SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

vo thuat thanh quyen\sanda

Wysłana -
Hej, planuje zapisać się na sztuki walki ale potrzebuje opinii na temat szkoły i sztuki walki. Chcę uczyć się czegoś co rzeczywiście może się przydać w samoobronie (na ulicy) ale żeby nie było to pozbawione jakiejś filozoficznej otoczki dlatego celuje w wschodnie sztuki walki. W Tarnowie jest szkoła która uczy vo thuat thanh quyen (szkoła notabene nazywa się tak samo) oraz sandy. O sandzie trochę czytałem ale co możecie mi powiedzieć o ww. stylach i szkole: czy są praktyczne w samoobronie, czy są sparingi ? bo to też bardzo ważny aspekt. Chyba że polecacie jakieś inne szkoły i sztuki walki raczej idące w kierunku tradycyjnych ale tych bardziej praktycznych w Tarnowie Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Gruby0070 w dniu 2017-06-02 21:13:33
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zdecyduj, czy chcesz trenować wschodnie sztuki walki, czy coś pod ulicę i do samoobrony. Być może na pijanego Wieśka te wschodnie sw zrobią wrażenie, ale jak trafisz na kogoś bardziej ogarniętego kto umie dobrze boksować, to możesz mieć problem.
Wysłana -
Sanda to taki kickboxing, drugiego stylu nie znam, ale znalazłem ten filmik.Wygląda ciekawie, a to czy coś jest dobre do samoobrony to zależy od osoby walczącej. W tradycyjnych systemach jest wiele elementów więcej, które trzeba opanować, więc jeśli kogoś interesuje strickte samoobrona, to może powinien czegoś innego poszukać.
Tak naprawdę to to co się trenuje jest mniej ważne, ważniejsze jest to ile czasu się poświęci na trening, jak się przyłoży do tego. Bo od tego głównie zależy to czy jest się dobrym czy nie. Trzeba czerpać to co skuteczne z różnych źródeł.
Wysłana -
Yoshi87 Nie interesuje mnie tylko i wyłącznie samoobrona, szukam czegoś pośredniego, uniwersalnego, co niesie jakąś filozofie, tradycje etc ale przyda się też w praktyce, w razie potrzeby.
Wysłana -
Znalazłem jeszcze jedną szkolę w Tarnowie tylko mało jest informacji a opinii zero, http://bushiryu.pl/  miał ktoś z nią styczność lub słyszał o niej coś więcej ?
Wysłana -
Tradycyjne jiu-jitsu, modetn jiu-jitsu. A to, czy są sparingi czy nie, zależy w dużej mierze od trenera. Przejdź się i zobacz. Jak chcesz filozofii i sparingów to judo, choć nie bardzo rozumiem jak na treningu sw ma być jeszcze filozofia i tradycja wykładana...
Wysłana -
Jak interesuje cie filozofia, to proponuję zacząć od Sokratesa. Serio. Większość sekcji w których sie kładzie nacisk na filozofię, bardzoej przypomina
Wysłana -
sekty, zapatrzonych w swojego mistrza wyznawców, niż szkoły walki. Chcesz się czuć pewniej na ulicy, zrobić trochę formy, nauczyć się czegoś to idź na boks, ewentualnie kb, mt. Pasuje ci bardziej parter i rzuty, to zapasy, bjj. Sorry ale najwięcej porąbanych, zakompleksionych ludzi spotkałem własnie na "filozoficznych" sekcjach...
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź