SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening mięśni szczęk

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 621
Dośc nietypowe, ale czy ktoś z Was spotkał się z treningiem mięśni szczęk ? Czasami zastanawiam się skąd niektórzy mają tak niesamowicie uwydatnione mięśnie szczęk [ genetyka, ale czy do końca ? ] i nie mówię tu o specyfice kości szczękowych gdzie mówi się czasami o " kwadratowej szczęce " tak charakterystycznej dla wziętych modeli a po prostu o mięśniach, które pozwlają nam ruszac szczęką.

Ciekawy jestem, jakie cwiczenia można byłoby opracowac w celu rozwijania właśnie tych mięśni. Macie jakieś pomysły, wskazówki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754699
Szczęka, inaczej kość szczękowa jest kością parzystą, która stanowi zasadniczą część twarzoczaszki. Składa się ona z :

- trzonu,
- wyrostka czołowego,
- jarzmowego,
- podniebiennego,
- zębodołowego.

W języku potocznym żuchwę nazywa się szczęką. Według anatomicznej budowy ciała jest to jednak błędne. Żuchwa jest pojedynczą, ruchomą kością, znajdującą się w dolnej części czaszki. Składa się z trzonu, kąta żuchwy i gałęzi żuchwy. Odpowiedzialna jest ona za żucie i mówienie.

Mięśnie żuchwy odpowiedzialne są za mowę, żucie, oddychanie, czy mimikę twarzy. Do mięśni odpowiedzialnych za to zaliczyć należy:

- żwacz, skrzydłowy przyśrodkowy i skroniowy,
- skrzydłowy boczny dolny, dwubrzuścowy, żuchwowo-gnykowy, bródkowo-gnykowy,
- dłowy boczny dolny przy współudziale zewnętrznych włókien mięśni żwaczy i przednich włókien mięśni skroniowych,
- ne włókna mięśni skroniowych, przyśrodkowe włókna mięśni żwaczy, mięśnie dwubrzuścowe, bródkowo-gnykowe i żuchwowo-gnykowe,
- jednostronnie kurczący się mięsień skrzydłowy boczny dolny i mięśnie współdziałające, takie jak mięsień żuchwowo-gnykowy.

Niestety nie ma możliwości rozbudowania mięśni żuchwy. Nie miałoby to nawet najmniejszego sensu. Mogłoby być powodem problemów. Pospinane i przykurczone mięśnie żuchwy są jednym z głównych powodów bólu głowy. Przyczynia się ku temu np. częste i długie żucie gumy. Kształt mięśni żuchwy i ich rozbudowa uwarunkowana jest genetycznie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3236
heh mam podobne dziwne pytanko, niektórzy mmają strasznie twardą skóre na dłoniach, znaczy sie twarde dłonie? czy to od cwiczen? heh dziwnie to brzmi ale jak ktos cos wie to prosze o odp. ;]

pozdro4all
KruQ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
...

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 621
Założyłem ten post, aby nie mówic o " twardych dłoniach " a o treningu mięśni szczęk więc nie wiem jak autorowi poprzedniego postu mogła przyjśc do głowy taka analogia.

Wybacz kolego, ale nijak to się ma do mojego postu i prosiłbym, abyś nie rozwijał tego wątku akurat w moim poście ponieważ jest on ukierunkowany - jak brzmi jego tytuł - na szczękę a nie dłonie.

Chłopaki, no to jak z tym treningiem szczęk ? Wiecie coś ciekawego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Klep sie to będziesz miał git szczene
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17500
niedlugo to tu beda pytania "jaki trening na miesnie ucha"

a co do tej szczenki to nie wiem

Zmieniony przez - CaNaDA w dniu 2006-04-20 00:11:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 621
Może temat nie jest tak kompleksowy i tak poważny jak np. biceps, ale niwątpliwie można trenowac mięśnie szczęki.
Pamiętam, że słyszałem o tym w telewizji a cała sprawa dotyczyła rekonwalescencji po złamaniu szczęki wskutek wypadku tylko niestety nie mam pojęcia na czym owe cwiczenia polegały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3766 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23755
zuj twarde gumy na maxa az do palenia miesniowego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
co do miesni szczeki to jakies sterydy + guma i masz szczene jak ta lala , a co do dloni to ponapiepszaj troche w sciane to ci stwardnieją, jaqk se ich najpierw nie polamiesz

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3766 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23755
co do dłoni polecam prace na budowie przez 20lat zobaczysz jake sie zrobią patelnie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 174 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 606
lol

ćwicz szczenę tak jak Knife czy inny doradca w uderzanych pisał - ochraniacz na zęby i zaciskaj na 3 s. tylko chłopie, to ma jedynie wzmacniać a nie pompować policzki, hantli do brody nie przymocujesz do czego ty to potrzebujesz to już nie moja sprawa ale abyś potem nie stękał

a pytania o skórę na dłoniach nawet bym się nie spodziewał, chwytasz gryf to sama się wzmacnia, pralogiczne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klata - trening w domu POMOCY !! :(

Następny temat

Trening brzucha nie tracąc sadła xD

WHEY premium