SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na siłę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak najlepiej ćwiczyć wyciskanie na ławce płaskiej na siłę?
najważniejsze : co ile dni , ile seri x powtórzeń,ciężar stały czy piramidalnie...?

siD#
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć
ja ćwiczyłem tak:
każda partia raz w tygodniu (cały czas tak ćwiczę), odpoczynki między seriami do 2 - 2,5 minuty, max. 6 serii na jedną partię mięśni, 4 - 6 powtórzeń z dużym ciężarem, pierwsza seria lżejsza, potem wszystkie takie, że czwarty i piąty raz partner mi pomagał. w półtora miesiąca siły mi przybyło o ok. 30%
pozdrawiam

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Czytaj archiwum.Powodzenia.

kingeri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Pite te 6 seri robiłes jedynie na płaskiej????

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raczej 3 na płaskiej i 3 na skosie, ewentualnie najpierw wyciskanie sztangi na płaskiej a potem sztangielek na skosie

Pite(r)
"dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Przerwy między seriami do 10 minut, sukcesywnie zwiększaj ciężar aż do 100% CM, a potem nawet więcej i z partnerem, ale wszystko powoli. I jak wyżej - ok. 6 serii.

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co wiedze, jak cwicza ciezarowcy u mnie na silce, to robia nawet po 10 serii wyciskania na plaskiej. pozniej robia jedno cwiczenie na biceps i do chaty. Te 10 serii robia z 40 min. czyli przerwy bardzo duze. Weteran ciezarowiec opowiadal mi o gosciu ktory mial silke w chacie i po zrobieniu jednej serii szedl sie przespac i po godzinie robil druga. i tak caly dzien. czyli wynika z tego, ze przerwy pomiedzy seriami powinny byc dlugie. i tym wlasnie sie rozni trening silowy od kulturystycznego -> moze sie myle, bo nigdy nie probowalem silowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przerwy powinny być długie to napewno ale myślę,żę 5 min to max. nikt nie pisał o tricepsie a chyba przy wyciskaniu ma on tak samo ważne znaczenie jak mięśień klatki.

siD#
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ogólnie:
na siłe - duże ciężary, mało serii i powtórzeń, długie przerwy
na masę - mniejsze ciężary, więcej serii i powtórzeń, któtkie przerwy

I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 798
Witam. Moj pierwszy post w tym dziale. Jesli chodzi o cwiczenie klaty to i ja wrzuce co wiem. Oto zaj3bioza cwiczenie, ale dla zaawansowanych technicznie:

Lezysz na lawce poziomej. Nogi "splecione" razem, lekko ugiete, uniesione do gory - dajom prosty kregoslup i sie nie wygniesz. Po obu stronach stojom twoi kolesie...

Pakujesz odrobine za duzym dla siebie ciezarem tak ulozonym, ze ostatnie talerze na sztandze to 10 lub 15-tki. Jak juz nie dajesz rady podniesc wiecej to oni zdejmujom Ci jednoczesnie po 10 (lub 15) z kazdej strony, i "dobijasz sie" tym do konca.

Byl czas ze robilem tak regularnie. Teraz zazwyczaj trenuje z kolesiem we dwoch i brakuje trzeciego, ale jak juz sie ktos pojawi to wykorzystujemy to )

by Wilhelm

--------
Wilhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mialem ten sam problem co ty ale z nim wygralem.Pomagaja dodatkowe ciczenia takie jak drazek, pompki, brzuszki, pompki na 1 rece, pompki przy scianie jak umiesz podnies ciezar swojego ciala. Na poczatek proponuje
malo powturzen a duzo serii np. 8x10
mi pomoglo to troszke na poczatku chodzenia na silownie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

drążek

Następny temat

artykuł w Muscle - brzuch na początku

Wiecej