SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening MUAY THAI w domu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Mam do Was wielką prośbę. Chciałbym żebyście dali mi jakieś wskazówki, co do treningu MUAY THAI, który mógłbym wykonywać na własną rękę.. Mogą to być jakieś ilustracje, ale najbardziej prosiłbym o opis jak należy uderzać. Czyli jak trzeba wyprowadzać kopnięcia, uderzenia ręką. Tylko nie piszcie abym zapisał się na sekcje, bo nigdzie w okolicy nie ma. Dzięki dla każdego kto pomoże.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj


Muay thai to boks tajski, czyli sport kładący nacisk na walkę w klinczu. Wykorzystujemy tutaj uderzenia łokciami i kolanami.
Przyjmuje się, iż sztuka ta wywodzi się z tajlandii. jednakże brakuje na to dowodów historycznych. Nie można jednak zaprzeczyć temu, iż dyscyplina ta najbardziej rozwinęła się właśnie w Tajlandii i stał sie tam sportem narodowym.


Muay thai stało sie ringowym sportem walki rozgrywanym w stójce. Ciosy tutaj zadaje się z pełną siłą. W naszym kraju mamy dwie ogranizacje zajmujące się tym sportem. PZMT, czyli Polskie Zrzeszenie Muay Thay oraz Polską Komisję Muay Thai.


Co do samego pytania: tak naprawdę nie da się nauczyć konkretnej sztuki walki na własną rękę, gdyż dochodzą tu ciężkie elementy techniczne. Stąd zalecałbym zapisanie sie do jakiejś sekcji w swoim mieście, bo trenując samemu możesz zrobić sobie krzywdę. Pamiętaj, że w boksie tajskim nie uderzamy tzw "cepami" tylko poszczególne ciosy są przemyślane i powinny mieć odpowiednią technikę. Nie jesteś w stanie bez niczyjej pomocy sie tego nauczyć.


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-20 22:42:01

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Samemu to się można uczyć w bierki grać

I nie to żebym sobie jaja robił z Twojej osoby bo zupełnie poważnie gadam,przez jakiś czas ćwiczyłem w domu sam udeżenia i nie zaciskałem do końca pięści i tak mi zostało do teraz,tzn coraz mniej jest to widoczne,bo aż tak mi bardzo to w krew nie weszło.

Sam się nie nauczysz,nie oszukujmy się.A jeżeli tak bardzooo chcesz się sam uczyć to na allegro masz jakieś szkoleniówki może coś podłapiesz..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 440 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13487
dc++ i sciagaj szkoleniowki na poczatek..
1

stary ale żwawy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1365
W filmie "Old boy",koles nauczyl sie boksowac z walk telewizyjnych po czym uderzal z calej sily w namalowanego na scianie czlowieczka, wiec do dziela ...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
Dragon1987 napisał:
"...przez jakiś czas ćwiczyłem w domu sam udeżenia i nie zaciskałem do końca pięści..."
No to mamy juz jeden składnik dobrej techniki uderzania w worek.
Czyli jest tak:
-mocno zaciskamy pięści
-usztywniamy nadgarski
-wykonujemy wyrzut ramienia poprzez skręt tułowia
-uderzamy na wysokość brody
-oby dwa ciosy w jeden punkt
-utrzymujemy gardę

Panowie macie doświadczenie, proszę o więcej wskazówek
2

...ĆwiCzyĆ KaŻdY MożE, TroChĘ LePieJ LuB TroChĘ GorZeJ... :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1487
Dorzuć jeszcze na zmianę z uderzaniem golenią w worek ;). Ale odradzam w ścianę (Oldboy tak nie robił)

Enemy of my enemy is my friend.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
HeFjoS chcesz zeby se chlopak krzywde zrobil?
w domu mozna sobie cwiczyc ale najpierw trzeba miec podstawy!!
Ludzie poltora roku treningu w boksie/kicku to minimum (nie wiem jak w MT) i jak sie ma sprzet w domu (takie min. to tarcza bokserska i worek) to mozna doskonalic. w ten sposob taktycznie ani technicznie nie posuniesz sie dalej, ale mozesz do perfekcji doskonalic sile udzerzenia.

a tak do Dragona to w domu mozna jeszcze oprocz bierek to mozna jeszcze strugac idiote z podrecznikiem..
1

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
kptNemo napisał: "najpierw trzeba miec podstawy"

Więc proszę by Wy jako doświadczeni "trenerzy" dali nam "boskerom domowym" nie mającym możliwości ćwiczenia w sekcji kilka rad na ten temat.

Wy na początku popełnialiście błędy, lub oglądaliście na błędy innych. podzielcie się tą wiedzą z innymi. Jakie są najbardziej, najczęsciej popełniane błedy przez początkujących boskerów??
Znając tą kwestię możemy sami logicznie przemyśleć, zweryfikować i próbować unikać tych bugów.
I nie piszcie prosze że sobie krzywde zrobie
Za każdą radę bede bardzo wdzięczny, myślę że inni także

...ĆwiCzyĆ KaŻdY MożE, TroChĘ LePieJ LuB TroChĘ GorZeJ... :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
cwiczcie se szybkosc,kondycje itp.a garde to opisalem juz w innym poscie ktory jest pewnie jeszcze na pierwszej stronie tematow.pozniej wkleje to moze
1

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
jakby można sie tych podstaw naucyzćz netu to by ludzie nie latali do sekcji tylko przed kompami , chyba nie wiesz ile czasu i pracy tzreba włozyćzeby sie czegoś nauczyć , niektórych rzeczy nei zobaczysz ot tak , tylko ktoś wykwalifikowany musi Ci pokaząc co robisz źle i tym optymistycznym akcentem zakończe posta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
hahhahah myslisz ze ja nie wiem jak to sie odbywa w domu i klubie??prawie nigdy nie widzisz swoich bledow.dlatego nie mam zamiaru opisywac uderzen.ale garde opisac mozna...przynajmniej goscie beda zadowoleni i moze sie czegos naucza.ok to jedziemy z koksem:


rece wysoko,barki u gory zeby oslanialy szczeke,glowa lekko pochylona(zeby w ryj nie dostac tylko w czolo),raczej nie oslaniaj uderzen na brzuch(musisz se miesnie zrobic wczesniej),jak jestes praworeczny(jak leworeczny to odwrotnie) to lewa noga z przodu,lewa reka lekko z przodu,przemieszaj sie na boki-nie cofaj sie.piety nie moga dotykac ziemi.no i jak uderzasz to nie odpuszczaj rak
1

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Selekcja

Następny temat

KRAV MAGA - W OPOLU??

WHEY premium