SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening domatora - pytania

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Michail z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 674
witam,
nie chodze na silownie ale tez moja ambicja nie jest byc 100 kilowym bykiem, zreszta nie mam do tego predyspozycji a na silownie nie mam specjalnie czasu,mozliwosci ani ochoty - chcialbym jednak zaczac cwiczyc w domu (trening domatora), ot tak zeby sie ruszac i jednak cos robic i ogolnie zwiekszyc aktywnosc a i jakies efekty pewnie tez beda ;)

pozwole sobie skopiowac plan tego treningu ( http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm ):

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głow± w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ¶cianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
9.i 10.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stoj±c(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

stad mam kilka pytan i prosb o porade.
w jaki sposob moglbym podzielic ten trening? te 12 cwiczen to jednak za duzo dla mnie jak na 1 trening i chcialbym to jakos podzielic - moglby ktos mi z tym pomoc, tak aby mialo to sens? ktore cwiczenia z ktorymi, czy podzielic to na 2 zestawy czy moze lepiej na 3? zapomnialem dodac ze oprocz tego rowniez sie rozciagam i cwicze z hantelkami (biceps i triceps) - zapewne trzeba by to wziac pod uwage ;) rozciagam sie codziennie (bo chyba nie ma przeciwwskazan co do rozciagania) a jezeli chodzi o biceps i triceps no to zapewne musza odpoczywac, do tej pory robilem biceps i tricep razem co 2-3 dni, a jak to wkomponowac w te 2 lub 3 czesci treningu domatora?

z gory dziekuje za uwagi i porady
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Daj więcej o sobie.

Trenujesz już jakiś czas, czy dopiero zaczynasz?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 674
na silowni cwiczylem jakos 2 miesiace, z 10 miesiecy temu, wiec dawno i nieprawda. w domu od kilkunastu dni sie rozciagam + biceps i triceps na hantelkach, wiec to tez nic. oprocz tego co jakis czas domowe cwiczenia jak mialem sily + pompki + brzuszki (chociaz brzuszki nawet duzo dluzej z rok juz, ale tez tak symbolicznie - przed snem tylko..chociaz z efektow jestem bardzo zadowolony licze na podobne przy tym treningu;) wiec to tez nic. czyli wychodzi na to ze dopiero zaczynam.
wzrost 190cm, waga 69kg, ektomorfik, lat 19, diety zadnej nie przestrzegam chociaz probowalem, ulozylem, poprawiliscie ale w koncu wyszlo na to ze ktos mi napisal zebym jadl wszystko i duzo i z wiekiem nabiore masy bo nie cwiczac i bedac raczej mlodym (to bylo jak mialem 18 lat) dieta mi nic nie da. poza tym za 2tyg chce zaczac gainer (mam go na 3tyg 2x dziennie, ww-bialkowy) bo niby jem duzo ale ze wzledow niezaleznych nierownomiernie, a w przerwie swiatecznej bede w domu, bede mogl regularnie jesc i brac gainer, powinno pomoc troche przyspieszyc to nabieranie na masie;)
jezeli gdzies napisalem cos co jest nieprawda (oczywiscie nie o mnie tylko o tych 'prawdach ogolnych' to poprawcie;). no to chyba tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
TRENING:

ĆWICZENIA I ZASADY TRENINGOWE: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=107470


PIERWSZY TRENING: Trening ACT https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Tak więc polecam na początek trening obwodowy.
Poczytaj co nieco.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 674
no dzieki, przeczytalem i:
1. nie mam dostepu,czasu,checi na silownie
2. trening aerobowy to niby wstep do wiekszych ciezarow, wiekszego obciazenia - tylko ze ja tego w ogole nie planuje ;)
3. chce cwiczyc po to zeby sie ruszac, ogolnie zwiekszyc aktywnosc, pozbyc sie nadmiaru energi, poza tym lubie sie zmeczyc no i chcialbym zeby to po prostu mialo sens. i aby taki domowy trening na zmeczenie nie zaszkodzil tylko przyniosl maksymalne mozliwe przy takim 'treningu' efekty

wolalbym pozostac przy treningu domatora i traktowac go po prostu jako zorganizowane cwiczenia w domu - no chyba ze sa jakies przeciwwskazania dla kogos takiego jak ja.
jezeli nie to dalej bym prosil o pomoc w podzieleniu tego treningu i wkomponowaniu w niego bicepsu + tricepsu na hantelkach, rozciaganie wciagnalbym do rozgrzewki.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Moim zdaniem za dużo ćwiczeń. Ja skupiłbym się na najważniejszych: pompkach(max 2 rodzaje), przysiadach, brzuszkach, podciąganiu na drążku(podchwyt, nachwyt) i skłonach rzymskich. W sumie na tych 7 ćwiczeniach poruszasz wszystkie mięśnie. Może zamiast wielu spróbuj mniej a na więcej serii? Może warto robić na przemian np. po 4 ćwiczenia na jednym treningu?
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
1. nie mam dostepu,czasu,checi na silownie
2. trening aerobowy to niby wstep do wiekszych ciezarow, wiekszego obciazenia - tylko ze ja tego w ogole nie planuje ;)
3. chce cwiczyc po to zeby sie ruszac, ogolnie zwiekszyc aktywnosc, pozbyc sie nadmiaru energi, poza tym lubie sie zmeczyc no i chcialbym zeby to po prostu mialo sens. i aby taki domowy trening na zmeczenie nie zaszkodzil tylko przyniosl maksymalne mozliwe przy takim 'treningu' efekty




GOŚC PRZECZY SAM SOBIE...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575
poszedł byś na siłownie a nie siedział w domq jak stara baba!!

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

COLEMAN

Następny temat

Glupie pytanie%-)

Wiecej