SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

utwardzenie wewnętrznej skóry dłoni

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
Od zawsze mam problem z wiotką skórą , ale teraz podczas treningu daje to już mi całkiem w kość.Tam gdzie trzymam sztangę tam mam wyrobione odciski ,tam jest git, ale ogółem skóra po wewnetrznej stronie dłoni potrafi wejsc pod sztange ,taki kawałek mały ale to starczy...Podczas wioseł, podciągania ,martwych ten kawałek jest zgniatany co przeszkadza w treningu.Jak utwardzić skórę dłoni?

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
Testowałem kiedyś i nic ... (nosiłem marmur na 2 etat,w hooj ton dziennie) tam gdzie miały sie porobić odciski tam się utwardziło ale reszta to taka wagino-dłoń...Może by tak woskiem poobstrzykiwać :] ale to chyba przesada...

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nic z tym nie zrobisz, taka twa uroda, miałem taki sam problem ale w rękawiczkach, skóra mi podchodziła i przyszczypywała się
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
nic tylko stosować rękawiczki .... chociaż osobiście polecam skórki gimnastyczne : dużo lepszy chwyt :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Osobiście rękawiczek nie lubię nie stosuje , w miarę sprawdzają się 'grip' takie nakładki tylko na dłonie znajdziesz w sklepie sfd ale pisze że w miarę z tego powodu że wszędzie gdzie jest nadchwyt i większy ciężar jak np. ciągi to się ześlizgują i przeszkadzają a więc tam gdzie najbardziej potrzebne , generalnie przy ciężkich ćwiczeniach co trzeba dobrze trzymać sztangę mieć kontrolę to w nich średnio a we wszystkich tym lżejszych czy sztangielkach całkiem ok.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
jeszcze można polecieć w taśmy i oklejać sobie .... każdy musi znaleźć złoty środek .... ja też nie lubię rękawiczek i skóek gimnastycznych ale jak już bolą dłonie to zakładam żeby nie spaść z drążka przede wszystkim ;) przy sztandze to pół biedy można puścić i tyle.... a upadek na plecy może być bolesny ....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
Lucyna86
jeszcze można polecieć w taśmy i oklejać sobie ....

hmmm... :) jak kto lubi
A tak na poważnie czym w praktyce różnią się skórki od rękawiczek?


Zmieniony przez - acidm w dniu 4/22/2018 8:00:27 PM

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
a jesteś pewien że dobrze chwytasz drążek albo sztangę? Pewnie łapiesz w złym miejscu i ta skóra się "ściska".
http://www.crossfitfactorysquare.com/wp-content/uploads/2014/10/Hand-Care-Hold-Position-375x257.png
to masz pod martwy albo pod drążek, na drążku jak złapiesz niżej to będziesz wywierał nacisk na przedramię a tego nie chcesz dlatego też prawie łapiesz samymi palcami i wisisz na nich.

o, w sumie tutaj masz fajne zdjęcie -> http://crossfitfiibox.es/wp-content/uploads/2015/11/Post-1-Pepe.jpg
W necie tego dużo więc sobie poczytaj

np. jak robisz wyciskanie na płaskiej. Dużo osób 'odgina' nadgarstek bo łapie na "środku dłoni" a sztanga ma "prawie lecieć na twoją twarz" -> kciuk blokuje sztangę przed utratą chwytu - dlatego suicide grip nie jest do końca fajną sprawą, w sumie od tego ta nazwa XD



Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-04-22 20:42:13

Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-04-22 20:44:39
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
skórki są cieńsze i nie masz na całych dłoniach, są wykonane ze skóry przeważnie cielęcej czy bydlęcej i dzięki nim jest lepszy chwyt w sensie bardziej naturalny ... jak już mam używać to wybieram skórki ale to raczej przy wykonywaniu ćwiczeń na drążku ... do sztangi nic nie biorę poza magnezją ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
hmm przetestuje różne chwyty,zobaczę może nieświadomie gdzieś ten chwyt się traci... Jak coś przetestuje też skórki zobaczę...o koleżanka z Opola też widzę..pozdrawiam serdecznie ;)

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście sam prawidłowy chwyt to podstawa i branie sztangi w dłoń a nie bardziej na stawy sródręczno-paliczkowe co jest fajnie zobrazowane na ilustracjach powyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
dobry filmik


2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boczne skrzywienie kręgosłupa i przodopochylenie miednicy a FBW

Następny temat

Czy przy takim uszkodzeniu można trenować

WHEY premium