SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening pod boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
witam

planuje za pół roku zapisać sie na boks, ale przez ten czas chce pocwiczyc troche w domu,zeby

''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ..

i tu pytanie, jaki trening obrać? wiem,ze dla boksera wazna jest przedewszystkim wytrzymałość mięśni a dopiero potem siła wypracowana przez ciężary, mimo to ciężko cwiczyc z powodzeniem boks, cwiczac jedynie pompki podciagania brzuszki itp, wiadomo,ze trzeba dolozyc troche cwiczen z ciezarami, z tego co wiem, to szrugsy i przysiady ze sztangą na barach i wyciskanie sztangi z za głowy są ok pod boks,
jak połączyć te treningi , pomóżcie

ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas,
wstępnie myślałem o czymś takim


Wtorek (fbw z własnym ciałem)


przysiady

wspiecia na palcach

podciaganie

pompki odwrotne

pompki klasyczne

wznosy nóg na drążku



czwartek (cwiczenia z ciężarami)

przysiady z jednoczesnym wyciskaniem sztangi z za głowy

wyciskanie sztangi z za głowy (większy ciężar )
wznosy barków ze sztangą

sobota

pompki klasyczne z rękami na podwyższeniu 10 serii

wznosy nóg na drążku 10 serii
bieganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Treningi siłowe, odpowiednio ukierunkowane są niezbędnym dodatkiem do każdej dyscypliny sportowej. Szczególnie w sytuacji, gdy myślimy o osiągnięciu jak najlepszych wyników, a nie trenowaniu rekreacyjnie, bez konkretnego celu.

Boks jest sportem walki polegającym na rywalizacji dwóch osób przy użyciu pięści. Walka odbywa się na ringu w kształcie kwadratu o długości boków 7,32 metra. Wyróżnić można boks amatorski i profesjonalny.

Twoje podejście do treningu, jakoby przez pierwsze pół roku poćwiczyć coś w domu, a następnie zapisać się na zajęcia boksu, będzie stratą czasu. W ten sposób niestety stracisz pół roku, a mógłbyś się nauczyć pewnych podstaw poruszania, zadawania podstawowych kombinacji, czy nauki luzu i obrony przed uderzeniami.

Bez wątpienia warto dodać do treningów typowo bokserskich, taką formę aktywności, jak:

1. Trening siłowy: podstawowe ćwiczenia jak: rwania, ciągi, siady, podrzuty, angażujące organizm ogólnie.
2. Trening interwałowy: http://potreningu.pl/articles/540/interwaly--szybsze-efekty-w-redukcji-tluszczu-,
3. Trening funkcjonalny: http://potreningu.pl/articles/2325/trening-funkcjonalny-skoki-i-plyometria,
4. Rolowanie: http://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac,
5. Rozciąganie: http://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bez obrazy kolego ale nie masz wielkiego pojęcia o trenowaniu.
makiuu
planuje za pół roku zapisać sie na boks, ale przez ten czas chce pocwiczyc troche w domu,zeby
''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ..
Moim zdaniem stracisz pół roku. Wiesz ile byś potrafił za te pół roku regularnych treningów?
makiuu
ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas,
wstępnie myślałem o czymś takim
Ćwiczenia interwałowe i obwodowe to najlepsze przygotowanie do SW. To co chcesz robić to jest uzupełnienie siłowe.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
Bez obrazy kolego ale nie masz wielkiego pojęcia o trenowaniu.
makiuu
planuje za pół roku zapisać sie na boks, ale przez ten czas chce pocwiczyc troche w domu,zeby
''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ..
Moim zdaniem stracisz pół roku. Wiesz ile byś potrafił za te pół roku regularnych treningów?
makiuu
ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas,
wstępnie myślałem o czymś takim
Ćwiczenia interwałowe i obwodowe to najlepsze przygotowanie do SW. To co chcesz robić to jest uzupełnienie siłowe.


co jest złego w tym treningu który napisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
Bez obrazy kolego ale nie masz wielkiego pojęcia o trenowaniu.
makiuu
planuje za pół roku zapisać sie na boks, ale przez ten czas chce pocwiczyc troche w domu,zeby
''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ..
Moim zdaniem stracisz pół roku. Wiesz ile byś potrafił za te pół roku regularnych treningów?
makiuu
ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas,
wstępnie myślałem o czymś takim
Ćwiczenia interwałowe i obwodowe to najlepsze przygotowanie do SW. To co chcesz robić to jest uzupełnienie siłowe.


nigdzie nie napisałem ,ze mam wielkie pojecie o trenowaniu dlatego pytam
co trenowac przez te pol roku,zeby jaknajlepiej wykorzystac ten czas przed zapisaniem sie do klubu
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Zamiast zapisać się na boks teraz to odkładasz to na później. To podstawowy minus. Na boskie wszystkiego Cię nauczą. Wyjdą Twoje słabe strony i będziesz nad nimi pracował. Mógłbyś także poprosić trenera o jakiś plan. On znając Ciebie zrobi to o niebo lepiej niż Ty sam z pomocą internetowych ekspertów którzy Cię na oczy nie widzieli.

2. Teraz masz ochotę trenować boks. Może za pół roku przejdzie Ci. Szkoda marnować zapału.

3. Piszesz "''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z". Ci słabsi podciągają się do lepszych. Czyli najwięcej zyskujesz trenując jako słaby.

4. Piszesz "wiem,ze dla boksera wazna jest przedewszystkim wytrzymałość mięśni a dopiero potem siła wypracowana przez ciężary". Nie wytrzymałość mięśni tylko wytrzymałość ogólna. Ćwiczenia wykonywane w obwodzie. Np. 6 - 10 ćwiczeń wykonywanych bez przerwy jedno po drugim. Można robić np. po 10 powtórzeń albo po 20 sekund na danej stacji. Po obwodzie powinieneś padać na twarz. 1 - 2 minuty przerwy i kolejny obwód. Na początku mogą być 3 obwody a w miarę wytrenowania dokładasz kolejne.

5. Piszesz "ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas...". Dlaczego? Piłka lekarska to świetne ćwiczenie pod boks. Nie jest także jakoś skomplikowane.

6. Piszesz "fbw z własnym ciałem" i "cwiczenia z ciężarami". To wygląda na klasyczny trening na masę. Nic nie piszesz o ilości serii, ilości powtórzeń, przerwy między seriami. Założyłem, że będzie to 8 - 12 powtórzeń. 3 - 5 serii. 1 - 2 minuty między seriami.

7. Piszesz "bieganie". To najsensowniejsze. Najpierw jednostajnym tempem. Potem interwały.

8. Chcesz ćwiczyć pod boks a nie wspomniałeś o podstawowym przyrządzie bokserskim - skakance.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
1. Zamiast zapisać się na boks teraz to odkładasz to na później. To podstawowy minus. Na boskie wszystkiego Cię nauczą. Wyjdą Twoje słabe strony i będziesz nad nimi pracował. Mógłbyś także poprosić trenera o jakiś plan. On znając Ciebie zrobi to o niebo lepiej niż Ty sam z pomocą internetowych ekspertów którzy Cię na oczy nie widzieli.

2. Teraz masz ochotę trenować boks. Może za pół roku przejdzie Ci. Szkoda marnować zapału.

3. Piszesz "''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z". Ci słabsi podciągają się do lepszych. Czyli najwięcej zyskujesz trenując jako słaby.

4. Piszesz "wiem,ze dla boksera wazna jest przedewszystkim wytrzymałość mięśni a dopiero potem siła wypracowana przez ciężary". Nie wytrzymałość mięśni tylko wytrzymałość ogólna. Ćwiczenia wykonywane w obwodzie. Np. 6 - 10 ćwiczeń wykonywanych bez przerwy jedno po drugim. Można robić np. po 10 powtórzeń albo po 20 sekund na danej stacji. Po obwodzie powinieneś padać na twarz. 1 - 2 minuty przerwy i kolejny obwód. Na początku mogą być 3 obwody a w miarę wytrenowania dokładasz kolejne.

5. Piszesz "ćwiczenia interwałowe piłki lekarskie narazie odpadają ,na to przyjdzie jeszcze czas...". Dlaczego? Piłka lekarska to świetne ćwiczenie pod boks. Nie jest także jakoś skomplikowane.

6. Piszesz "fbw z własnym ciałem" i "cwiczenia z ciężarami". To wygląda na klasyczny trening na masę. Nic nie piszesz o ilości serii, ilości powtórzeń, przerwy między seriami. Założyłem, że będzie to 8 - 12 powtórzeń. 3 - 5 serii. 1 - 2 minuty między seriami.

7. Piszesz "bieganie". To najsensowniejsze. Najpierw jednostajnym tempem. Potem interwały.

8. Chcesz ćwiczyć pod boks a nie wspomniałeś o podstawowym przyrządzie bokserskim - skakance.


to nie jest żadna pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry. Może ktoś inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
Sorry. Może ktoś inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
Sorry. Może ktoś inny.


mysle ze nie ma takiej potrzeby, ten plan treningowy ktory napisalem jest bardzo dobry, 2 treningi na wytrzymalos jeden silowy
i jest ok, brzuch 2 razy w tygodniu przecwicze, pompeczki tez wszystko jest dobrze rozplanowane i z regeneracją bedzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
makiuu
...''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ...

Ja chyba gdzieś się pogubiłem w tych twoich wypocinach... W jaki sposób chcesz wypaść dobrze przy ludziach trenujących boks, jeżeli twój plan treningowy nie obejmuje boksu? Natomiast jeżeli chodzi o ćwiczenia, to chyba nie jest żadną nowością że trening w twoim klubie będzie niektóre z nich zawierać. Poza tym jak sobie przypomnę, to pierwsze 2 miechy paradowałem przed lustrem i nie bardzo rozumiem twoje zamiary... Poza tym co z tego, że zrobisz 100 pompek jak trener każe zrobić 10 czy 20?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
marcinpruszcz
makiuu
...''przyjsc z czyms do ludzi'' ,a nie zeby rzucac sie w oczy,ze jestem tam najslabszy lub jednym z ...

Ja chyba gdzieś się pogubiłem w tych twoich wypocinach... W jaki sposób chcesz wypaść dobrze przy ludziach trenujących boks, jeżeli twój plan treningowy nie obejmuje boksu? Natomiast jeżeli chodzi o ćwiczenia, to chyba nie jest żadną nowością że trening w twoim klubie będzie niektóre z nich zawierać. Poza tym jak sobie przypomnę, to pierwsze 2 miechy paradowałem przed lustrem i nie bardzo rozumiem twoje zamiary... Poza tym co z tego, że zrobisz 100 pompek jak trener każe zrobić 10 czy 20?


no to w takim razie zapytam, co przez te pół roku moge samemu zdziałać w domu. przed pojsciem na ten boks
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się bronić przed wyższym od siebie?Niski wzrost.

Następny temat

Ocena rękawic bokserskich

WHEY premium