SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening siłowy w przygotowaniu do górskiego ultramaratonu

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1582

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

42

Waga

57

Wzrost

163

Cel treningowy

wytrzymałość siłowa - przygotowanie do górskiego ultramaratonu

Staż treningowy na siłowni

początek - 1 mc

Uprawiane inne sporty

biegi ultra, górskie (od 4 lat)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia - pełny osprzęt

Dieta

wegan

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

nie

Ostatnio przerabiany plan

ćwiczenia ogólnorozwojowe

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Witam!
Jak w tytule - aktualnie przygotowuję się do górskiego ultramaratonu (start w połowie lipca). W tym sporcie mam kilkuletnie doświadczenie, ale profil i charakter trasy wymaga szczególnego przygotowania siłowego - wielokilometrowe strome podejścia i strome zbiegi.

Postaram się syntetycznie:
- z siłownią zapoznałam się na początku grudnia; jest mała, ale myślę że wystarczająco wyposażona; brak jednak regularnego kontaktu z instruktorem
- o ile kondycję oceniam u siebie dość dobrze, tak po pierwszym zderzeniu z siłownią - siła mięśni to miazga
- na trening na siłowni jestem w stanie przeznaczyć 2 dni w tygodniu (3-4 dni pozostawiam na trening biegowy)
- głównym celem jest poprawa wytrzymałości siłowej całego ciała (nie tylko nóg i pośladów - choć to jest priorytet)

Szukam informacji o tym, jak optymalnie zaplanować trening, jakie dobrać ćwiczenia, jak dobierać obciążenia aby poprawić siłę nóg/i wytrzymałość siłową całego ciała.

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
najwiecej trafnych odpowiedzi usyskasz zakładajc temat w dziel dla pań https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html
zachecam do załozenia bolgu treningowego - fajna opcja i duzo zyskasz

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Myślałam o tym dziale, ale stosunkowo niewiele kobiet trenuje do biegów górskich i ultra i dlatego tak wybrałam. Ale dzięki :)

Jeśli chodzi o mój cel: przygotowuję się do wyścigu, który będzie trwał od 18-24 godzin. Ścigałam się juz tyle czasu, ale nie w tak bardzo górskich warunkach. Rozumiem więc, że powinnam skupić się na ćwiczeniach budujących wytrzymałość siłową, opartych na niezbyt wielkich obciążeniach. Czyli duża liczba serii, a w każdej serii dużo powtórzeń? No i to pytanie - co to znaczy dużo?

Jak dobierać obciążenia? Jak powinnam się czuć po zakończeniu ćwiczenia, żeby móc powiedzieć, że trening jest efektywny? Kiedy, przy moim celu, obciążenie będzie zbyt duże - pamiętając o tym, że siłownia to tylko część mojego tygodniowego mikrocyklu treningowego?







Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-01-05 14:15:40

Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-01-05 14:21:26

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
...


Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-01-18 09:32:27

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22
Ostatnio na forum żywieniowym, które czytam rzucił mi się w oczy artykuł na ten temat https://www.zamow.food-forum.pl/artykul/jak-nalezy-sie-przygotowac-do-ultramaratonow-triathlonow mam nadzieję, że trochę pomoże.


Zmieniony przez - KamilKasp w dniu 2017-09-27 00:10:41
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak dostosowac trening przy redukcji?

Następny temat

Słabe ręcę

WHEY premium