SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

twaróg w if

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4314
nie mam jak tanim kosztem uzupełnić białka w diecie. Czy nie zaszkodzi większa ilość twarogu na if? Przykładowo: przed treningiem 250g twarogu, po treningu mięso + jajka i ostatni posiłek ponownie 250 g twarogu. Oczywiście węgle do tego, ale to zależnie od dnia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
EmLow
Moze cholesterol zle na ciebie nie dziala, co nie znaczy ze na kogos innego podziala tak samo.



To akurat tyczy się każdej zdrowej trenującej osoby.
Reszty głupot nie skomentuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2591
białko to białko :)

Dziennik Treningowy :) Gorąco zachęcam http://www.sfd.pl/[DT]_mArc97_Uderz_w_Tłuszcz_!-t960455.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
sugeruję nie jadać takich ilości twarogu. Nie jest prawdą że białko to białko. Jesli szukasz tanich źrodeł białka włącz do diety podroby (wątróbkę, żołądki, serca), zamiast piersi z kurczaka sięgaj po udka. Z nabiału wybieraj produkty któe charakteryzująsię lepszym stosunkiem wapnai do fosforu (np. ser mozarella)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Nie jestem na IF, ale spokojnie można jeść ten twaróg. Sam wcinam w sumie codziennie. Tyle, że wiadomo - nabiał = więcej estro = syfy. W moim przypadku to się sprawdza niestety.

marc97- no nie zupełnie. Różnią się przyswajaniem aminokwasów na przestrzeni czasu. I ogólna przyswajalność np. jajka a twarogu i uwalnianie aminokwasów jest inna. (w tym wypadku około 4h jaja a twaróg około 7h).

faf - zgadzam się, ale jeżeli wymieniasz podroby to warto wspomnieć, że mają sporą ilość cholesterolu. Więc nie taki twaróg zły jak go malują...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4314
a mam pytanie z troche innej beczki. zaczynajac trening silowy na czczo to w czasie treningu mozna dac weglowodany proste? w celu dostarczenia energi...

Zmieniony przez - dawidex007 w dniu 2013-07-29 12:24:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Można. Ale po co zaczynać trening na czczo? Bez posiłku podczas treningu jeszcze tym gorzej, że rano może trochę zmulić żołądek. Ja bym zjadł śniadanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
EmLow
Nie jestem na IF, ale spokojnie można jeść ten twaróg. Sam wcinam w sumie codziennie. Tyle, że wiadomo - nabiał = więcej estro = syfy. W moim przypadku to się sprawdza niestety.

marc97- no nie zupełnie. Różnią się przyswajaniem aminokwasów na przestrzeni czasu. I ogólna przyswajalność np. jajka a twarogu i uwalnianie aminokwasów jest inna. (w tym wypadku około 4h jaja a twaróg około 7h).

faf - zgadzam się, ale jeżeli wymieniasz podroby to warto wspomnieć, że mają sporą ilość cholesterolu. Więc nie taki twaróg zły jak go malują...


To wytłumacz proszę, w jaki sposób spożywany w produktach typu jaja czy podroby cholesterol wpływa na jego poziom we krwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
EmLow
Można. Ale po co zaczynać trening na czczo? Bez posiłku podczas treningu jeszcze tym gorzej, że rano może trochę zmulić żołądek. Ja bym zjadł śniadanie.


Może już nie pisz w tym dziale?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
EmLow - akurat nie nalezę do dietetykó, który uważaliby cholesterol pokarmowy za istotne zagrożenie dla zdrowia. Zwłaszcza w przyapdku młodych, zdorywch i aktywnych osób i zwłaszcza w przypadku diobrego jakościowo doboru pokarmów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Hubert - a może napisz grzeczniej i podaj argument, a nie się spinasz. Ja nie napisałem, że jest zły ale jego spora ilość z tego co wiem potem ma wpływ na jego poziom we krwi. Bo bierze się w organizmie z biosyntezy i pożywienia. Ego to Ci widzę, że cały czas rośnie.

Aha, zapomniałem, że to temat o IF dlatego napisałem o tym posiłku przed treningiem.

Faf - a to czasem nie jest kwestia indywidualna? Bo tak na prawdę jeśli ktoś nawet trenuje te 3x w tyg to nie jest jakaś wysoka aktywność fizyczna... To w takim razie uważasz, że cholesterol nie ma żadnego wpływu na zdrowie? I czy podroby to taki dobry jakościowo produkt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
EmLow

Aha, zapomniałem, że to temat o IF dlatego napisałem o tym posiłku przed treningiem.


Ach, ta skleroza. W sumie to już ten wiek




Nie chodzi o czyjeś ego, tylko o to, że Twoja teoria została zdementowana badaniami naukowymi. Prócz tego po około dwóch latach spożywania ~2000% zalecanej przez lekarzy ilości cholesterolu z pokarmu cholesterol całkowity miałem na poziomie 140, trójglicerydy niskie natomiast HDL relatywnie wysoki.

I nie bądź taki przewrażliwiony

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-07-29 15:50:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

okno jedzenia

Następny temat

dieta do oceny if , pierwsza dieta

WHEY premium