SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ulica a praktyka

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czytam od dłuższego czasu posty wychwalające jeden styl waki kosztem drugiego, (nie)przydatność różnych na przysłowiowej ulicy, ale wszystko to są raczej czyste teoretyzowania. Napiszcie raczej wasze doświadczenia na ulicy, jak naprawdę zachowaliście się w realnych sytuacjach, tam gdzie nie ma reguł i gdzie walka może być ostatnią.
Jeśli nie macie takich doświadczeń to nie teoretyzujcie, czy Tayson na ulicy pokonałby tego czy tamtego bo to chyba nie ma sensu.


I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadzam się z Borutą.Każda walka na ulicy jest inna od poprzedniej nawet jeżli goście byli tacy sami, to mogło miejsce być inne, albo samo rozpoczęcie raz przez zaskoczenie a drugim razem w sprzeczce? wiara w swoje umiejętności to jest ważne. A płynie ona z doświadczenia więc idz i walcz !!!!!!!

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ulica to mocna psychika+umiejetnosci (boks+parter) i obicie geby (czytaj reagowanie w sytuacji zagrozenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
Po pierwsze raczej nikt nie obudzil sie rano i nie stwierdzil iz ten a ten system jest the best bo mu sie tak podoba. Do wniosku iz pewna grupa systemow ma w konfrontacji przewage mozna dojsc na wiele sposobow. Jednym z nich jest obejrzenie turnieji NHB. O przydatnosci technik tam pokazywanych nie bede nikomu mowil, same sie bronia doskonale. Lewy prosty to podstawa, a o przydatnosci takiego chocby suplesa nikomu mowic nie trzeba.
Moje doswiadczenia uliczne ? Chocby pierwsza z brzegu bijayka ? A kogo to zainteresuje iz pan iksinski trenujacy od XX lat styl XUUUIX dostal odemnie czy kogos innego srogo po glowie ?
Przekonywac do oczystych faktow nie mam zamiaru. A kto nie chce przyjac iz rzeczywistosc nie czeka lecz zmienia sie dynamicznie to trudno.A co do regul na ulicy to stosuje w zasadznie tylko jedna : zdrowy rozsadek.
I oby mata miekka byla .... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
tez prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam sie z toba hast co do zdrowego rozsadku. Ale ten wlasnie zdr. rozsadek powinien podpowiedziec Ci ze turnieje NHB nie sa do konca wyznacznikiem "ulicy". Wdlug mnie NHB to wspaniale urzadzona propaganda BJJ a uwazanie ze BJJ jest the best na ulicy przez to ze wygrywa w NHB to tak samo jak twierdzic ze Britney Spears jest the best dlatego ze wygrywa wiekszosc MTV mjuzik ewards ;).

vasyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NHB to w takim razie tez "propaganda"zapasow,sambo,judo,shootfightingu,luta livre,pankrasu i innych SKUTECZNYCH I KONTAKTOWYCH sportow walki.


nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
A gdzie ja napisalem iz NHB to wyznacznik ulic. O tych turniejach pisalem w kontekscie showu bushido zwanym. Po glebszej analizie zasad turnieji tekewondo, karate , judo, jiujitsu, i innych doszedlem do wniosku. Turnieje NHB maja najbardziej liberalne zasady ze wszystkich istniejacych turnieji. Nie dosc ze moze wystartowac i pokazac swoje umiejetnosci nawet Jan kowalski z peru cwiczacy ichsza odmiane stylu koguta to jako iz zasady sa takie a nie inne ta formula turnieju jest najbardziej ze wszystkich zblizona na warunkow jakie spotykamy w szarym swiecie. Czy ja napisalem iz NHB to turniej bjj only ? Bjj ma wlasne zawody sportowe jakby ktos nie wiedzial. A formula NHB jaka jest , kazdy widzi. A co do britney i instytucji mtv "music" adwards. bardziej to poruwnanie odnosi sie do bushido czy do WWF niz to powaznych , profesjonalnych juz teraz turnieji. A co do bjj to mysl co chcesz, bjj broni sie doskonale samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciezko sie do tego przyznac, ale jeden problem. Od 4 lat trenuje sztuki walki i mimo to gdy na ulicy ma dojsc do konfrontacji, to trzese sie jak osika. Co prawda zawsze jest to ktos wiekszy czy wygladajacy groznie, albo ma noz itp. ale z takim doswiadczeniem na treningach powinienem dac mu chyba rade. Przewaznie konczy sie to ucieczka. Gdy juz dojdzie do walki to zeby komus nakopac musze byc naprawde wqurzony, bo wtedy juz prawie nad soba nie panuje i gosc ma wtedy naprawde przechlapane. Co do treningow, gdy mamy jakies sparingi to nie unikam walki i nawet niezle mi idzie podczas walk, nawet z goscami, ktorzy dluzej trenuja. Wtedy wogole sie nie boje, nawet jak wiem ze nie mam szans. Tak wiec chyba najwazniejsza jest psychika. Acha, trenuje kyokushin jakby kogos interesowalo (tylko nie mowcie ze to kicha i tam chodza same cykory). Jak mozecie mi cos poradzic to jestem otwarty na sugestje (zmiana stylu nie wchodzi w gre).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tym ze sie trzesiasz jak osika to wlasnie zmiana stylu by Ci pomogla;)
Jak nie to pocwicz sobie walki bez zadnych regol(taki sparring na totalny fulcontact w ochraniaczach na kolana,piszczele,lekkich piastkowkach,na macie).Po prostu walka do poddania z kopaniem lezacego,udezeniami z dyni itd.
Po czyms takim(jesli sparujesz z kims konkretnym)to walka na ulicy z jakims leszczem bedzie dla Ciebie kuzwa jak przyjemna zabawa(no pod warunkiem ze nie ma jakies znaczacej przewagi liczbowej lub nozy itp.)

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
fakt iz trzesiesz sie jak osika przed walka na ulicy swiadczy w zasadzie o tym iz brak tobie otrzaskania na ulicy. Warunki na sali roznia sie od ulicy co juz przyznales. Bedziesz sie trzasl dalej i nawet zmiana stylu tobie nie pomoze tobie. Skoro twierdzisz iz jest to wina twojej psychiki to sam sobie odpowiedziales na pytanie. A co do twojego interesujacego podejscia do walki zwanego szajba. Fajnie sie leje takiego gostka patrzacego na mnie jakby mial ciebie zaraz za***ac wzrokiem,. machajacego konczynami byle tylko trafic. Moze i ten sposob jest skutzeczny na leszcza lecz nie rzycze tobie byc trafil na otrzaskanego. Cwicz co chcesz, tylko zastanow sie nad tym po co trenujesz i dlaczego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naprawde nie mam otrzaskania na ulicy, ale zawsze trafia sie jakis kafar z nozem czy cale stado leszczy o duzej przewadze liczebnej - i jak sie wtedy nie bac. Zmiana stylu i tak by nie pomogla bo sparing to sparing, a ulica to ulica. Boje sie tylko przed sama walka (na ulicy), a pozniej ogien, i jak jeszcze sie wku... to nie patrze jaki by gosc nie byl tylko leje, juz mi wtedy nie zalezy. Niestety strach dziala na mnie raczej paralizujaco niz mobilizujaco i w tym caly problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z nunchaku.

Następny temat

chwalic sie to piekna rzecz..:)

Wiecej