SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

usg kolana wyniki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7900
Wyniki Usg:
Obrzęk błony maziowej do 14 mm w zachyłku nadrzepkowym
Towarzyszący proces wysiękowy w obrębie zachyłka nadrzepkowego do 5 mm.
Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy.

Jak tego się pozbyć?


Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-07-31 11:12:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Konsultowałeś wynik badania z lekarzem prowadzącym? Generalnie jest problem czynnościowy (nie ma uszkodzonej struktury) i powinieneś wybrać się na terapię do fizjoterapeuty / osteopaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7900
We wtorek idę do lekarza. Czy są na to jakieś ćwiczenia np na youtube? Prosiłbym o link. Dziękuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierw to musi być postawiona dobra diagnoza i przeprowadzona terapia , niestety ćwiczeniami to się wyleczy tematu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7900
Kolano jak bolało dalej boli..lekarz ortopeda przepisuje leki...biorę siarczan chondroityny, diclofenak doustnie na zmianę z meloksykamem do tego smarowałem kolano olfenem i ketonalem. Od tych lekow tylko coraz gorzej się czuję... podwyższony puls, w uchu piszczenie, pulsowanie. Już nie wierzę,że leki pomogą. Niebawem rzucam te leki.
Byłem u fizjoterapeuty bo mam jeszcze problem z bolącym biodrem. Rezonans l-s ma na marzec 2018.
Przy okazji poruszyłem problem kolana. To jego zdaniem mam po prostu słaby miesień uda. Dał mi jakieś proste ćwiczenia typu wciskanie piłki udem na leżaco itp. Sciskanie poduszki między nogami no ale te ćwiczenia moim zdaniem nie wzmocnią mi mięśnia...
Czy faktycznie przewlekły ból kolana może być od słabego mięśnia? Wybrałbym się na siłownię chociaż na jakieś maszyny na uda nie wiem tylko czy to nie zaszkodzi bardziej? nie wiem co robić..




Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-12-17 16:05:46

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-12-17 16:06:40

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-12-17 16:07:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból w biodrze jest w tej samej kończynie co kolano ? I czemu rezonans L-S jakieś problemy w nim obecne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7900
W czerwcu tego roku wygieło mnnie. Coś w rodzaju rwy kulszowej. Do tej pory w pewnym stopniu pobolewa prawe biodro+ ból w udzie jakby coś mnie tam uwierało.Czasami jak stoję na prawej nodze to taki delikatny prądzik przez udo przechodzi. To są takie lekkie bóle ale nie przechodzi. Dlatego mam zlecony rezonans l-s. Ogólnie jestem po przechodzonym scheuremannie. Mam pogłebioną kifozę i lekką skoliozę.
Natomiast kolano boli mnie lewe mniej więcej od stycznia. Mam wrażenie, że przez ciężką pracę fizyczną nadwyrężyłem to kolano. Do tego mam nierówne biodra. lewe biodro jest wyżej tu gdzie boli kolano. Od niedawna zaczałem nosić wkładkę po prawa nogę aby wyrównać biodra z myślą, o odciążeniu kolana i z myślą, że może ból biodra przejdzie.

stare rtg bioder
https://zapodaj.net/e5359c04ec9b3.jpg.html

Kiedyś byłem prywatnie u fizjoterapeuty to powiedział, że mam nie nosić wkładki i nie zwracać uwagę na moją lekką skoliozę. Natomiast mówił,że dużym problemem jest pogłębiona kifoza. Jednak się mylił, gdyż w ostatnim roku to jednak chyba przez nierówne biodro się wszystko sypie. W dodatku w tym roku dużo przytyłem + ta praca fizyczna. Obecnei przy 178 cm wazę 88 kg.









Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-12-17 18:58:56

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2017-12-17 19:00:05
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
tomcio.xx
W czerwcu tego roku wygieło mnnie. Coś w rodzaju rwy kulszowej. Do tej pory w pewnym stopniu pobolewa prawe biodro+ ból w udzie jakby coś mnie tam uwierało


i prawdopodobnie Twoje bóle biodra i kolana właśnie pochodzą z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, stąd moje pytanie o niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4
Warto rozróżnić, że zadania terapeutyczne to nie są ćwiczenia! Niekoniecznie będą porywające i intensywne, ich celem jest korekcja niekorzystnych nawyków ruchowych, najważniejsza jest ilość precyzyjnie wykonanych powtórzeń. Jeśli udamy się do terapeuty i nie wykonujemy jego zaleceń, a na dodatek wątpimy w jego zalecenia, nie ma co oczekiwać poprawy. Najlepiej jest sprawdzić czy zalecenia działają poprzez ich WYKONYWANIE a jeśli to nie zadziała to poszukać fizjoterapeuty, który bardziej nas przekonuje, i którego zalecenia będą działać. Nie obejdzie się jednak bez precyzyjnej PRACY WŁASNEJ w domu i innych sytuacjach życia codziennego.

Nieprawidłowy rozkład sił mięśniowych jak najbardziej może być przyczyną bólu w kolanie czy jakimkolwiek innym stawie. Jeśli na przykład głowa przysrodkowa mięśnia czworoglowego jest osłabiona w stosunku do mięśni odwodzacych udo i pasma biodrowo-piszczelowego to jedna część stawu kolanowego może być w nadmiernej kompresji/obciążeniu, a druga w nadmiernym otwarciu/odciążeniu. Może to powodować pracę stawu w nieprawidłowym wzorcu i w efekcie ból, który na dodatek może powodować kompensacje w innych rejonach ciała. I odwrotnie - ból w kolanie może być spowodowany kompensacją mającą przyczynę w innych rejonach, które opisujesz.

Postaraj się zaufać terapeucie lub znaleźć takiego, któremu zaufasz i podejmij się pracy nad własnym ciałem, która niejednokrotnie jest cięższa niż ta na siłowni, gdyż wymaga samodyscypliny związanej z robieniem czegoś, co może wydawać się nam bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokładnie, jak się leczy u kogoś powinno się dostosować się do zaleceń, osobiście staram się edukować pacjenta i jak wie po co coś robi i jak mu to pomóc to zdecydowanie z większą dyscypliną do tego podchodzi tym bardziej że część nie wygląda na skomplikowane przez to mogłoby być bagatelizowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7900
Problem występuje nadal.. co dalej z tym kolanem.. rozkładam ręce. Coraz bardziej odczuwam skutki uboczne leków. Od smarowania już dostaję alergii.. piecze swędzi skóra kolana. Po tabletkach algan mam wysypkę a po olfenie szumi w prawym uchu. Nawet laryngolog już badał.Odstawiłem, wziąłem i znów szumy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowe soosoby na złamany palec u stopy?

Wiecej