SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening z masą własnego ciała zamiast siłowni

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
Witam. Od kilku lat trenuję na siłowni. Ćwiczyłem zarówno systemem FBW jak i splitem. Moim celem zawsze było budowanie estetycznie wyglądającej sylwetki, nie zależy mi na dużej masie mięśniowej. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad odejściem od tradycyjnych treningów na siłowni i rozpoczęciem treningów kalistenicznych. W domu posiadam poręcze do dipów i drążek, także myślę ze na początek wystarczy. Do treningów z masą własnego ciała zainspirował mnie Mateusz Płachta, któremu sylwetki i siły zazdrości zapewne nie jeden adept treningów na siłowni. Mam wielką prośbę do osób które maja już jakieś mniejsze bądź większe doświadczenie z tą dziedziną sportu o pomoc w ułożeniu dla mnie planu treningowego. Jak już wspomniałem z siłownią mam doczynienia od kilku lat, także plan treningowy musi być na tyle wymagające żeby przynosił progresję a nie regres. Chciał bym ćwiczyć systemem jeden dzień treningu, jeden dzień przerwy. Poniżej zamieszam ankietę:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 29
Waga : 70
Wzrost : 171
Obwód klatki : 102
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 80
Obwód uda : 57
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 12%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : w miarę możliwości produkty pełnowartościowe
Cel : estetyka sylwetki, zwiększenie masy
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : kalistenika, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy, białko, kreatyna
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

czekam na wasze propozycję ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Ciężko uwierzyć że jak robiłeś na siłce martwe ciągi na powiedzmy 160 kg to teraz będziesz robił sam drążek bez obciążenia i dasz sobie wystarczający bodziec DO ESTETYCZNEJ SYLWETKI.

Jak chcesz rzeczywiście iść w kalistenikę to se ściągnij Christophera Sommersa "Building the gymnastic body" i jedź wg tam opisanych rozpisek.

Inna sprawa: co Ty robiłeś na siłowni że dopiero teraz bierzesz się za drążek i dipy? Przecież to są normalne elementy treningu kulturystycznego...

Ps. Jak dopiero zaczynasz kalistenikę to regres zawsze będzie bo trochę czasu minie zanim dojdziesz do cięższych ćwiczeń z ciężarem własnego ciała (waga przodem-tyłem chociażby, planche).

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Jak diety będziesz pilnował to i estetyczną sylwetkę da rady zrobić na kalistenice.
Jak się sprawdzasz w podstawach dla kalisteników typu: podciąganie na drążku, dipy, pompki, unoszenia nóg w zwisie, rozjazdy na kółku, planki czy pompki w staniu na rękach?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2018-07-01 20:48:10

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
Wczoraj sprawdzałem, podciągnięć w szerokim chwycie zrobiłem 20, pompek klasycznych 50, dipów 30, planka 3 minuty, z kółkiem też mam trochę doświadczenia. Niestety pompek na rekach nie potrafię zrobić, no chyba że jestem oparty o ścianę i ktoś mnie trzyma za nogi. Brzuch mam mocny także unoszenie nóg w zwisie też mi dobrze wychodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 570
z tym że nie wiem jak rozpisać trening w ten sposób żeby było optymalnie dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
z tymi pompkami na rękach chodziło mi w oparciu o ścianę,z tym że niekoniecznie z trzymaniem nóg przez kogoś.

To co będzie optymalne dla Ciebie powinieneś sam wiedzieć,w końcu stażu z ćwiczeniami trochę już masz.

Zakładając ze wyniki w tych ćwiczeniach masz czysto siłowe,tj pełne ruchy, bez bujania się na drążkach,poręczach jak małpa na galęzi, masz całkiem dobre. Baza solidna
Próbowałes kiedyś setów? Może zacznij od tego, bo bazę masz by je wykonywać, a będzie to swego rodzaju nowy bodziec,no i przygotowanie mięśni,ścięgien pod figury

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan cwiczen na mase (+ sile) w domu mahac hantle i drazek?

Wiecej