SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vo thuat thanh quyen\sanda

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Hej, planuje zapisać się na sztuki walki ale potrzebuje opinii na temat szkoły i sztuki walki. Chcę uczyć się czegoś co rzeczywiście może się przydać w samoobronie (na ulicy) ale żeby nie było to pozbawione jakiejś filozoficznej otoczki dlatego celuje w wschodnie sztuki walki. W Tarnowie jest szkoła która uczy vo thuat thanh quyen (szkoła notabene nazywa się tak samo) oraz sandy. O sandzie trochę czytałem ale co możecie mi powiedzieć o ww. stylach i szkole: czy są praktyczne w samoobronie, czy są sparingi ? bo to też bardzo ważny aspekt. Chyba że polecacie jakieś inne szkoły i sztuki walki raczej idące w kierunku tradycyjnych ale tych bardziej praktycznych w Tarnowie Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Gruby0070 w dniu 2017-06-02 21:13:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390
Zdecyduj, czy chcesz trenować wschodnie sztuki walki, czy coś pod ulicę i do samoobrony. Być może na pijanego Wieśka te wschodnie sw zrobią wrażenie, ale jak trafisz na kogoś bardziej ogarniętego kto umie dobrze boksować, to możesz mieć problem.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sanda to taki kickboxing, drugiego stylu nie znam, ale znalazłem ten filmik.



Wygląda ciekawie, a to czy coś jest dobre do samoobrony to zależy od osoby walczącej. W tradycyjnych systemach jest wiele elementów więcej, które trzeba opanować, więc jeśli kogoś interesuje strickte samoobrona, to może powinien czegoś innego poszukać.
Tak naprawdę to to co się trenuje jest mniej ważne, ważniejsze jest to ile czasu się poświęci na trening, jak się przyłoży do tego. Bo od tego głównie zależy to czy jest się dobrym czy nie. Trzeba czerpać to co skuteczne z różnych źródeł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Yoshi87 Nie interesuje mnie tylko i wyłącznie samoobrona, szukam czegoś pośredniego, uniwersalnego, co niesie jakąś filozofie, tradycje etc ale przyda się też w praktyce, w razie potrzeby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Znalazłem jeszcze jedną szkolę w Tarnowie tylko mało jest informacji a opinii zero, http://bushiryu.pl/  miał ktoś z nią styczność lub słyszał o niej coś więcej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Tradycyjne jiu-jitsu, modetn jiu-jitsu. A to, czy są sparingi czy nie, zależy w dużej mierze od trenera. Przejdź się i zobacz. Jak chcesz filozofii i sparingów to judo, choć nie bardzo rozumiem jak na treningu sw ma być jeszcze filozofia i tradycja wykładana...

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Jak interesuje cie filozofia, to proponuję zacząć od Sokratesa. Serio. Większość sekcji w których sie kładzie nacisk na filozofię, bardzoej przypomina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
sekty, zapatrzonych w swojego mistrza wyznawców, niż szkoły walki. Chcesz się czuć pewniej na ulicy, zrobić trochę formy, nauczyć się czegoś to idź na boks, ewentualnie kb, mt. Pasuje ci bardziej parter i rzuty, to zapasy, bjj. Sorry ale najwięcej porąbanych, zakompleksionych ludzi spotkałem własnie na "filozoficznych" sekcjach...
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2017 World Jiu-Jitsu IBJJF championship.

Wiecej