SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening domatora i ćwiczenia na poszerzenie klatki?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33869

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4
Witam wszystkich na forum,

182cm, 69kg. Wiem że na tutejsze standardy to jestem wyjątkowo chudy i trzeba mi masy, ale nie mam ani czasu i głowy na diety ani tym bardziej na siłkę. Chciałem po prostu trochę wyrzeźbić z tego co mam. Mam nadzieję że się da :)
po zapoznaniu się z tym programem http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm ułożyłem sobie swój. Codziennie 2 x 75 brzuszków, 6 x 10 pompek (z coraz szerzej ułożonymi rękami) i taki specjalne ćwiczenia na brzuch (leżąc unoszenie kolan do klatki, dotykanie łokciami kolan skośnie na przemian i jeszcze jedno ćwiczenie które jest bardzo trudne do wytłumaczenia ;) ). Ogólnie ćwiczenia na brzuch są niezłe, po 2 tygodniach już widać lekką rzeźbę.
Problem w tym że te pompki chyba niewiele mi dają. Ani ręce jakoś bardziej się nie wyrzeźbiły czy wzmocniły ani klatka! ;-(
Brzuszki mi coś dają, pompki niewiele, albo tego nie zauważam.

teraz dwa pytania:

- czy powinienem robić te ćwiczenia codziennie czy co drugi dzień? tzn. robić takie odpoczynki jednodniowe? przyznam że po takim 20-30 minutowym treningu jestem nieźle zmęczony i zlany potem.

- jakie DOBRE ćwiczenia na klatkę w domowych warunkach żeby ją przedewszystkim poszerzeyć (na tym mi bardzo zależy), ew. wyrzeźbić? Mówię o całej klatce, a nie poszczególnych partiach.
Dysponuje drążkiem w domu (ale tak że da się podnieść tylko z wąsko ustawionymi rękami, z szeroko - już się zawadza łokciami o framugę i nie idzie się tak podnieść), ławeczką niestety nie :( hantelki 2kg. to wszystko.
jest jakieś dobre, domowe ćwiczenie na klatkę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Jeśli nie masz możliwości żeby ćwiczyć na siłce, to po treningu bez sprzętu efekty zobaczysz dopiero po około roku. Ew. z dobrą dietępo pół roku, możesz już widzieć jakieś efekty. Chodzi mi oczywiście o klatke i ręce bo brzuch się wyrabia dużo szybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4
ehh .... no właśnie. Ten brzuch bardzo szybko mi się zaczął podobać po tych zwykłych brzuszkach :)
a te pompki jakoś ciężko idą - dobrze wyglądam przed lustrem tuż po zakończeniu treningu, jak się napne - a tak normalnie to lipka. klatka taka jak była ... na siłkę narazie brak czasu w tygodniu :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 363 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11294
po 2 tygodniach to norlane ze nie widac efektow od pompek
po 2 miechach juz bedzie widac moim zdaniem, przynajmniej tak bylo u mnie
mozesz robisz pompki na toboretach bedzie glebszy ruch

nie wiem dokladnie jak jest z tymi pompaki ale ja robilem codziennie i bylo git ale z jeden dzien odpoczynku mozesz dac

Wiec chodz pamluj moj swiat na żółto i na... czerwono !!! 19{J}20

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Lepiej robić 3-4 razy w tygodniu

EDIT: ja kiedyś robiłem pompki 4 serie po 60 pompek i ostatnia seria na dobicie, taka na maxa. Teraz nie zrobie nawet 60 pompek bo sie rozpiłem troche i rozleniwiłem i mi sie nie chce ich robić wole se powyciskać na klate

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2005-04-19 15:37:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4
no dobra to nie będę się poddawał :) trochę za wcześnie chyba chciałem efektów.
dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 508
mam pytanie czy 15 latek może chodzić na siłke?? czy przy masie 42 kg 47 kg na klate to dobrze?? cwicze na czsto

skrzyna12

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 598 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4452
Po pierwsze to patrz na date ! odswiezasz temat z przed 5 lat.
Czytaj regulamin !

Twoje pytanie bylo juz setki razy walkowane. Opcja szukaj nie boli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 508
dobra poszukam

skrzyna12

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - masa - pomoc

Następny temat

Jak posługiwac się przyrządem do ćwiczeń AGRAFKA ??

WHEY premium