SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

test elektrostymulatora

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
Test elektrostymulatora mieśni AB Gymnic 2002.

Oglądając reklamy w tele - zakupach firmy Mango, nie mogłem się powstrzymać od śmiechu widząc urządzenia „do robienia mięśni". Były to przeróżne kółka, gumy, wiosła, całe atlasy, i elektrostymulatory. Zawsze w takich reklamach występowały panie, które miały nienaganną figurę i piękny brzuszek. Nigdy nie słucham się reklam, więc i w tym przypadku patrzyłem na te wszystkie wynalazki dla grubasów z ironicznym uśmiechem na twarzy.

Czy skusiłem się reklamie?
Niestety, nie. Ale miałem kontakt z tym wynalazkiem. Po kilkuminotowym obejrzeniu i przetestowaniu urządzenia pożyczonego od kolegi na siłowni postanowiłem zakupić owo „cudo" dla mej dziewczyny.

I oto znalazłem się w sklepie HIT we Wrocławiu na ul. Poznańskiej i znalazłem wśród wielu wynalazków elektrostymulator. Wsadziłem do koszyka, zapłaciłem w kasie 69.99 PLN, i po dojechaniu do domu zacząłem testy. Na pierwszy rzut przeczytałem instrukcję. Na szczęście obok angielskojęzycznej wersji znajduje się analogiczna część polska, dokładnie opisana, z przykładowymi treningami - za to ogromny +.
Wraz z pudełkiem i instrukcją dostajemy urządzenie, dwa gumowe paski z rzepami, dwie baterie 1,5 V, gdzie zakładamy tylko jedną (taka większa wersja niż do zegarka). Niestety brakuje żelu, którym można posmarować elektrody. Oglądając jakość wykonania znalazłem kilka mankamentów: słabe zszycie rzepów, trochę za delikatna folia, ale jako plusy należy wymienić mocny materiał pasków , a także solidne wykonania wierzchniej warstwy urządzenia (pas parciany) i dobra instrukcja. Po środku pasa znajduje się łatwy w obsłudze regulator, na którym można dostosować programy treningowe. Znajdują się tam trzy przyciski:
MODE służący do wyboru programu,
ON/HI włączenie, zwiększenie mocy działania elektrostymulatora,
OFF/LOW zmniejszenie mocy, wyłączenie urządzenia.
Obok przycisków są też dwie diody, które odpowiednio świecąc się informują o aktualnym programie treningowym, a jest tych programów kilka:
KARATE
MASAŻ DELIKATNY
MASAŻ GŁĘBOKI
UGNIATANIE
IRON MAN
ODCHUDZANIE

Minimalny czas treningu: 10 min (wyłącza się automatycznie), bateria 1,5 V wystarcza na 100 sesji treningowych po 10 min każda.

Po zapoznaniu się z instrukcją posmarowałem elektrody żelem (musi być na bazie wody) zakupionym w kiosku i założyłem na bicepsa. Włączyłem ...

Zastosowałem program III: 2 s skurcz 3 s odpoczynek. Biceps zaczął mi się pięknie spinać. Dałem na większą moc: biceps był napięty jak skała, a podczas skurczów myślałem że się oderwie. Zastosowałem na brzuchu. Mięśnie mogły się pięknie spinać jak podczas robienie brzuszków podczas programu KARATE. Potem nogi. Na pierwszy rzut obszerny boczny: chyba najlepiej robić nogi na programie III, lub na IRON MAN - trening zróżnicowany elementy szybkie i wolne. Podczas ćwiczenia mięśnia czworogłowego czułem max spięcia - ćwiczący musi leżeć, ponieważ nie ma się kontroli nad nogą.

Efekt?

Po ćwiczeniu czworogłowego zauważyłem prążki. Obszerny boczny i biceps napuchł, brzuch nadal czuję. Ale muszę przyznać, że po tych prądach czułem dziwny reumatyczny ból w kolanach i w łokciu. Oczywiście przeszło i nic nie czuję.

Podsumowanie.

Urządzenie rzeczywiście działa i napina mięśnie, jednak bez tradycyjnego treningu siłowego nie ma co marzyć o proporcjonalnej sylwetce. Tak zresztą jest napisane w instrukcji obsługi. Ważna jest także dieta (to też jest napisane w instrukcji). Jednak do zrobienia mięśni brzucha może to urządzenie się doskonale przydać, tak jak i w przypadku pośladków i zewnętrznej/wewnętrznej stronie ud. Podobno efekty widać po stosowaniu 3 tygodni 3 razy dziennie po 30 minut. Zauważyłem, że ważne jest umieszczenie urządzenia. Po przesunięciu 1 cm w górę lub w bok, można dostać takich skurczów, że aż krzyczy się z bólu. Fajne są programy relaksacyjne: masaże i odchudzanie. Dziewczyny powinny być najbardziej ustatysfakcjonowane. Co do konserwacji urządzenia, to raczej nie polecam jego prać (część elektroniczną można ściągnąć). Lepiej jest wytrzeć chusteczką żel, a urządzenie chronić przed zginaniem.

Niebezpieczeństwa!!!

Należy pamiętać, że takiego typu urządzenia niosą także zagrożenia dla osób z :
- epilepsja (padaczka)
- choroby serca
- nie mogą stosować tego dzieci
- nie wolno zakładać urządzenia na głowę i szyję (można się udusić)
- nie wolno zakładać na rany
- nie wolno używać przy zapaleniu żył i miażdzycy.

Efekty uboczne.
Jeśli elektroda źle przylega, to może się trochę zaczerwienić skóra, innych nie stwierdzono (no może poza tymi bólami w kolanach, które wcześniej opisałem)


Sądzę, że można urządzenie polecić każdemu, kto choć trochę uprawia sport. Nie jest możliwe, by od razu schudnąć, i nie schudną grubasy przed telewizorami, ale osoba aktywna ruchowo spożytkuje efekty. Nie należy się także nastawiać na szybki przyrost masy mięśni, bo tak nie będzie. Z drugiej strony wydatek bliski 100 PLN można przedłożyć na kilka miesięcy treningu w siłowni pod okiem instruktora i mnogiej liczby urządzeń. Ja mogę tylko WAM podpowiedzieć: spina mięśnie mocno, ale czy tego użyjecie - Wasza sprawa.

Tymczasem sądzę, że zagłosujecie na mój artykuł i oddacie soga


Za miesiąc opiszę efekty, jakie dało urządzenie mojej dziewczynie.


Pozdrowienia...

www.dyq.republika.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2674
czy ktoś wie gdzie mogę dostać żel do Ab Gymnica? z tego co czytałem to w aptekach, ale byłem już w trzech i w żadnej nie było...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Soga damy, ale nie kupimy

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 341 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16084
zobaczymy jak przejdzie ten test

+ dla ciebie za ten test
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 904 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4860
Moze kupie to mamie :) Widzialem na stadionie i na volumenie troche taniej. Napracowales sie. Sog dla ciebie.

Ronnie

Soll die Masse mit euch sein

Strengh and honor.
Doradca Incognito.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
a tam sog i ode mnie ale nie pochwalam uzywania czegos takiego
dla mnie to lajno, przydatne ludziom chorym
all

TYLKO UMARLI ZOBACZĄ KONIEC WOJNY...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
EJ sory ja jeste z głogwa i kupilem to samo w glogwie na zielonym rynku w tej samej cenie . nie musialem nic wypelniac (dostalem mala tubke zelu). A wygląda tak samo jak to opisałeś!!! z 70 zł

WWW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 780 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 67352
Sorry ale mam pytanie:gdzie mozna dostac sam zel?

voytas

voytas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciekawe, czy za pomocą tego urządzenia rzeczywiście udałoby się spalić nieco tłuszczu z brzucha. Może się skuszę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2199 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12115
DYQ - SOGa daje, raczej sie nie skusze...

Pozdro

Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią; Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Pozdro
_____________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2836 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25754
zel taki mozna kupic np. w aptece - tylko pamietaj ze musi byc na bazie wody aby przewodził te impulsy elektryczne które pwoduja napinanie miesni - a co z opinia iz takie urzadzenia rozstrajaja jakos miesnie czy cos w tym stylu?
co o tym sadzicie?

(B)DM

Przyszły Mr O

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
a ja sadze, ze cwiczenie bez zewnetrznych obciazen jest do kitu. Nie wzmacniamy stawów, wiązadeł, przyczepów, a jedynie same mięśnie. Nie zyskujemy przy tym nic, oprócz wątpliwego wyglądu. ZERO sprawności, kondycji i koordynacji. Więc po co to robić??? Z lenistwa? Zawsze sądziłem że kulturyści to ludzie z charakterem, narzucający sobie określony reżim. Poza tym co to za uczucie wiedzieć ze ma się wyhodowane w sposób sztuczny mięśnie? Bez ciężkiej pracy? Przecież to dopiero daje satysfakcje wiedzieć ile trzeba było wysiłku włożyć w swój wygląd. Bez urazy, ale ludzi stosujących takie rzeczy wrzucam do jednego koszyka z koksiarzami i sezonowcami. Amen

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BRZUCH - jak czesto cwiczycie???jakie efekty?

Następny temat

ćwiczenia "na drążku"

Wiecej