SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wada kręgosłupa- co począć??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2951


Ostatnio, analizujac przed lustrem swoją sylwetkę spostrzegłem się co powoduje jej nieprawidłowy wygląd. Chodzi mianowicie o linię kręgosłupa, konkretnie dolny odcinek, ten zaraz ponad pośladkami. Wygięcie tego fragmentu powinno byc niewielkie lekko ku przodowi, tak aby biodra były prosto jak najbardziej prostopadle do podłoża, a pośladki niezbyt wypięte ku tyłowi. Tymczaesem u mnie odcinek ten jest przesadnie wygiety ku tyłowi co powoduje wypięcie pośladków do tyłu i zbyt wystający brzuch pomimo niewielkiej ilosci bf. Staram się wypyuchac biodra do przodu, co powoduje że sylwetka prezentuje się lepiej, jednak jest to bardzo trudne i zdaża sie, że mój chód wygląda wtedy sztucznie. Przyznam, że wczesniej nie zdawałem sobie sprawy z tej wady, i podczas kazdych przysiadow,mc czy wioslowan przesednaie wyginalem ten odcinek ku tyłowi, chcąc unikać kociego grzbietu-mimo dobrych chęci przedobrzyłem i mam teraz odwrotny problem. Sytuacja taka by nie miała miejsca gdybym nie miał już pewnych zaczątków tego skrzywienia. Wczesniej jednak wielokrotnie byłem przebadany i zaden lekaz nie stwierdził skrzywienia. Nie wiem w jaki sposb mam to korygowac, zmianami w treningu, stosowaniem jakis gum/pasów etc, czy po prostu udac się do lekarza.
Na rysunku widac jak to mniej wiecej wyglada w moim przypadku Mam nadzieje, że da się z tego jakos wybrnąć.

Spartanie nie pytają: "Ilu?" lecz: "Gdzie oni są?"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Wygląda na to, że masz hiperlordoze. Musisz poćwiczyć mięśnie brzucha i mięśnie pośladkowe a rozciągnąć prosty uda i mięśnie biodrowo lędźwiowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2951
wielkie dzięki za wskazówki, uwzględnię je na pewno w swoim treningu.

Spartanie nie pytają: "Ilu?" lecz: "Gdzie oni są?"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból Kolan

Następny temat

CO SIE ZE MNA DZIEJE?

WHEY premium