SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na max redukcję tłuszczu - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Witam, od dawna czytam to forum, a zwłaszcza wypowiedzi znawców :) I mam nadzieję, że i mnie znający sie na rzeczy bywalcy tego forum nie zawiodą.

Otóż od dwóch miesięcy jestem na diecie (wprawdzie nienajlepszej - trochę za dużo miałam w niej węgli, a za mało białka- własnie ja modyfikuję w dziale odżywianie) a ćwiczę już ponad 8 miesięcy (grudzień i styczeń miałam przerwę).
Schudłam w obwodzie (głównie ramiona i piersi), jeansy też są trochę luźniejsze ;), brzuch bardziej płaski, uda napięte - czuję się świetnie- ale waga jak stała - tak stoi :(

Mam 26 lat, 168 cm wzrostu i 62 kg. Chciałabym zrzucić choć 5 kg a najlepiej 10 kg :DDD Powiedzcie, że to możliwe...
Moja sylwetka to typowy "wazonik" wąskie ramiona, dość płaski brzuch z oponką i nabite na maxa w biodrach i udach. Ogólnie uda i biodra wyglądają koszmarnie i ćwiczenie niewiele tu pomagają. Mam dość rozbudowane mięśnie nóg (łydek i ud -spadek po uwielbieniu do roweru ;) ) i nie łudzę się, że ćwiczeniami zbliżę się do wyglądu gazeli ale chciałabym choć tłuszczu się pozbyć z boczków i pośladków... i nie powiększyć sobie przy tym za bardzo mięśni ud i łydek.

Ćwiczę 5 razy w tygodniu całą godzinę, zwykle rano przed posiłkiem.

2x w tygodniu TBC obciażając mięśnie ramion, a zwłaszcza ud i brzucha.
Płyta z instruktorką - 15 min rozgrzewka aerobowa podwyższająca tętno, potem półkilowe ciężarki na ramiona (serie wymachów do góry i motylek 3x po 8) , przysiady szerokie (też 3 seie po 8 z pracą izometryczną) a na koniec obciążenie ud przyklękaniem i pogłębianiem. Ostatnia część to głównie brzuszki (serie 2-3 x po 10 na różne partie brzucha) i uda w pozycji leżącej. Wychodzi tych różnych brzuszków mniej więcej 230.

2x w tygodniu aerobik- fat burning (też z płyty bo nic innego mnie nie moblilizuje do godzinnego wysiłku). To z kolei głównie wymachy i step.

i 1 w tygodniu jogę ;) też jedna godzina, dla porozciągania mięśni i zastanego od przesiadywania przed kompem kręgosłupa.

Oprócz tego niestety ruszam się niewiele bo w chwili obecnej zasilam szeregi bezrobotnych ;) jestem komputerowcem i zalegam przed nim do wieczora. Czy ćwiczę za mało? Ciężko mi się zmusić, by ćwiczyć 2 razy dziennie...

Ogólnie to największy problem mam z wagą, która stoi w miejscu, ale też i z tłuszczem na brzuchu tzw. oponką, która ani myśli zniknąć :/ i zalegającym tłuszczem na boku ud i pośladków- nie do ruszenia a ćwiczę już przecież długo :/ Wydaje mi się, że niewiele straciłam tłuszczu na rzecz mięśni, pozbyłam się raczej nadmiaru wody, bo nadal w strategicznych miejscach jest za co złapać Co mogę jeszcze zrobić, by uruchomić spalanie tłuszczu własnie w udach i pośladkach?

Może powinnam zwiększyć obciążenie, może coś robię źle? A może wystarczy ostrzejsza dieta i ćwiczenie dalej tego samego? Pomóżcie.

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Zerkniecie na moją dietę? :) Stosuje ją od dwóch miesięcy z małymi odskokami, ale teraz mam zamiar się przyłożyć i wyskoki ograniczyć. Trenuję 3-5 razy w tygodniu.

Posiłek przedtreningowy I
Garść malin
garść granulowanych otrębów ze śliwkami
trochę otrębów pszennych
pół kostki sera białego

Posiłek potreningowy II
Płatki owsiane
1 banan
pół kostki sera białego
pastylka witamin

Posiłek III
Sałatka
z trochę sałaty + kawałek ogórka i pomidora+ łyżka oliwy z oliwek
1 jajko
Garść migdałów
Kapsułka Omega 3

Posiłek IV
kasza gryczana + surówka ze startej marchewki i jabłka do niej łyżka jogurtu naturalnego + filet z piersi kurczaka
lub
makaron +pierś z kurczaka do sosu pomidorowego +papryka + oliwa z oliwek
lub
ryż + ryba na parze+ surówka z marchewki i kapusty kiszonej łyżeczką oliwy z oliwek.
lub
makrela + ryż + papryka z oliwa z oliwek

Posiłek V
garść płatków śniadaniowych
2 bialka
łyżeczka oliwy z oliwek
1 żółtko
jogurt naturalny
pół banana (placek M-Fa ;))

Posiłek VI
Ser biały + dwa-trzy migdały.

Nie bijcie za mocno, jeśli coś źle ułożyłam
Pytanie jeszcze, czy w dni nietreningowe również mogę jeść takie same posiłki jak w treningowe?

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Popraw dietę, przetestuj ją przez dwa tygodnie i dopiero wtedy się martw co jest nie tak. Poza tym - skoro tyle ćwiczysz i spadają Ci obwody, to powinnaś przestać patrzyć na wagę, a mierzyć poziom tłuszczu. Założę się o każde pieniądze, że masz kilka punktów % mniej w stosunku do ubiegłego roku

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzi

Uka napisała Popraw dietę, przetestuj ją przez dwa tygodnie i dopiero wtedy się martw co jest nie tak. Poza tym - skoro tyle ćwiczysz i spadają Ci obwody, to powinnaś przestać patrzyć na wagę, a mierzyć poziom tłuszczu.

Z tym mierzeniem poziomu tłuszczu to się już biedzę od jakiegoś czasu. Każdy kalkulator podaje coś innego. Przetestowałam kilka, podanych w linkach. W jednych wyszło mi 36% http://www.hussman.org/fitness/caliper.htm
, w innym 26% (nie pamiętam już co to była za strona trzeba było podać nawet obwód szyi ) -a jeszcze innego, podanego przez Tykę już nie pamiętam w jakim poście i ponoć najlepszego, bo nie zaniżającego i nie zawyżającego wyników nie bardzo wiedziałam jak użyć wybaczcie moją ignorancję, ale jak dla mnie to jest za mało czytelne. Bo owszem, mogę złapać i zmierzyć linijką tkankę tłuszczową we wskazanych miejscach- ale tabelek do wypełnienia dla jednej wartości -czyli np. brzuch -jest trzy- i nie wiem co mam wpisać: długość, wysokość szerokość ?? )

Założę się o każde pieniądze, że masz kilka punktów % mniej w stosunku do ubiegłego roku

Wygrałabyś zakład Uka Rok temu po prostu się wylewałam ze wszystkiego, byłam ociężała i wiecznie zmęczona, postanowiłam się wreszcie za siebie wziac i udało mi się wrócić do formy, uwolnić wodę, stracić (niewiele ale zawsze) w obwodzie własciwie wszędzie mimo, że przez długi czas w ogóle nie byłam na diecie i jadłam sobie spagetti, pizze lub typowo polską kuchnię . Zanim trafiłam na to forum, myślałam, ze samymi ćwiczeniami bez diety tez osiągne wymarzony rezultat. Nio i uświadomiliście mi, jak bardzo się myliłam. Dlatego czytając Wasze posty (nie wszystkie) ułożyłam sobie dietę i trening. Ale po 2 miesiacach nie bardzo są efekty, wiec uznałam, ze coś robię źle i dlatego napisałam.

Tyka napisał:
najpierw to : [https://www.sfd.pl/temat226247] 

Tyka, OGROMNIASTE dzięki za ten artykuł. Przyznaję, że nie wykazałam się i jestem modelowym przykładem do tego artykułu Postaram się wziąć go sobie do serca. Zadaję zatem prawidłowe pytanie. Jak mam zmniejszyć swój procent tkanki tłuszczowej z powiedzmy 36% do przynajmniej 20% najlepiej do 18%

moja zmodyfikowana dieta:
rano przed ćwiczeniami:
Herbata Herbapol Spalanie (Pu-Erh i kofeina) Ale jak przestawię się tylko na siłowe to muszę coć białkowego zjeść, tylko co?)

posiłek potreningowy: ok.11.00 (wstaję ok.8.30-9.00)
banan + płatki owsiane+ chudy twaróg.

II posiłek godzina (półtorej) po treningu - kefir

Obiad - ryba tłusta makrela lub łosoś + ryż parboiled i np. papryka czy brokuły

IV posiłek - 2 jajka i pomidor

ostatni posiłek przed snem
twaróg plus oliwa z oliwek.

btw - co to są kalipersy?


potem : [https://www.sfd.pl/temat209117] 

Tyka, czy mogłabym prosić o pomysł na posiłek przedtreningowy poranny niesuplementowany (inny jak carbo + whey) ?
Jeśli chodzi o przykładową rozpiskę to dla mnie to wszystko jest za dużo. Ledwie wmuszam w siebie 4 posiłki dziennie. 9 to zupełnie niemożliwe. 5-6 wydaje się realne jeśli będę jeść mniej.

dalej : [https://www.sfd.pl/temat240937/] 

Czyli według tego mam sobie darować aerobik fat burning jako mniej skuteczny i 4 razy w tygodniu ćwiczyć TBC jako bardziej obciążające mięśnie? To da się zrobić, nie ma sprawy. Może robić więcej serii, bo nie mam pomysłu na obciążenie nóg - na opaski obciazające nie mam kasy )

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Co do pomiarow tluszczu - wybierz jeden kalkulator i jego sie trzymaj. Ale na tym jednym wybranym kalkulatorze sprawdzaj regularnie, czy zmiany ida w dobrym kierunku. Ten: www.mybodycomp.com daje podobno wyniki zblizone do tych mierzonych kalipersami. A kalipersy to takie cosie podobne do cyrkla albo do szczypcow, ktorymi sie precyzyjnie mierzy grubosc faldu skornego w celu oszacowania %BF.

A teraz Twoja zmodyfikowana dieta:

posiłek potreningowy: ok.11.00 (wstaję ok.8.30-9.00)
banan + płatki owsiane+ chudy twaróg.


Pierwsze primo: posilek potreningowy jemy BEZPOSREDNIO PO treningu, a nie 2h po wstaniu. Jezeli to jest bezposrednio po, czyli cale dwie godziny cwiczysz, to tez nienajlepiej, bo na glodzie malo kto tyle wytrzyma i raczej nie wplynie to korzystnie na szybkosc metabolizmu.
Trening powinien sie skonczyc w 45-60 minut [60 MAX!!!].
Poza tym jakos nie widze tego posilku: banan wiem jak sie je, ale te platki owsiane z twarogiem? Tak na sucho?

II posiłek godzina (półtorej) po treningu - kefir

aha, po nim bedzie Ci tak cudownie zimno i zaraz bedziesz jeszcze bardziej glodna. Poza tym to jest za male, zeby nazwac posilkiem i nie ma za wiele wartosci oprocz znikomych ilosci bialka.

Obiad - ryba tłusta makrela lub łosoś + ryż parboiled i np. papryka czy brokuły

Zdecydowanie wiecej papryki czy brokulow, a ryzu mniej, zwlaszcza parboiled.

IV posiłek - 2 jajka i pomidor

Za malo bialka, za duzo tluszczu, za malo kcal.

ostatni posiłek przed snem twaróg plus oliwa z oliwek.

twarog OK, ale bez oliwy z oliwek - bezposrednio na noc unikamy tluszczow.
W ogole poza ta jedna oliwa z oliwek i kawalkiem ryby nie widze u Ciebie dobrych tluszczy, a calosc jest moim zdaniem zbyt skapa we wszystkie wartosci odzywcze.
ZWLASZCZA jesli masz zamiar codziennie robic trening.

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9405
Navis, zerknij sobie na te dwie dietki, może Cię zainspirują:

https://www.sfd.pl/temat213462/
https://www.sfd.pl/temat212544_strona1/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Hej Uka

Co do pomiarow tluszczu - wybierz jeden kalkulator i jego sie trzymaj. Ale na tym jednym wybranym kalkulatorze sprawdzaj regularnie, czy zmiany ida w dobrym kierunku. Ten: [www.mybodycomp.com] daje podobno wyniki zblizone do tych mierzonych kalipersami. A kalipersy to takie cosie podobne do cyrkla albo do szczypcow, ktorymi sie precyzyjnie mierzy grubosc faldu skornego w celu oszacowania %BF.

Więc tak, na mybody.comp wyszło mi najmniej ze wszystkich, bo tylko 3,39 % tłuszczu (niedowaga czy co? ) . Bez sensu :( Nie wiem czy to może być miarodajny wynik w moim przypadku bo ja mam dużą dysproporcję między talią a biodrami (pas 68 cm a biodra 99 cm - siara). A tam się podaje wiek, wzrost, wagę i właśnie obwód talii. Jak złapię fałdę nad biodrem, to wychodzi mi 40 mm - to chyba nie jest wynik do 3% tłuszczu, prawda?)


Pierwsze primo: posilek potreningowy jemy BEZPOSREDNIO PO treningu, a nie 2h po wstaniu. Jezeli to jest bezposrednio po, czyli cale dwie godziny cwiczysz, to tez nienajlepiej, bo na glodzie malo kto tyle wytrzyma i raczej nie wplynie to korzystnie na szybkosc metabolizmu.
Trening powinien sie skonczyc w 45-60 minut [60 MAX!!!].


Tak też się u mnie kończy. 2 h bym nie wytrzymała.
Trening z płyty trwa 60 min - jest z rozgrzewką i rozciąganiem na koniec.

Posiłek przedreningowy, który dziś zjadłam rano po wstaniu to:
trochę granulowanych płatków pszennych ze śliwkami, trochę twarogu i maliny.

Poza tym jakos nie widze tego posilku: banan wiem jak sie je, ale te platki owsiane z twarogiem? Tak na sucho?

Nie, z banana robię miazgę, dodaje płatków i chudego twarogu. Jak to zmieszam łyżeczką, powstaje bardzo zapychająca papka
Zjem to za 15 min bo właśnie jestem po treningu.

II posiłek godzina (półtorej) po treningu - kefir
aha, po nim bedzie Ci tak cudownie zimno i zaraz bedziesz jeszcze bardziej glodna. Poza tym to jest za male, zeby nazwac posilkiem i nie ma za wiele wartosci oprocz znikomych ilosci bialka.


Uka, ja mam bardzo wolny metabolizm i ten kefir to w siebie po prostu wmuszę, zeby mi wyszło tych 5-6 posiłków dziennie. Najchętniej w ogóle nic bym nie jadła do obiadu bo w ogóle nie czuję głodu. 3 posiłki dziennie wystarczają mi zupełnie, Więc teraz chcę po prostu przestawić proporcje, żeby ten metabolizm podkręcić. Jeść mniej a częściej. Wiem, ze ten jogurt nie ejst specjalnie optymalny, ale na początek musi wystarczyć.


Obiad - ryba tłusta makrela lub łosoś + ryż parboiled i np. papryka czy brokuły Zdecydowanie wiecej papryki czy brokulow, a ryzu mniej, zwlaszcza parboiled.


Dobra. Pół woreczka ryżu albo mniej, i full brokułów lub papryki.

IV posiłek - 2 jajka i pomidor
Za malo bialka, za duzo tluszczu, za malo kcal.


Jako dobre źródło białka były przez Tykę wymienione jajka, jeśli ćwiczę, to ten tłuszcz z jajek chyba mi nie zaszkodzi? A kalorii w końcu powinien być ujemny bilans. To może jedno jajko, sałatka (sałata,pomidor, oliwa z oliwek)? Co o tym myślisz? Jakiś lepszy pomysł?

ostatni posiłek przed snem twaróg plus oliwa z oliwek.
twarog OK, ale bez oliwy z oliwek - bezposrednio na noc unikamy tluszczow.
W ogole poza ta jedna oliwa z oliwek i kawalkiem ryby nie widze u Ciebie dobrych tluszczy, a calosc jest moim zdaniem zbyt skapa we wszystkie wartosci odzywcze.


Masz rację, też tak uważam, dlatego w dni treningowe łykam sobie jeszcze pastylkę vitamin Vigor.


ZWLASZCZA jesli masz zamiar codziennie robic trening.


4 dni w tygodniu. Bo joga to rozciąganie - więc się nie liczy

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Mój 60 minutowy trening 4 x w tygodniu:
15 min rozgrzewka.
3 x 8 obwodzenie ramion z obciążeniem (rolę obciążników spełniają wypełnione woda butelki Tymbark Fit z L-carnityną po 500 ml każda )
3 x 8 motylek
potem dwie serie na biceps i triceps. Następnie :
dwie serie przysiadu w rozkroku, w przysiadzie biodra w przód i tył, praca izometryczna mięśnia.
2x8 przysiad z jedną nogą wyciągniętą do tyłu i 1x 8 pogłębianie -na jedną i drugą nogę. 6x10 obwodzenie nóg i 5x 10 przywodzenie w pozycji leżącej. 2x 10 biodra w górę i łączenie ud. Brzuszki
bardzo podobne do tych, które przedstawiła Uka tu: https://www.sfd.pl/temat194872_strona1/  serie 3x10 - wychodzi około 230 różnych brzuszków.
Na koniec 5 min rozciąganie.

Nie wiem czy to ciężki trening, robię go od dawna i nie jest dla mnie specjalnym obciażeniem.


marthullka - serdeczne dzięki za linka.
To jeszcze przerobię moją dietę, cel zrzucenie tłuszczu z brzucha, bioder, pośladków i ud.

Posiłek przedtreningowy:
I posiłek (przedtreningowy)
płatki pszenne
ser biały chudy
maliny
4 migdały.

II posiłek (potreningowy)
płatki owsiane
banan
twaróg

może powinnam zamienić na:
tuńczyk
kasza gryczana
oliwa z oliwek
papryka

posiłek III
makrela
ryż parboiled (mało)
zielona sałata, pomidor
oliwa z oliwek

posiłek IV
kefir

Posiłek V
1 jajko
pomidor
kromka wafla z białek gryki

Posiłek VI przed snem
twaróg.

Uka, Tyka, marthullka - czy teraz lepiej w stosunku do zapotrzebowania? :) Czy powinnam tak jeść także w dni nietreningowe?

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Uka - sorry, nie przeczytalem wszystkiego dokladnie, ale jedno mi sie rzucilo w oczy...

'mniej ryzu, zwlaszcza parboiled' why?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Bo parboiled AFAIK jest przetworzony na wszystkie strony i oczyszczony. Lepszy [zdrowszy, więcej błonnika itp] byłby IMO ryż dziki lub brązowy.

Natomiast jak kobiałka mi pisze, że "mniej" to u niej pół torebki, czyli cienko licząc jakieś 50g, to moim zdaniem nadal "marnuje" dostępne do zjedzenia kalorie na skrobię, podczas gdy przynajmniej część z tych węglowodanów i kalorii powinna zjeść w warzywach.


Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-03-24 15:11:47

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Navis:Nie wiem czy to ciężki trening, robię go od dawna i nie jest dla mnie specjalnym obciażeniem.

Jeżeli trening nie jest dla Ciebie obciążeniem, to nie jest efektywny i należy go zmienić. W tej sytuacji mięśnie nie dostają bodźca do wzrostu, organizm nie spala jakoś więcej kalorii niż gdybyś tego w ogóle nie robiła i generalnie ja bym się nie spodziewała szybkich efektów [o ile w ogóle].
Po tym pierwszym zdaniu nie chce mi się specjalnie wczytywać w ten plan, ale na pierwszy rzut oka widzę, że tracisz czas ćwicząc małe mięśnie [biceps, triceps].

P.S. Mój plan na brzuch jest fajny, ale tak naprawdę nie za bardzo efektywny Powinnaś mieć taki plan treningowy, który uwzględniałby brzuch w mocnych ćwiczeniach z obciążeniem, tak żebyś nie mogła zrobić więcej niż 3 serie po 10 powt.

Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-03-24 15:18:04

"Go ahead, make my day..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań

Następny temat

Pytanie związane z CKD

WHEY premium