztangielek skos w górę 3s
rozpiętki ze sztangielkami płasko/skos 3s

podciąganie sztangi wzdłóż tułowia 3s
unoszenie sztangielek bokiem w gorę 3s

pompki z podparciem z tyłu 3s
wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2s

B1: nogi, plecy, bicepsy (lekko).

przysiad wykroczny 3s
uginanie nóg leząc 3s
wspięcia na palce 3s

wiosłowanie sztangą w opadzie (wiosłowanie do klatki,nie moge do brzucha )3s
unoszenie z opadu 3s (nie mogę robić,szukam czegoś zamiast)

uginanie ramion ze sztangielkami chwytem "młotkowym" 3s

A2: klatka, barki, tricepsy (lekko).

wyciskanie płasko 2s
wyciskanie skos 2s

wyciskanie hantli 2s
unoszenie sztangielek w opadzie 2s

wyciskanie francuskie w siadzie,obiema rękami 3s.

B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko).

przysiad ze sztangą 4s -można to wykonywać z hantlami?? w obu rękach trzymam jednakowe obciążenie i robie przysiad
prostowanie nóg siedząc + uginanie leżąc 3s
wspięcia na palce 3s

podciąganie na drążku 4s max
wiosłowanie sztangielką 3s
martwy ciąg 3s

uginanie ramion ze sztangą 3s
uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka stojąc 3s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
na wyleczenie wad kręgosłupa niema nic lepszego niż mostki , cwiczenia na drążku " wiem plecy " , chodzenie na rękach itp.
Ja powiem tobie tylko tak , 3lata temu miałem garba wręcz , łopatki wygladały jak skrzydła itp. Ale wtedy to mialem 15-16 lat , na siłe mimo że moj mostek to nie byl nawet pół mostek , robiłem te mostki . Pozniej zaczalem się bawić w podciagania na drążku i balans na rękach . Pol roku pozniej zapisalem się na gimnastyke , mimo wstydu chodzilem na te zajecia , mimo ze bylem tam jedynym facetem , do tego prawie niepelno sprawnym przy nich . Po 7 miesiacach , kregoslup moj nie odstawał od normy , a pozniej przy tym wszystkim zostalem tylko ze z gimnastyki przeszedlem na akrobatyke , i w ten sposob mam jeden z bardziej giętkich kregoslupów wsrod trenujacych . NIe wiem jak to jest w przypadku twojego wieku , ale ja wychodze z założenia ze wszystko mozna , tylko potrzeba nieraz nieziemskich chęci .
Zapewne mój post bedzie delete , no ale cóż to już nie moja brocha .

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pomoc

Następny temat

Potrzebna pomoc siłacze :) (masa,dieta,TRENING)

Wiecej