SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening redukcyjny do oceny/poprawy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
prosze o poprawe treningu redukcyjnego
25 lat
82kg
staz kilka lat (3-4 z przerwami; to jest pierwsza redukcja)

Dzień 1:
Nogi+barki

Przysiady 8,6,5
MC 16,14,12,10
Uginanie nogi w staniu 16,14,12,10
Uginanie nogi w siedzeniu 16,14,12,10

Unoszenie sztangi wzdłuż ciała 8,6,5
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 16,14,12,10
Arnoldki 16,14,12,10

Wspięcia na palce w staniu16,14,12,10
Wspięcia na palce w siedzeniu16,14,12,10

[+brzuch]

Dzień 2:
Klata+triceps+przedramię

Wyciskanie na ławce płaskiej 8,6,5
Wyciskanie na ławce skośnej 16,14,12,10
Rozpiętki 4x15
Motylek 4x15
Wyciskanie wąskim uchwytem 16,14,12,10

Francuskie w leżeniu16,14,12,10
Prostowanie ramion na wyciągu górnym 4x15
Odwodzenie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia16,14,12,10

Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 16,14,12,10

[+brzuch]

Dzień 3:
Grzbiet+biceps

Wyciskanie zza karku 8,6,5
Szrugsy 16,14,12,10
Ściąganie drążka do karku 16,14,12,10
Odwrotny motylek 16,14,12,10



Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie 16,14,12,10
Uginanie ramion ze sztangą podchwytem 8,6,5
Uginanie ramion w siadzie uchwytem młotkowym 16,14,12,10
Uginanie ramion ze sztangielką na modlitewniku 16,14,12,10



[+brzuch]

Dzięki wielkie, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
no niechze ktos powie mi cos,bo pojde na silownie i sie skrzywdze,sztanga mnie przycisnie albo powiesze sie na wyciagu i co wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Ahem. Pierwszy raz widzę określenie "trening redukcyjny". Rozumiesz przez to "trening siłowy podczas diety redukcyjnej" czy "trening siłowy na rzeźbę" ? Po programie wnoszę, że chyba to drugie. Jeżeli tak, to wygląda zupełnie nieźle. Dla początkującego byłby zdecydowanie zbyt ciężki, ale skoro masz staż i wiesz, na co cię stać, to nie widzę przeciwwskazań.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to włączenie ściągania drążka do brody (na przykład zamiast wyciskania zza karku, które jest raczej ćwiczeniem na barki, nie na plecy). Poza tym nie widzę żadnych rażących błędów.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
uff nareszcie.
Dzieki futrzak, sog.
Nom rzezba rzezba,czyli redukcja tluszczu przy zachowaniu masy miesniowej,taki skrot myslowy.
Jakby ktos mial jakies opinie jeszcze to chetnie poslucham,pozdro
rbjan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Heh... tak mnie coś pod lewym skrzydłem strzyka, że to jednak nie o rzeźbę ci chodzi. Prawdziwy trening na rzeźbę jest wtedy, kiedy nie masz nadwagi i chcesz popracować nad jakością mięśni: uwypuklić, zaokrąglić, wypalić resztki podskórnego tłuszczu. Jeżeli tak właśnie jest, to napisałem już, co myślę.
Jeżeli jednak te "resztki" tłuszczu są cokolwiek obfite... i jesteś na diecie redukcyjnej... a coś mi mówi, że tak jest... to rzecz wygląda nieco inaczej. Na redukcji celem treningu siłowego nie jest rzeźbienie mięśni (bo pod sadłem i tak ich nie widać), tylko pobudzenie metabolizmu i zachowanie tej masy mięśniowej, którą już masz. W takiej sytuacji trening z dość dużymi ciężarami i średnią ilością powtórzeń (3-4 serie po 6-10 powtórzeń, czyli coś na kształt masówki) może się okazać lepszym rozwiązaniem. Moje doświadczenia na rzeźbie podczas redukcji były takie, że mięsa mi trochę ubyło, siła spadła na samo dno, a tłuszcz wcale nie zaczął mi schodzić ekspresowo. Wróciłem na masę i sytuacja wygląda teraz znacznie lepiej.
I jeszcze jedno - podejrzewam, że taki trening, jak rozpisałeś, zajmuje ci około 2h. Na redukcji to zdecydowanie zbyt długo. Masz tylko ruszyć mięśnie i metabolizm, a nie zarzynać się do utraty tchu. Przedłużony wysiłek siłowy na redukcji może się przełożyć na większe spadki masy mięśniowej, a to nie byłoby dobre.
Co rzekłszy, dodam też, że u niektórych ludzi na redukcji trening na rzeźbę spisuje się nieźle, więc opinie będą różne. Ja w każdym razie nie polecam.

Acha, jeszcze jedno. Chociaż to wydaje się oczywiste, czuję się zobowiązany zapytać: jeśli chcesz spalić nadmiar tłuszczu, to zdajesz sobie sprawę z tego, że bez porządnej diety i aerobów trening siłowy na nic ci się nie przyda, prawda ?

A za soga dziękuję.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
dzieki za zainteresowanie futrzak,juz wszystko wyjasniam.
Tutaj wkleilem plan bez wstepow i opisow,bo wklejam juz 3. raz i niktr sie nie interesowal,wiec robilem to troche bez przekonania.
Dieta jest,juz oceniona low carb. Choc zastanawiam sie nad ckd, bo cos mi sie dziwnego stalo i nie moge nawet tych moich 150g ww zmeczyc dziennie,wiec chyba trzeba bedzie oliwa sie pchac.
Co do treningu, to zobacz:mam zawsze 1 serie na podtrzymanie,duze ciezary,malo powtorzen. Co o tym sadzisz?
Aeroby sa oczywiscie: bieganie,basen, boksik.
Trening ten jest wzorem,ja byc moze obetne jakies cwiczenie jak zobacze ze mi za duzo zajmuje czasu,bede na dniach go wyprobowywal,na moje oko to jest jakies 1,5h,zobaczymy.
Dzieki futrzaku,pozdrawiam cie
rbjan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
W takim razie wszystko ok. Tylko niezupełnie rozumiem to o powtórzeniach. Piszesz "duże ciężary, mało powtórzeń" - to się chyba nie odnosi do tego planu na samej górze ? Bo ja tam widzę głównie od 16 do 10 powtórzeń, a to jest według moich kryteriów całkiem sporo. Natomiast przy ćwiczeniach typu przysiady albo wyciskanie na płaskiej masz od 8 do 5 i to jest moim zdaniem wzorowo.

Jeżeli na tym programie będziesz się wypruwał do upadłego - to tak jak piszesz, obetnij jakieś ćwiczenie albo dwa.

Bieganie, basen i boksik - rewelacja. Trzymaj tak dalej i powodzenia.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś/- ujesz do tego treingu diete?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
4. 3x tyg (praca,uniwersytet), w pelni wyposazona silownia, nie opisuje wszystkich maszyn, po prostu standard, duzo jest tych maszyn i urzadzen(jesli trzeba to moge sie pokusic o spis)
5 brak
6 dieta low carb: https://www.sfd.pl/temat200208/
chociaz,jak juz pisalem, zastanawiam sie nad ckd,ale na razie stosuje mniej-wiecej te diete,m ktorej adres wkleilem, z ta roznica, ze nie biore jeszcze zadnych supli, oprocz kretki, ktora przesunalem na wieczor (5g. z woda i tauryna przed snem) oraz przesuhnalem wegle ze sniadania na ok godz 12, bo z rana nie moge jakos wmusic w siebie

dzieki za zainteresowanie, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
--->futrzak, na kazda czesc ciala mam 1 cwiczenie 8,6,5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Rozumiem. Wobec tego ja już nie mam zastrzeżeń. Posłuchajmy, co powie Michail.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie na drążku -bicepsy

Następny temat

Potrzebuje fachowej porady!

Wiecej