SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tribulus terrestris od a do z

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Borsuk z działu OLIMP.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
jako, ze tt stał się ostatnio dość popoolarnym sooplementem ;) prosiłabym ktooregoś z panoow /ambroziak, szukała/ o ustosoonkowanie się do moich supozycji

nie wiem, czy dobrze myślę...chodzi o kwestię aromatyzacji przy tt jak i jego wpływu na kobiety

wpierw aromatyzacja

po pierwsze - prodookcja testosteronu zachodzi w ten sposoob, że następooje stymoolacja przysadki do zwiększenia wydzielania LH, ktoory poboodza ICSH do syntezy testosteronu

testosteron jest kontrolowany przez estrogeny, ktoore poboodzają receptory androgenowe; wynika z tego, że bez nich działanie testosteronu nie byłoby takie jakie jest

podniesiony w ten sposoob testosteron moosi więc aromatyzować, aby wytworzyć estradiol, ktoory poboodzi owe receptory /oczywiście organizm faceta roownież wytwarza niewielkie ilości estrogenoow w jadrach; jednak wynika z tego, że przy podniesionym poziomie testo są one nie wystarczające do poboodzenia owych receptoroow androgenicznych => stąd m.in. imho bierze się aromatyzacja/

kolejnym wg mnie czynnikiem mogącym dopoościć do aromatyzacji może być zawarty w tribulusie /jako roślince/ beta-sitoterol, ktoory odpowiedzialny jest za inhibicję konwersji testosteronu do DHT => podniesiony poziom testo wymoosza zwiększenie poziomu estrogenoow itd.
pozostaje tylko kwestia jego ilości, tzn. czy zawartość beta-sitisterolu jest rzeczywiście taka dooża, by mogła zaszkodzić /niestety nie mam danych na ten temat :( - jedynie przypooszczam, więc moje przypooszczenia mogą być ‘na wyrost’/

jednak to, że nie ma wizualnych objawoow nadmiaru estrogenoow może być imho spowodowane kilkoma rzeczami:
1. zbyt małą ilością protodioscine; protodioscine stymoolooje enzym 5-alfa-redooktazę /konwersja testosteronu do DHT, a jak wiadomo DHT nie ulega aromatyzacji/ i przysadkę do wydzielania LH; czyli skoro mamy mniejszą ilość protodioscine => mniejsza ilość testosteronu niż można by zakładać...aromatyzacja nie jest widoczna
2. znoow beta-sitosterol - ten fitosterol ma blokować receptory estrogenu, by zredookować aromatyzację => zapobieganie gino, retencji wody, wzrostu ilości tk.tłooszczowej etc.
3. tribulus zawiera w sobie takie ilości komponentoow, że sam niwelooje efekty ewentualnej aromatyzacji
4. organizm faktycznie może kontrolować aromatyzację w przypadku tak słabo działającego środka jakim jest tt /słabo w poroownaniu do saa/ - jednak pozostaje brak badań potwierdzających tę hipotezę
5. dodawaniem antyaromatyzeroow typu chryzyna, indole-3 carbinol, dodatkowy beta-sitosterol etc.

jak więc jest właściwe ze sprawą aromatyzacji przy tt?
przeglądając strony internetowe spotkałam się ze sprzecznymi opiniami na ten temat...


jeżeli chodzi o wpływ tt na kobiety
tutaj nie bardzo rozoomiem :( - roownież dotarłam do roożnych opinii
wg jednych badań tt ma wpływać na zwiększenie koncentracji hormonoow włączając estradiol, przy lekkim wzroście poziomu testosteronu, co daje usprawnienie owoolacji i wzrost libido
a wg innych, że u kobiet tt wpływa na redookcję estrogenu i wzrost progesteronu; a jak wiadomo progesteron jest antagonistą w stosoonku do estradiolu => daje to zroownoważenie układu hormonalnego (zastosowanie w terapii menopauzalnej i PMS)

i właśnie tego nie rozoomiem :(
coś mi umknęło?

znalazłam ciekawe badania - wklejam istotny fragment - mam nadzieje, że się nie rozjedzie ;)
to info z jakiegoś sympozjoom, ktoore odbyło się w tym roku w dżakarcie
dotyczy wpływu protodioscine na kobiety, a dokładnie na poziom hormonoow i czynniki z nim związane
warto przyjrzeć się poziomowi estradiolu i whr



In respect to the hormone profiles, protodioscin was reported to significantly increase DHEA, GH and SHBG and decrease prolactin, estradiol, and testosterone serum blood levels. Whereas in the placebo group, all hormone profiles were not significantly changed (p>0/05). Also, no changes of the liver and renal function tests were reported (p. 0.005) (see table A). Because of the very short period of this preliminary trial the BMD was not performed. A more extended trial should be conducted in the future so that the results of the BMD (before and after the trial) show convincingly the positive details of the BTO.


Table A

Results

HORMONAL PROFILES



A significant increase of OST in group I (Fig. II) was reported 11.3900 (SD = 5.9668) to 14.5560 (SD = 8.7275); (p<0.05). A significant decrease of ALP from 81.12 (SD = 73.27 (SD = 25.438) was reported (Fig. I). In group II a non-significant increase (p>0.05) of mean OST was reported from 13.5740 (SD +5.5323) to 14.1135 (SD + 52.953) was also reported (Fig. I)/
Although the BMI after consuming protodioscin was not decreasing significantly, the lost visceral fat or decrease of the whip-hip-ratio (WHR) from 0.82 ± 0.007 to 0.80 ± 0.006 was very promising (significant by p<0.05) Tab. B)


Table B

Obesity



Conclusion and remarks: Daily nutritional supplementation with protodioscon may exert positive effect on the BTO in pre and menopausal women. Obesity or weight gain - which can also significantly affect the quality of a woman’s life - was reduced within 6 weeks of consuming the Tribulus terrestris extract (Tab. B).



pomijam kwestie stymoolacji i oczyszczania wątroby, regoolacji ciśnienia krwi, zwiększenie siły i wytrzymałości - bo to akoorat pojmooję

w ramach całkowitej ciekawostki - są badania wg ktoorych tt w ogoole nie działa na sportowcoow bądź daje minimalne efekty... ale jooż nie mieszam bardziej ;)


btw
bardzo prosiłabym nie robić z tego posta kolejnego chatu
chociaż raz...


artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2003-08-27 21:16:15

28:06:42:12
That is when the world will end.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam !

Kończę wlaśnie cykl TT. Co mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia ?
Napewno podnosi się libido i siły witalne. Spadła mi też zawartość tkanki tłuszczowej mimo braku spadku wagi tak więc jakieś działanie anaboliczne TT napewno wykazuje (przynajmniej na mnie). Nie są to efekty oszałamiające ale napewno zauważalne. TT brałem przez 2 miesiące. Dwie tabletki (TT OLIMP 90%) na czczo rano, jedmą przed treningiem.
Zauważyłem też skutki uboczne.
Po pierwsze po jakimś tygodniu stosowania dostałem uczulenia, które mam do teraz aczkolwiek w mniejszym stopniu. Na brzuchu i udach pojawiły się zaczerwienienia które dosyć swędzą. To możnaby jescze przeboleć ale drugim skutkiem ubocznym (po około 4-5 tygodniach stosowania) jest podrażnienie sutków i lekkie ich powiększenie (coś jakby lekka ginekomastia). Jeśli któryś z Was specjalistów mógłby się jakoś ustosunkować (w szcególności do skutków ubocznych) byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

A.C.A.B
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2003-08-27 22:12:45

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308


tabela a

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308


tabela b

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy panowie Ambroziak i Szukała się nie obrażą ale wkleję kilka ich wypowiedzi które z pewnością uzupełnią temat ( choć po Grasiku trudno co uzupełniać)
Osobiście jestem zachwycony działaniem tt ale jedno jest pewne, tymi powiedzmy naturalnymi metodami zbyt wiele nie da się "oszukać" organizmu
Zakładając ze w przypadku podnoszenia poziomu test. czy obniżania estrogenów w ten naturalny sposób organizm będzie się bronił przed zmiana w każdą ze stron
W takim przypadku pytanie na ile jest sens i jakie może być ewentualne ryzyko robienia takich niespodzianek własnemu organizmowi?


Bull, oczywiście, że nawet naturalne podnoszenie teścia sprowokuje sprzężenie zwrotne. Dla tego propozycje cyklicznego przyjmowania TT są jak najbardziej właściwe. ZMA to raczej nie dotyczy, gdyż ono zawiera pierwiastki, niezbędne do optymalnego tempa syntezy teścia i GTF-u. Przy jedo stosowaniu, poziom hormonów anabolicznych ustala się na pewnym poziomie, właściwym dla odpowiedniego tempa anabolizmu przy treningach siłowych. Natomiast niedobór cynku i magnezu, powoduje spadek anabolików, poniżej tego optimum.

S. Ambroziak

Bull, prawdopodobnie większość roślinnych preparatów podnoszących poziom testosteronu działa poprzez efekt antyestrogenowy. Pozim testosteronu jest bowiem regulowany przez estrogeny, na drodze sprzężenia zwrotnego. Wygląda to tak: testosteron zamienia się w estradiol (aromatyzuje), a estradiol hamuje uwalnianie gonadotropin w przysadce mózgowej, i tym sposobem hamuje wytwarzanie testosteronu. Jeżeli teraz podamy antyestrogen, to estradiol nie będzie hamował przysadki i gonadotropin - poziom testosteronu wzrośnie.

S. Ambroziak


Przerwa w TT dla tego, że po długim czasie stosowania może on zaburzać oś przysadka-gonada.
Bull, nie natrafiłem na badania, mówiące o wpływie długotrwałego stosowania antyestrogenów na zdolności wysiłkowe. Badania w tym temacie skupiają się raczej na efektach zdrowotnych, długotrwałego stosowania antyestrogenów. W tej chwili podaje się już, jako pewnik, że postępowanie takie chroni przed nowotworami!
Jeżeli natrafiłeś na jakiś ciekawy artykuł w tym temacie, to umieść na Forum.

S. Ambroziak


relacja estrogen/testosteron jest dość charakterystycznie widoczna u kobiet po menopauzie. U kobiet w tym okresie dochodzi do spadku poziomu estrogenów i jednocześnie wzrasta stężenie androgenów. Dochodzi również do obniżenia stężenia białka silnie wiążącego hormony płciowe, głównie testosteron. Spadek poziomu estrogenów po menopauzi, powoduje silny wzrost ilości wolnych, krążących androgenów. Fakt ten prawdopodobnie ma decydujący wpływ na występowanie u niektórych starszych kobiet hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia ciała) i łysienia typu męskiego.
Ponadto charakterystyczną cechą jest nadwaga brzuszna jaka tworzy sie u kobiet w tym okresie. Jeżeli kobieta zacznie przyjmować żeńskie hormony nadwaga brzuszna przechodzi w udowo pośladkową.

Podobny efekt mammy u mężczyzn, choc zachodzi on łagodnie. Kiedy Zmniejsza sie z wiekiem poziom androgenów do głosu zaczynaja dochodzic estrogeny. Wówczas mężczyźni maja wieksze tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej w okolicy ud i pośladków, powstawania lipomastii, itp. Jak zapewne wielu zauważyło podobne efekty daje sie zaobserwowac u niektorych osób naduzywajacych środki androgenne.

szukala



Cos znalazłem

Chryzyna (5,7-dwuhydroksyflawon) należy do grupy substancji chemicznych zwanych flawonami i izoflawonami, które hamują działanie enzymu-aromatazy. Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że aromataza przekształca cenne androgeny w estrogeny albo, innymi słowy, powoduje, że mężczyzna staje się bardziej kobiecy. Teoretycznie gdyby dało się zablokować działanie aromatazy, miałoby się mniej czynnych biologicznie estrogenów, a więcej potrzebnego nam testosteronu. Oznaczałoby to lepszą sylwetkę i mniejsze ryzyko wystąpienia ginekomastii. Ponadto chryzyna ma jeszcze inne ciekawe działanie: przciwlęgowe, przciwdrgawkowe, przciwutleniające i przeciwzapalne. Jak wiecie, produkcja testosteronu regulowana jest przez oś podwzgórze-przysadka-jądra. Polega to na tym, że peptyd podwzgórzowy zwany hormonem uwalniającym hormon luteininzujący (LHRH) działa na przysadkę powodując uwolnienie hormonu luteinizującego (LH). Następnie LH wędruje wraz z krwią do jąder, powodując w nich wydzielanie testosteronu. Ale taki proces nie może trwać w nieskończoność, gdyż w perzciwnym razie pływałbyś w testosteronie. Twój organizm wyczuwa, kiedy masz wystarczjąco dużo testosteronu we krwi i to na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego hamuje uwalnianie LHRH z podwzgórza, a LH z przysadki. Wówczas organizm produkuje mniej testosteronu, dzięki czemu utrzymuje się prawidłowy poziom tego hormonu. Ale to jeszcze nie koniec... u normalnych mężczyzn także estrogeny działają na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego w stosunku do uwalniania LHRH. U mężczyzn konwersja androgenów do estrogenów odbywa się w jądrach i w tkance tłuszczowej, a im jesteśmy starsi, tym większa aktywność aromatazy

członek-mafia.suple.hardcor.pl
atleta.pl -najbardziej szczery i uczciwy dealer odzywek w necie
W sprawach nagłych-kom. tlen


saw palmeto działa też przeciwestrogenowo. Ja do zestwu Bula dodał bym jeszcze izoflawony, np Sojavit 70. Chodzi bowiem o to, aby kompleksowo hamować estrogeny - przenianę teścia w estradiol i bezpośrednio receptory estrogenowe.
Bul, małe dementi do jednej z moich wcześniejszych wypowiedzi. Napisałem, że osiągnięcie izolacji saponin steroidowych na poziomie 80% jest niemożliwe. Ostatnio dotarła do mnie dokumentacja najnowszej technologii - już teraz jest to możliwe!...

S. Ambroziak


https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=90275&forum_id=133&Topic_Title=&forum





członek-mafia.suple.hardcor.pl
atleta.pl -najbardziej szczery i uczciwy dealer odzywek w necie
******************************
NACZELNIK DZIAŁU SUPLEMENTACJA
******************************
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
może wg ciebie nie ma uzoopełniac ale pewnie jest co prostować %)
i dzięki za te fragmenty - nie mogłam doszookać sie tego posta, o ktoorym wspominałes:)

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17159
Bardzo przydatna praca warto sie tym zainteresować!


członek-mafia.suple.hardcor.pl

Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl 

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
Pana ambroziaka nie ma chyba teraz...ale tez jestem ciekaw co napisze...ale te badania jakos mnie dziwia ale mniejsza z tym:)


ps.Grasik mozesz mi na mail wyslac adresy stron skad bierzesz te rozne art.,badania itp.

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
ziki - nie mam konkretnych stron
po prostu przekopooję net i tyle
najczęściej chyba jest to national center for biotechnology information albo biblioteki medyczne

zresztą - szookajcie a znajdziecie ;)

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2003-08-29 18:41:49

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pozostałe informacje dotyczace tt czyli cykle i ewentualne dodatki dopełnia dyskusja poście do którego link podałem wyzej

członek-mafia.suple.hardcor.pl
atleta.pl -najbardziej szczery i uczciwy dealer odzywek w necie
******************************
NACZELNIK DZIAŁU SUPLEMENTACJA
******************************
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Powiadomiliście Sławka ?

.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak stosowac L-karnityne???

Następny temat

DOMOWEWE ZMA

WHEY premium