SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening siłowy w domu a trening kalisteniczny.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
Witam, chciałem sie was zapytać, jakie są różnice między treningiem domowym - czyli z obciązeniem wlasnego ciała a treningiem z ciężarami na siłowni ( w moim przypadku siłownia w domu, czyli standart ławka sztanga sztangielki.), Moim zdaniem, gośc który ćwiczy na siłowni jest mniej dynamiczny/większy , ale zarazem silniejszy, a trening z własnym obciążeniem pomoze zbudowac nam sylwetke fitness - mam racje ? jak Wy na to patrzycie? Wczesniej ćwiczyłem wyskok , aczkolwiek teraz gdy liga w siatkówke nam sie lekko mówiąc popsuła chciałem zacząć na siłowni - lecz rozmyślam, czy nie lepsza by była opcja treningu z ciężarem własnego ciała - dodam, że nie chce wyglądać jak Arnold, a mieć właśnie wysportowaną , fit sylwetke, być wytrzymały, nie mieć za dużych objętości , a dużą siłe . a Moze połączyć taki trening z treningiem siłowym ? Jak przedstawia sie wasza opinia na ten temat ? ;) gdzie ciężej zbudować estetyczną sylwetke ? pozdrawiam forumowiczów :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
na silowni również możesz budować dynamikę, ba, wcale nie gorzej niż w ciężarem własnego ciała. W ogóle nie wiem skąd Ci się wziął pogląd ze na siłowni można z siebie zrobić tylko klockowatego kulturystę. Żebyś miał zrobić z siebie Arnolda to potrzeba Ci:
-genów
-lat ciężkiego,siłowego treningu
-reszty(tj rezimu treningowego, diety,supli i/lub więcej)

wstaw jakieś foto jak rozumiesz "sylwetkę fitness"

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
coś takiego http://www.fitneshrani.com/wp-content/uploads/2011/03/ripped-fitness-body.jpg  nie koniecznie na taką skale, ale nie chce mieć 40 w łapie tylko na pokaz , chce mieć siłe, nie musze mieć dużych obwodów- tylko zgrabnych a silnych/wytrxzymałych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Najkrótszą drogą do zbudowania takiej sylwetki będzie siłownia, trening na wolnych ciężarach, nie na maszynach nie zmniejszy Twojej dynamiki czy funkcjonalności - wręcz przeciwnie, poprawi ją. .


Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2015-06-23 19:09:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
co z ciezarem? jaki plan najlepszy? biegi? w dzien silowni? jakies szersze info>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
cieżar dopasowany do Twoich możliwości
plan? calościowy lub dzielony na 4 dni.
co jeszcze? Do takiego wyglądu dopięta dieta

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
teraz pracuje po 11h dziennie, przychodze troche wytyrany, wątpie ze 4 razy dam rade... a jakim planem cwiczyc najlepiej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jak nie chcesz czterodniowym, a wolisz na 3 dni to całościowym np typu FBW
treningi porozkładaj tak by starać się je wykonywać w dni wolne od pracy. Pracując po 11h dziennie ze 3 dni wolne będziesz mieć.


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2015-06-25 10:42:42

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
to jak to rozpracować> po 11/10 h robie od pon to piątku , o 7;30 zaczynam, a po 18 kończe, w soboty mam od 8 do 14 , to luz, mam czas, w niedziele też , także mam 2 dni wolne całkowicie, tylko tu są 2 dni pod rząd i już jest koligacja ... po pracy szczerze powiem że cięzko iśc na siłownie - ciało jak ciało, zrobić moge, ale nóg naprawde nie czuje po pracy, są wyczerpane od 11h stania non stop...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
zmień pracę bo Cię pracodawca w ciula robi z taką ilością godzin(być może i prawo łamie)

Słuchaj, cudów nie ma. Ćwiczyć trzeba chcieć, jak nie chcesz bo nie masz sił po pracy, no to samo się niestety nie zrobi.
Jak dla mnie masz dwa wyjścia.
1) Trzydniowy trening,typu fbw. Jeden z dni weekendowym z cieższym,bardziej rozbudowanym planem. Pozostałe dwa dni w tygodniu wkrócona wersja fbw(3-4 ćwiczenia)

2) Split 4-ro dniowy, z którymś z podziałów push/pull, góra-dół, przód tył. W weekend,sob-niedz, robisz cięższe treningi,a dwa lzejsze treningi robisz w tygodniu roboczym

Przy pierwszej metodzie jest szansa nadzień wolny, przy drugiej nie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
zrobie tak jak z tym fbw - dodam, ze po pracy postaram sie ze 2 dni popływać , kupuije karnet na basen odkryty, mam pianke , to nie ma problemu , dla regeneracji bcaa i nie bede przesadzał z siłownią po prostu ;) przyjdzie mniej roboty to zaczne full cwiczyc, thx za pomoc , a jeszcze jedno, fbw robić 12-10-8-8 czy 5x5 fbw ma sens ? ;>
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZPISKA

Następny temat

Środkowa część klatki piersiowej

Wiecej