SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening 100 powtórzeń

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiedyś w jakimś numerze czasopisma kulturystycznego sprzed kilku lat czytałem o programie treningowym "100 powtórzeń". Polegał on na wykonaniu stosunkowo lekkim ciężarem serii po 100 powt.
Zastanawiam się czy waszym zdaniem jest to dobra metoda na zwiększanie masy małych grup mięśniowych ?
Jeżeli ktoś stosował lub słyszał o tym programie to proszę odpowiedzieć czy jest on skuteczny ? ile takich serii wykonywać ? jak często trenować tym programem i przez jaki okres czasu ?
za odpowiedzi z góry bardzo dziękuję !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem,ale nie wyobrażam sobie robienia 100 powtórzeń z jakimkolwiek obciążeniem i to jeszcze w kilku seriach.Bez obciążenia trudno jest wykonać np 100 przysiadów a co dopiero z założeniem np 10 czy 20 kg nie mówiąc już o większym.Jakoś tego sobie nie wyobrażam, ale może jest ktoś kto potrafi i tak właśnie ćwiczy )).
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jest to metoda szokowa, wiec powinna byc uzywana przez krotki czas (2-3 tygodni) po jednej serii.
Nie radze uzywac tego dla wzsytkich cwiczen w danym treningu (raczej na raz 1-2 grupy miesnowe)
Jest to dobry sposob na pobudzenie miesni do wzrostu, przez zmiane sposobu oddzialywania ciezaru
Od czasu do czasu bawilem sie w to (dzielac np przysiady na 50 powtorzen krotka przerwa (upadek tlenowy lub miesniowy), i tak az do 100 powtorzen)

Fakty, nie mity

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2002-01-28 12:15:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panowie.... 100 przysiadów da się znieść.
Wystarczy je robić w tej ilości częściej....
ale jak ktoś jest nastawiony raczej na masę robiąc max 10 przysiadów z obciążeniem, to niech lepiej te 100 przysiadów robi rzadko...
takie me zdanie...
a propos tych serii stupowtórzeniowych: spróbowałem kiedyś, za***isty ból "mordowanego" mięśnia... fajne, ale nie na długo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tak jak pisalem krotko, rzadko i w celu pobudzienia miesni (uwaga na mozliwosc przetrenowania-spore obciazenie organizmu)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie od 100 przysiadow z obciazeniem tak z marszu niech was reka boska broni, straszne obciazenie dla miesnia sercowego. Ja nigdy nie robie wiecej niz 30, inaczej wiecej mam z nich zlego niz dobrego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Zalezy co kto ma na mysi mowiac z marszu- oczywiscie dla organizmu nie przyzwyczajonego to bylaby tortura, dal mlodego, zdrowego, zaprawionego w bojach kulturystycznych jedynie forma ataku (bolesna) na miesnie

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jestem zaprawiony w bojach, ale mysle ze po 100 przysiadach tetno dochodziloby mi do normy ladnych pare godzin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nigdy nie mowilem, ze jest to latwe, wrecz przeciwnie, ale dla zdrowego orgaznizmu taki wysilek od czasu do czasu nie powinien zaszkodzic (mimo duzego pulsu i innych objawow zmeczenia organizmu)
A jak sie czuje organizm po intensywnym wysilku aerobwym ?(jesli chodzi o serce podejrzewam, ze podobnie)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak ale zastanawiam się czy tak można budować masę mięśniową ? Idzie mi ogólnie o serie wielopowtórzeniowe !
Czy np: można na masę robić powiedzmy 30 - 50 powt do upadku mięśniowego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nie powinna to byc glowna metoda treningu, raczej przerwa od zwyklego ukladu, chyba ze dana partia miesni ma tylko wlokna wolnokurczliwe i wymaga treningu wieksza ilosci powtorzen-jednak nawet w tym przypadku 100 powtoren nie powinno byc stalym elementem cwiczen

Fakty, nie mity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Panowie przetłumaczyłem...

Następny temat

Jak zmniejszyć obwód ud ?

WHEY premium