SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening CARDIO ze SMARTWATCHEM (pulsometr - gps - możliwość wrzucania gdzieś wyników)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 3357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 137 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12153
Witam
regularnie robię trening na siłowni , postanowiłem dołączyć do tego treningi cardio, mam fajne miejsca niedaleko domu więc będzie gdzie biegać.

W związku z tym chcę kupić sobie smartwatcha - moje wymagania to :
-NIEZALEŻNOŚĆ OD SMARTFONA chcę biegać z samym smartwatchem na ręku, bez telefonu na opasce czy w kieszeni
-PULSOMETR
-GPS żebym mógł w miarę potrzeby zobaczyć mapę w czasie treningu gdzie jestem itd a po treningu obejrzeć cała trase jaką zrobiłem - najlepiej na jakimś serwisie typu endomondo
-możliwość wrzucania wyników na telefon - do serwisu typu endomondo albo nike running żebym mógł prowadzić dziennik postępów itd

jeśli chodzi o wygląd albo cenę nie mam ustalonych kryteriów, bardzo proszę o propozycję , będę bardzo wdzięczny za każdą
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
smartwatch Ci nie potrzebny a jedynie dobry pulsometr. popatrz na polary M400 M600 V800.
Z endomondo raczej żaden się nie komunikuje, do endomondo się nie da wyslac, wyników to byś musiał mieś smartwatcha z zainstalowanym endomondo na nim i do tego pulsometr ale znowu pulsometr może nie współpracować ze smartwatchem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 137 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12153
dzięki za info , wybrałem opaskę z alegro xiaomi za 120zł i biegam ze smartwatchem jednak na opasce , myślałem że będzie gorzej ale nie jest źle , poza baterią jest ok , włączam gps i bluetooth komunikuje opaske z pulsometrem z programikiem ktory obsluguje xiaomi a endomondo czyta dane z tego programiku i zapisuje trase, tak na marginesie jakby ktoś chcial podobnie. ogolnie fajna sprawa bo zapisuje czas, tempo tetno kalorie trase szybkosc itd jak zeszyt na siłownie ktory prowadze recznie i tez polecam kazdemu patrzec jakie postepy idą bo się zapomina a tak to mozna wrócic i jest motywacja. kiedus tak nie robiłem a teraz robie i jest ok , unikam dzieki temu też chwil wachania jakie teraz cwiczenie ile powtorzen itd bo wszystko mam zapisane na drugiej kartce a ile nalozyć ciężaru do serii biore z poprzedniego treningu tyle samo albo wiem o ile zwiekszyć jeśli na poprzednim treningu było dużo powtórzeń , pozdrawiam wszystkich którzy chca iść do przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 150986
Posiadasz MiBand 2? Jeśli tak, to puls liczy Ci podczas wysiłku i ruszaniu ręką czy musisz stać nieruchomo w miejscu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
liczy zawsze nawet jak jesteś aktywny, koleżanka tego uzywa na wioślarzu
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 137 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12153
mam xiaomi miband 2 i działa bardzo dobrze , liczy zawsze jak opaska znajduje się na ręce, dane sa przesyłane do telefonu przez bluetooth , darmowa aplikacja MIFIT zczytuje dane pulsu i jak jest włączona to endomondo dostaje te dane automatycznie , bez aplikacji MIFIT endomondo nie odczyta pulsu wiec najpierw jedyne co trzeba zrobic to dwa klikniecia najpierw MIFIT i rozpocznij nowy trening a pozniej normalnie wlaczasz endomondo.

MIAŁEM PROBLEM Z AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA XIAOMI MI BAND ale na internecie ostatecznie znalazlem na to sposob , jesli komus przydarzy się taki problem z aktualizacja (ja mam huawei ludzi mieli tez problemy z innych telefonach)
1 wystarczy rozłączyć opaske od telefonu
2 odinstalowac mifit
3 połączyć opaskę z telefonem przez bluetooth
4 ponownie zainstalować opaskę i już działa

czas trwania ok 5minut

opisuje to bo nie znalazłem rozwiązania na polskim internecie , dopiero na forum xiaomi anglojezycznym było w którymś temacie, może komuś się przeda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 137 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12153
a już chciałem kupować garmina za 1100zl , ale na szczęscie poszła aktualizacja i nadal opaska za 120zł działa ok :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej