SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

unplugged / dziennik treningowy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
Z tego miejsca spieszę wszystkich powitać i poinformować , że po dłuuuugiej lekturze rozmaitej tematyki tu poruszanej, postanowiłam poprowadzić dziennik. 
Będzie to mój debiut, więc proszę o wyrozumiałość ;) Niesamowitą zachętą okazały się dla mnie poczynania Ovei, gdyż to co mnie z Nią łączy to „filozofia" kulinarna, zatem wielki ukłon w Jej stronę za motywację
Nie lubię ani nie jestem dobra w wodolejstwie, zatem niezbędne i regulaminowe o mnie:
Wiek : 26
Waga : 55
Wzrost : 167
Obwód w biuście : 82
Obwód pod biustem : 70
Obwód talii w najwęższym miejscu : 63
Obwód na wysokości pępka : 67
Obwód bioder : 91
Obwód uda: 50
Obwód łydki :34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : od pasa w dół
W którym miejscu najszybciej chudniesz : od pasa w górę
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) : znudziły mi się nieco fitnessowe treningi (ćwiczyłam systematycznie od września 2010 do stycznia 2011 3x w tygodniu, potem miałam kłopoty zdrowotne: neuralgia międzyżebrowa, która wyłączyła mnie z aktywności aż do maja 2011, kiedy to wróciłam do treningów fitness-> Zajęcia typu TBC, Cardio 3-4 x tyg) teraz chciałabym poćwiczyć siłowo, ale pragnę zaznaczyć, że poza machaniem różnorakich serii na TBC nie mam doświadczenia , dysponuję karnetem na siłownię, stepperem , skakanką oraz rowerem (takim całkowicie frywolnym- w sensie poruszam się poza obrębem czterech ścian i bardzom uradowana kiedy to czynię;)
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznicę, płatki owsiane z dodatkami w postaci suszonych owoców (np. rodzynki, żurawina, omlety)
Co lubisz jeść na obiad : kasza gryczana, jęczmienną, ryż, makarony razowe lub ryzowe, warzywa gotowane lub w postaci surówek, strączkowe ulubione, w zasadzie nie jestem wybredna, chętnie pichcę … tylko brukselka jakoś mi nie wchodzi
Co jako przekąskę : migdały, orzechy włoskie lub marchewka, owocami też nie pogardzę
Co jako deser : suszone owoce lub w przypływie chcicy na co słodkiego gorzka czekolada- ale bez przegięć
Ograniczenia żywieniowe : wegetarianizm od 14 r.ż,
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : zniesienie lordozy szyjnej, bóle głowy pochodzenia naczyniowego, hipoplazja nerki prawej…więcej grzechów nie pamiętam. …regularnie, bez hormonów
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, fitness, rowerowanie, stepper, skakanka
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : zakupiłam whey 100, przyda się?
Stosowane wcześniej diety : nie dotyczy



Cele:
1)Zwiększenie siły.
2)Likwidacja dysproporcji między górą a dołem: po polsku: rozbudować górę, pozbyć się nadmiaru z dołu.
3)Uwidocznić mięśnie brzucha.

aeroby: wtorek, czwartek, sobota
siłownia:poniedziałek, środa, piątek
1-2 tydzień: 2 obwody
3-4 tydzień: 3 obwody
5-6 tydzień: 4 obwody

Rozgrzewka 15min:
1. Wspięcia na palce stojąc
2. Prostowanie nóg na maszynie siedząc
3. Zginanie nóg na maszynie leżąc
4. Odwodzenie nogi w tył stojąc
5. Odwodzenie nogi w bok z obciążeniem
6. Przewodzenie nogi do wewnątrz stojąc
7. Wyprosty tułowia (grzbiet)
8. Uginanie przedramion ze sztangą (podchwyt)
9. Unoszenie bokiem w górę sztangielek
10. Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami
11. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej
12. Krzyżowanie sztangielek stojąc
13. Prostowanie przedramienia zza głowy
14. Pompka tricepsowa
15. Brzuchy na ławce skośnej
16. Skręty tułowia z gryfem

Po obwodach:
brzuchy :
CURL UPS 3 x25
BICYCLE CRUNCHES 3x 25
REVERSE CRUNCHES 3x 25
SUITCASE CRUNCHES 3x 25
FINGER TO HEELS 3x 25
LEG RAISES 3x 25

20min biegu lub szybkiego marszu.
Stretching

Wszelkie uwagi mile widziane
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
trudny tydzień... wybiegać udało mi się tylko raz we wtorek jedyne 25 minut...kostka wymagała odpoczynku....dziś ok...solidnie poćwiczyłam na siłowni a jutro będę brała udział w kolejnej piątce ( 5km )- Bieg Powstania Warszawskiego- może uda mi się polepszyć czas Jestem dobrej myśli

edit:

nie udało się polepszyć czasu, kostka szwankuje co jakiś czas.... siłowni nie odpuszczam
Póki co, prowadzić dziennik mam czas tylko w kalendarzu.
Tęsknię za regularnym pobytem tu





Zmieniony przez - unplugged w dniu 2012-11-20 20:19:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
przykładowa miska:

1 posiłek: 8.30omlet (owies cynamon, whey, jaja) z jogurtem naturalnym i borówkami
2 posiłek:11.00 ciecierzyca z ziołami+ sałatka z zieleniny, after: orzechy laskowe
3 posiłek:13.30 whey, ogórek, brokuł, fasolka szparagowa
4 posiłek:16.00 kasza gryczana, pomidor, sadzone
5 posiłek: 21.00: sałatka pseudo-grecka: twaróg, ogórek , pomidor, oliwki, czerwona cebula, zioła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Również życzę powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
brzuchy :
CURL UPS 3 x25
BICYCLE CRUNCHES 3x 25
REVERSE CRUNCHES 3x 25
SUITCASE CRUNCHES 3x 25
FINGER TO HEELS 3x 25
LEG RAISES 3x 25

fajne wykorzystam na najblizszym treningu.


rowniez zycze powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
Dziękuję :)

dontknow: wrzucam źródło na wypadek, gdyby ktoś posądził mnie o plagiat:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066


Kombinuję ze zdjęciami, ale załączanie nie wydaje mi się tak oczywiste i nie wiem czy to kwestia bardziej niecierpliwości czy nieumiejętności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066


przód
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066


góra przód
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066


góra tył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066


całość tył
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nina- pragnę wyrzeźbić ciałko swoje, nabrać siły.

Następny temat

Trening dla 50+

WHEY premium